Podatek od zagranicznego brokera

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Webosik
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2021, 20:32

Podatek od zagranicznego brokera

Nieprzeczytany post autor: Webosik »

Witam jako leszczyna mam pytanie dotyczące podatków. Jako leszczyna liczę że zarobię cokolwiek w tym roku więc moje pytanie brzmi jeżeli broker jest zarejestrowany na Cyprze czy w Australii to w zeznaniu podatkowym będę musiał uwzględnić każdą otwieraną pozycję zyskowną??? Liczyć średni kurs itd?? Proszę o pomoc . Szykuje się na platformę klimax.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Podatek od zagranicznego brokera

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Webosik pisze:
03 kwie 2021, 20:37
Witam jako leszczyna mam pytanie dotyczące podatków. Jako leszczyna liczę że zarobię cokolwiek w tym roku więc moje pytanie brzmi jeżeli broker jest zarejestrowany na Cyprze czy w Australii to w zeznaniu podatkowym będę musiał uwzględnić każdą otwieraną pozycję zyskowną??? Liczyć średni kurs itd?? Proszę o pomoc . Szykuje się na platformę klimax.
PROGRAM FOREX CLUB – PODATEK 5.0 – ROZLICZ SWÓJ PODATEK FOREX
https://forexclub.pl/program-podatek-fo ... z-podatek/
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Podatek od zagranicznego brokera

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wiem, że już po rozliczeniu (nie zauważyłem wcześniej tematu ;) ). Ale w razie co, jest już wersja 7.1:
https://forexclub.pl/program-forex-club ... -pobrania/

A na przyszły rok szykujemy wersję 8.0, która przyniesie małą rewolucję ;)

Odnośnie pytania Webosik - tak, musisz przeliczyć każdą transakcję po kursie NBP z dnia poprzedzającego jej zamknięcie (stratne też trzeba przeliczać ;) ). I nie łudź się, że US się nie dowie. System CRS działa coraz sprawniej i traderzy coraz częściej wzywani się do wyjaśnień na temat osiągnięcia dochodów za granicą (urzędy z krajów podlegających pod CRS wymieniają się informacjami).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Lornzes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 22 cze 2021, 08:03

Re: Podatek od zagranicznego brokera

Nieprzeczytany post autor: Lornzes »

Myślę, że musisz uwzględnić wszystko. Ale będzie lepiej, jeśli skonsultujesz się z profesjonalistą w tej sprawie lub poszukasz więcej.

ODPOWIEDZ