WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
jestemjeleniem123
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2023, 08:36

WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: jestemjeleniem123 »

liczę że nie będziecie mnie z góry oceniać, ale zaufałam typowym ukraincom na to że odmieni się moje życie, że będe szybko bogata i inne takie... Czy ktoś jest w podobnej sytuacji i chciałbby się podzielić swoją historią? dużo stresu mnie to kosztuje.... :?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

jestemjeleniem123 pisze:
07 lut 2023, 08:44
liczę że nie będziecie mnie z góry oceniać, ale zaufałam typowym ukraincom na to że odmieni się moje życie, że będe szybko bogata i inne takie... Czy ktoś jest w podobnej sytuacji i chciałbby się podzielić swoją historią? dużo stresu mnie to kosztuje.... :?
Napisz o co chodzi. Widzieliśmy już wiele rzeczy wiec nie sądzę ze nas zaskoczysz
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Jeżeli wpłaciłaś kartą, są duże szanse na odzyskanie forsy!
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Na razie nie panikuj i spróbuj odzyskać środki. Przede wszystkim przeczytaj ten artykuł:
https://forexclub.pl/jak-odzyskac-srodk ... era-forex/

Jest szansa na odzyskanie pieniędzy, nawet jeśli wpłacało się przelewem bankowym czy w crypto. Mimo, że statystycznie niewielka i przy transakcji kartą jest łatwiej, to warto spróbować. Wszystko zależy od szczegółów. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy miałem kontakt z kilkunastoma osobami, którym się udało odzyskać całość kwoty.

Co do samego oszustwa - to istna plaga ostatnich lat, a poszkodowanych napewno są tysiące w samej Polsce...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jestemjeleniem123
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2023, 08:36

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: jestemjeleniem123 »

cześć, ja nawet za bardzo nie wiem w co tak właściwie się wpakowałam, ktoś zdalnie mi klikał wszystko... straciłam pieniądze, a teraz co chwile telefony z jakimiś pogróżkami

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Pogróżki olej i telefony możesz zablokować. Przeczytaj powyższy artykuł, usuń aplikację, którą kazano Ci zainstalować i zacznij działać. Im szybciej, tym większa szansa, że się uda.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Do mnie regularnie dzwonią osoby ze wschodnim akcentem. Na początku były to idiotyczne telefony, że mam do wypłaty spore środki z konta którego nigdy nie zakładałem. Ale ostatnio podszywają się pod prawdziwych brokerów (posiadają dane klientów) i tu namawianie na instalowanie czegoś czy logowanie gdzieś powinno zapalać czerwoną lampkę. W przypadku oszustwa na pewno zgłosiłbym to na policję im więcej zgłoszeń tym więcej danych ma policja i większe prawdopodobieństwo na złapanie.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

jestemjeleniem123
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2023, 08:36

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: jestemjeleniem123 »

a myślicie, że policja w ogóle cokolwiek jest w stanie zrobić? I czy cokolwiek robi, bo różnie z tą policją jest w Polsce....

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

jestemjeleniem123 pisze:
13 lut 2023, 09:57
a myślicie, że policja w ogóle cokolwiek jest w stanie zrobić? I czy cokolwiek robi, bo różnie z tą policją jest w Polsce....
Były przypadki, że CBŚ wpadał do kotłowni w Warszawie ale to już parę lat temu. Były też wieści, że Interpol wpadał do biur np. na Ukrainie. Oszuści nie są głupi (przynajmniej nie wszyscy) i coraz lepiej się "chowają". Nie mam tu żadnych informacji ale przypuszczam, że te sukcesy są zdecydowanie rzadsze niż liczba umorzeń z powodu niemożności ustalenia sprawcy, siedziby oszustów lub stwierdzenia, że sprawa jest poza jurysdykcją naszych organów itd. itp. (sama policja w naszym kraju też jest dość słabo zmotywowana).

No i zupełnie inną kwestią jest złapanie oszusta, a inną odzyskanie środków. Z reguły trwa to na tyle długo i spraw jest na tyle dużo, że szanse są małe. Co nie znaczy, że nie warto tego zgłosić, choćby żeby uchronić przed nimi przyszłe ofiary.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Kiedyś "kupiłem" na ebay sprzęt elektroniczny w okazyjnej cenie. Po dwóch latach zgłosiła się do mnie Policja, że mają tych złodziei. Pieniędzy nie odzyskałem pomimo, że sąd zasądził odszkodowanie ale poszli siedzieć na kilka lat. Na koncie mieli kilkadziesiąt udowodnionych oszustw. Trzeba zgłaszać wszystkie przestępstwa, statystyka działa na niekorzyść złodzieja im dużej w tym siedzi tym więcej popełnia błędów.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

ODPOWIEDZ