Historia forex

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
DuzyGracz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 23 mar 2020, 12:14

Historia forex

Nieprzeczytany post autor: DuzyGracz »

Cześć,

wie ktoś może w jaki sposób mogę sobie odpalić wykres historyczny pary eur/usd tak, abym mógł ręcznie otwierać pozycje?
Wiem, że jest tester strategii, ale tam nie widzę nigdzie opcji ręcznego otwierania i zamykania pozycji, jedynie automat może grać, a mi potrzebne jest narzędzie do ręcznego testu strategii :)
1% risk.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Historia forex

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Temat ma już parę dobrych lat ale pewnie coś jeszcze będzie działać ;)

https://forum.forexclub.pl/topic/342-te ... mment-2699

edit:
Od paru dni mam licencję na Forex Tester, który posiada taką opcję i w grudniu chcę dokładniej sprawdzić to narzędzie od praktycznej strony. Jak Ci się nie spieszy, to możesz poczekać żeby zobaczyć jak to wygląda. FT jest niestety płatny ale jeśli będziesz zdecydowany, to z Forex Club jest trochę taniej w razie co (o jakieś 6-10% względem ich cen na stronach):
https://forextester.com/special?partner=ForexClub
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Historia forex

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

DuzyGracz pisze:
19 paź 2022, 11:29
Cześć,

wie ktoś może w jaki sposób mogę sobie odpalić wykres historyczny pary eur/usd tak, abym mógł ręcznie otwierać pozycje?
Wiem, że jest tester strategii, ale tam nie widzę nigdzie opcji ręcznego otwierania i zamykania pozycji, jedynie automat może grać, a mi potrzebne jest narzędzie do ręcznego testu strategii :)
FX Blue Trading Simulator v3 for MT4
FX Blue Trading Simulator przekształca tester strategii MT4 w narzędzie do ćwiczenia handlu ręcznego z wykorzystaniem danych historycznych. Możesz użyć Symulatora, aby sprawdzić, jak dobrze radziłbyś sobie w określonych historycznych warunkach rynkowych - i/lub sprawdzić, jak dobrze prowadziły Cię Twoje ulubione wskaźniki w przeszłości.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Historia forex

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tomasz196407 pisze:
10 gru 2022, 14:25
DuzyGracz pisze:
19 paź 2022, 11:29
Cześć,

wie ktoś może w jaki sposób mogę sobie odpalić wykres historyczny pary eur/usd tak, abym mógł ręcznie otwierać pozycje?
Wiem, że jest tester strategii, ale tam nie widzę nigdzie opcji ręcznego otwierania i zamykania pozycji, jedynie automat może grać, a mi potrzebne jest narzędzie do ręcznego testu strategii :)
FX Blue Trading Simulator v3 for MT4
FX Blue Trading Simulator przekształca tester strategii MT4 w narzędzie do ćwiczenia handlu ręcznego z wykorzystaniem danych historycznych. Możesz użyć Symulatora, aby sprawdzić, jak dobrze radziłbyś sobie w określonych historycznych warunkach rynkowych - i/lub sprawdzić, jak dobrze prowadziły Cię Twoje ulubione wskaźniki w przeszłości.
Tak i nie.
O ile narzędzie dobre do treningu, to nadal nie jest żywy rynek, tylko dane historyczne, a ticki są tylko symulowane, a nie historyczne.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ