Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Siema.

Szukałem podobnego wątku na forum i postanowiłem, że założę jednak osobny. Co prawda temat procenta składanego przewija się w wielu miejscach, ale głównie jako wątek poboczny. Generalnie widzę, że większość się skupia na kryteriach wejścia w transakcje, ale nie o tym chciałem dyskutować.
Powiedzcie mi, czy jest ktokolwiek na forum, a może czy znacie kogoś, ewentualnie, czy obserwujecie jakiś dziennik, gdzie trader skutecznie i konsekwentnie kosi TP używając przy tym procentu składanego? Chodzi mi o taki typowy trading "małą łyżeczką", gdzie SL wynosi poniżej 1% wartości konta, a TP 1-3%. I raczej mam tutaj na myśli depozyty, które się rozrosły z niewielkich do ogromnych, właśnie dzięki stosowaniu procenta składanego (a już proszę sobie darować konta demo).

Chodzi o to, że zazwyczaj spotykam się z opiniami, że zarobki rzędu 15-20% rocznie są już bardzo dobrym wynikiem, generalnie ciężkim do osiągnięcia i do regularnego powtarzania. Podejrzewam, że głównie chodzi o rynki nielewarowane i o ogromne depozyty, gdzie już strata każdego 1% jest nieprzyjemnym doznaniem i gdzie raczej ryzyko na jedną transakcję jest duuużo niższe od tego 1%.

Granie z lewarem już się wydaje rządzić zupełnie innymi prawami. Ryzyko jest ogromne, ale coś za coś - widać w tych rynkach olbrzymi potencjał na ponadprzeciętne zyski (na stracenie całej kasy też).

I tu rodzi się pytanie: skoro możemy mieć strategię wejścia dającą nam przewagę, doskonały MM i do tego stosować ten wspaniały procent składany, to gdzie są Ci wszyscy milionerzy forexowi? Czy są tak niespotykani i rzadko występujący w przyrodzie, jak Kasparow w szachach i Tyson w boksie?

Skoro przy 300 transakcjach zyskownych (a raczej ich takiej przewadze względem względem transakcji zakończonych SL - i odpowiednim ich rozkładzie rzecz jasna) z procentem 3%, nawet zaczynając od kilku tysi, zostalibyśmy multimilionerami ?
3% na DAXie to około 25-26 pipsów przy depo 1000PLN i 0.01 lota.
Jaki więc problem coś takiego ugrywać regularnie?

Może ktoś mnie oświeci, dlaczego traderzy w większości (prawdopodobnie), starają się wyłapywać ruchy cenowe rzędu 50-200 pipsów, zamiast cierpliwie ciułać grosz do grosza?
W czym rzecz? Czy człowiek jest z natury tak niecierpliwy i chciałby zostać milionerem tu i teraz? Może większość jest nieprzystosowana do trzymania się bardzo restrykcyjnych zasad i je po prostu po pewnym czasie złamie, tracąc całe depo poprzez nieustanne próby odegrania się po serii strat? A może większość nie potrafi wyjść z kasyna po ugraniu 1-2 transakcji z zyskiem 3% i później przewala tę kasę na głupich zagrywkach?
Może jednak rzecz w tym, że o ile robić te kilka procent z 1k to nie problem (bo gdzie otworzyć poniżej 0.01 lota), to już na kwotach z wieloma zerami sprawy się mają zupełnie inaczej?

A może po prostu bardziej opłaca się czekać na kilka bardzo dobrych setupów, gdzie są możliwe znacznie wyższe zyski z pozycji i tam szukać szans na kilkunasto/ kilkudziesięcioprocentowy zysk (w sumie takie sytuacje się zdarzają praktycznie codziennie na indeksach - powyżej 80 pipsów to na DAXie już dwucyfrowa liczba), oczywiście przy małym ryzyku na pozycję (wąski SL, co za tym idzie timing musi być nienaganny). Kilkadziesiąt procent z pozycji przy procencie składanym da nam baaaardzo dużo.
Przy okazji ciekawy artukuł o wyczekiwaniu na okazje:
https://comparic.pl/czego-trader-moze-s ... krokodyla/

Z tym że ja jestem już pewny, żeby nie czekać ciągle na ten trade życia, a zamiast tego ugrywać po kilkanaście pipsów na transakcję. Oczywiście tam, gdzie jest szansa trzeba nadgonić odrobinę (np jeśli rynek daje na tacy te kilkadziesiąt pipsów).

No ale skoro czytam często, że regularne zarabianie kilku procent (nawet raz na kilka dni) jest niewykonalne?

Dajcie jakieś namiary proszę, gdzie można zobaczyć jak trader, stosując rozsądne risk managment i procent składany dorobił się fortuny. Im działał na mniejszym TF tym ciekawiej dla mnie, szczególnie bym zobaczył z chęcia, jak ktoś wciągu wielu dni konsekwentnie gra tak na niskich interwałach i ugrywa np 3 razy po 2% dziennie (po odliczeniiu transakcji zakończonych SL).

Z góry dzięki. Z chęcią poczytam, jeśli ktoś z Was ma coś tutaj do powiedzenia

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej nic się nie dowiesz .
Zadałeś tyle pytań że książkę trzeba by teraz napisać. Większość traderów co zaczęło zarabiać kasę znudziło się tym forum (Nawet Moderatorzy się nudzą) innymi forami bo nie ma sensu pisać bo dla kogo ? Te same pytania na okrągło do znudzenia. Ci co tu są to piszą z nudów i tyle nikt Ci nie powie ile zarabia bo po co niby w czym Ci to pomoże ? Mam kupla co kochał DAX po 9 latach się poddał (9 lat jeb...a się z DAX) zapytałem się jak grał itd. dowiedziałem się że po prawie dekadzie na rynku on był AMATOREM i to takim 8 na 10 (A wiesz jak ogarniał fundamenty !!!). Nie sugeruj się tym forum bo nie wiesz czy na takiego właśnie nie trafiłeś

Ja osobiście zauważyłem że coś zaczynam kumać na FX gdy Ci wszyscy analitycy/eksperci zaczynali się rozjeżdżać z moimi analizami. Większość z tych analiz pochodziło od DI albo innych "mądrych głów". Wiadomo to temat rzeka.. wiadomo kolesie zarabiają na pisaniu analiz a nie trejdowaniu

Kiedyś usłyszałem od jednego z najlepszych traderów jakich tu widziałem, że tak naprawdę wystarczy opanować jeden instrument i da Ci to tyle samo w dłuższej perspektywie niż granie na 3,4 i więcej. I powiem tak miał rację. Chyba można by to nazwać systemem Saurona. Wybierasz jeden z Major'sów i tyle. Ludzie szukają zmienności na różnych instrumentach. Ja mam to w du..e ja szukam przewidywalności.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Dzięki SEROL666. Faktycznie, dużo napisałem, ale nie jest moją intencją pytanie ile kto zarabia, pomimo że chciałbym zobaczyć konkretne przykłady.
Bardziej chodzi mi o skuteczność i konsekwencję, no i operowanie %.
No i dlaczego traderzy najczęściej próbują obliczyć co się wydarzy w przyszłości na wykresie,nie trzymają się MM, wchodzą wielkimi pozycjami bez SL, itp itd?
Skoro wiadomo, że ta gra nie polega na przewidywaniu przyszłości, tylko na znalezieniu systemu gry, który da przewagę w dłuższej perspektywie?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 07:04
Dzięki SEROL666. Faktycznie, dużo napisałem, ale nie jest moją intencją pytanie ile kto zarabia, pomimo że chciałbym zobaczyć konkretne przykłady.
Bardziej chodzi mi o skuteczność i konsekwencję, no i operowanie %.
No i dlaczego traderzy najczęściej próbują obliczyć co się wydarzy w przyszłości na wykresie,nie trzymają się MM, wchodzą wielkimi pozycjami bez SL, itp itd?
Skoro wiadomo, że ta gra nie polega na przewidywaniu przyszłości, tylko na znalezieniu systemu gry, który da przewagę w dłuższej perspektywie?
Ty zadajesz pytania, na które odpowiedzi być może znają neurofizjolodzy badający ludzki mózg i wybitni psycholodzy, a i to nie na pewno je znają! Taka jest przeważająca natura ludzka. Czas koncentracji człowieka jest dosyć krótki, i niestety, ale skłoność do podejmowania hazardowych decyzji też jest dominująca, nawet wtedy, kiedy człowiek jest w pełni świadomy potencjalnych konsekwencji.
A pomimo dobrego okresu koncentracji i konsekwentnej realizacji założeń, w końcu trafiamy na te 2-3 straty pod rząd, które każą nam się zaraz odegrać grubasem, i kiedy ten grubas też traci (no bo decyzja jest z dupy), to wtedy tracimy stosunkowo dużo (%).
Dobry jesteś dopiero wtedy, kiedy umiesz zamknąć 10% DD, pozbierać się, i jechać dalej.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 01:49
3% na DAXie to około 25-26 pipsów przy depo 1000PLN i 0.01 lota.
Jaki więc problem coś takiego ugrywać regularnie?
Tyle, że skoro 3% = 25 pips, to SL musi być ~1% ~= 8 pips (nie więcej, bo zwykle jest z 0,5 pips obsuwy).
I nadal uważasz, że to nie problem?

Zrób sobie takie "kopyto" na sztywno.
Potrzebujesz 3 linie:
Linia ceny wejścia, Linia ceny Stop Loss, Linia ceny Take Profit.
Oczywiście, na sztywno pips TP, 8 pis SL.
To takie proste jest.
Wykonaj!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
30 wrz 2021, 09:31

Ty zadajesz pytania, na które odpowiedzi być może znają neurofizjolodzy badający ludzki mózg i wybitni psycholodzy, a i to nie na pewno je znają! Taka jest przeważająca natura ludzka. Czas koncentracji człowieka jest dosyć krótki, i niestety, ale skłoność do podejmowania hazardowych decyzji też jest dominująca, nawet wtedy, kiedy człowiek jest w pełni świadomy potencjalnych konsekwencji.
A pomimo dobrego okresu koncentracji i konsekwentnej realizacji założeń, w końcu trafiamy na te 2-3 straty pod rząd, które każą nam się zaraz odegrać grubasem, i kiedy ten grubas też traci (no bo decyzja jest z dupy), to wtedy tracimy stosunkowo dużo (%).
Dobry jesteś dopiero wtedy, kiedy umiesz zamknąć 10% DD, pozbierać się, i jechać dalej.
Ktoś zna odpowiedzi, co prawda, tak jak mówisz - trzeba tu fachowca, ale pewnie są i tacy.
Psychika ludzka tak właśnie działa jak napisałeś.
To jest to wrodzone uzależnienie od nagród losowych, które zarazem jest zrzuceniem z siebie odpowiedzialności za swój trading, wg tego co pisał M. Douglas w swojej najpopularniejszej książce.
I człowiek jest właśnie taką istotą: skłonny jest podejmować bezsensowne ryzyko - w skrajnych przypadkach skok na główkę na niezbadanej wodzie, wyprzedzanie autem na ciągłej i wyjazd na czołówkę, i tak można mnożyć godzinami! Przewalenie depo to pikuś przy tym, do czego jest zdolny człek! Bo to są ciągle TYLKO pieniądze, więc nawet jeśli zbankrutujesz i zostaniesz z długami to nikt ci głowy nie urwie i nie warto się od razu wieszać.
Ba, ciężko znaleźć milionera, który nigdy nie splajtował!

Czas koncentracji jest krótki - racja. Widzę to po sobie: często mam wynik rzędu 2-5% już po 2 godzinach tradingu(nie mówiąc o lepszych strzałach)! Z uwzględnieniem rozsądnego zarządzania ryzykiem itd, itp!
I co dalej? Później trzeba wyłączyć platformę i wrócić nazajutrz! Wystarczy policzyć, po jakim czasie stałbym się zamożnym człowiekiem.
No ale niestety ciągle walczę z typowymi ludzkimi słabościami. Kropka.
Tyle dobrego, że mam wiedzę na temat tego, nad czym trzeba KONIECZNIE popracować. I nie jest to bynajmniej poznawanie wskaźników itp itd.

Dlatego pytam tutaj, bo nie znam innych for. Co prawda podejrzewam, że jeśli są detaliczni traderzy, którzy koszą porządne siano - to w większości pewnie nie chce im się udzielać.
No, ale jakaś nadzieja jest. Bo nie chodzi mi wcale o to, żeby zobaczyć że jakiś klient detaliczny zarabia bańkę rocznie na rynkach lewarowanych!
Chciałbym zwyczajnie w świecie, aby udowodniono mi, że są takie persony, które są w stanie bezwzględnie trzymać się założeń i pozwalać statystykom pracować na swój wynik. Nawet jeśli ktoś ma tylko NIEWIELKĄ przewagę, to powinna ona być wystarczająca i uczynić takiego gościa milionerem! I nie chcę znać z imienia i nazwiska, wystarczyłyby mi staty z konta REAL.
Pytanie, jak długo trader jest w stanie trzymać się tychże założeń, zanim pewnego dnia mu odwali i wejdzie ALL IN?

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
30 wrz 2021, 10:00
Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 01:49
3% na DAXie to około 25-26 pipsów przy depo 1000PLN i 0.01 lota.
Jaki więc problem coś takiego ugrywać regularnie?
Tyle, że skoro 3% = 25 pips, to SL musi być ~1% ~= 8 pips (nie więcej, bo zwykle jest z 0,5 pips obsuwy).
I nadal uważasz, że to nie problem?

Zrób sobie takie "kopyto" na sztywno.
Potrzebujesz 3 linie:
Linia ceny wejścia, Linia ceny Stop Loss, Linia ceny Take Profit.
Oczywiście, na sztywno pips TP, 8 pis SL.
To takie proste jest.
Wykonaj!
Skoro to jest takie proste, to ilu znasz forexowych milionerów?
Proszę o liczby.
I po co tutaj siedzisz, skoro przy 3% z transakcji, już po 300 zyskownych transakcjach (a raczej, jeśli miałbyś ich przewagę nad stratnymi i ominęłyby Cię serie stratnych np 10-20 z rzędu - bo niestety to jest możliwe!), byś pewnie miał ciekawsze zajęcia, niż fora internetowe?
I bez urazy - to nie jest atak

Edit: takie risk/reward to tylko w dłuższym horyzoncie czasowym. Przy TP = 25, SL widzę MINIMUM 15 pipsów.
SL 8 pipsów na DAXie, to gwarancja ciągłego wycinania SL i utraty depo - już prędzej na NASDAQ się uda, chociaż też trochę mało

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Przy okazji powiem, co imho odróżnia zwycięzców od przegranych.

Zwycięzcy potrafią definiować i realizować swoje cele.
A przegrani nie.
Zwycięzcy też potrafią monitorować swoje poczynania i wyciągać wnioski.

Tylko dlaczego w dziedzinie tradingu na rynkach lewarowanych te dysproporcje (między wygranymi a przegranymi) są aż tak znaczace?

Jakbym przegrał w szachy z arcymistrzem to nie byłbym zaskoczony. No, ale trading to nie szachy - teoretycznie są możliwe wyniki pomiędzy ugraniem miliona a całkowitą klęską. Nie jest już tak zero-jedynkowo.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 10:27
ninjaproject pisze:
30 wrz 2021, 10:00
Mistyfikator pisze:
30 wrz 2021, 01:49
3% na DAXie to około 25-26 pipsów przy depo 1000PLN i 0.01 lota.
Jaki więc problem coś takiego ugrywać regularnie?
Tyle, że skoro 3% = 25 pips, to SL musi być ~1% ~= 8 pips (nie więcej, bo zwykle jest z 0,5 pips obsuwy).
I nadal uważasz, że to nie problem?

Zrób sobie takie "kopyto" na sztywno.
Potrzebujesz 3 linie:
Linia ceny wejścia, Linia ceny Stop Loss, Linia ceny Take Profit.
Oczywiście, na sztywno pips TP, 8 pis SL.
To takie proste jest.
Wykonaj!
Skoro to jest takie proste, to ilu znasz forexowych milionerów?
Proszę o liczby.
I po co tutaj siedzisz, skoro przy 3% z transakcji, już po 300 zyskownych transakcjach (a raczej, jeśli miałbyś ich przewagę nad stratnymi i ominęłyby Cię serie stratnych np 10-20 z rzędu - bo niestety to jest możliwe!), byś pewnie miał ciekawsze zajęcia, niż fora internetowe?
I bez urazy - to nie jest atak

Edit: takie risk/reward to tylko w dłuższym horyzoncie czasowym. Przy TP = 25, SL widzę MINIMUM 15 pipsów.
SL 8 pipsów na DAXie, to gwarancja ciągłego wycinania SL i utraty depo - już prędzej na NASDAQ się uda, chociaż też trochę mało
Proste nie znaczy, że łatwo wykonalne.
Jeżeli miałbyś takie kopyto zrealizować, to potrzebujesz wchodzić tak:
[DAX30]M5.jpg
Ustawiłem mój Dadas_Grid_Ruler zgodnie z twiomi założeniami.
8 pips SL, 24 pips TP, 1:3
Dlatego ci piszę, że zrealizuj to, jeżeli potrafisz!
To ty napisałeś - Jaki więc problem coś takiego ugrywać regularnie?

Nie ma nic takiego, jak minimum SL.
Odległość SL jest zależna od zmienności rynku.
Chyba, że trejdusz np. RangeBary, to wtedy ty ustalasz zmienność rynku, ale wtedy wchodzą inne problemy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Regularne zarabianie 1-2% z transakcji przy procencie składanym

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

W Long musiałbyś wejść tak:
[DAX30]M5.jpg
I tylko tak, i nigdy kiedy cena jest w drodze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ