Swingi, trendy, zawahania

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Lynch
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 11 maja 2020, 21:53

Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: Lynch »

Cześć, jak to u Was jest z prowadzeniem pozycji?:) szczerze mówiąc mi się już w głowie pie*doli
Niby gram, piramiduje, asymetria jest, ale mam problem z wyjściem w sensie widzę np potencjał na większy ruch np kabel teraz a tu nagle korekta na 50 - 70%.. wszystkie zyski topnieja prawie do zera a często łapiąc trendy i do zera.. No i ja już sam nie wiem.. Może lepiej trzymać do pierwszego zawahania, konsoli? Bo czas mija a taka gra albo duży zysk albo 0 rzadko kiedy się powiedzie, tym bardziej przy małym kapitale..

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie ma reguły.
Raz będziesz żałował, że zamknąłeś, drugi raz, że nie zamknąłeś.
To jest pułapka psychologiczna.
Pozbyć się jej można tylko w jeden sposób.
Brać założoną ilość i spierdalać. Nie żałować, że rynek zrobił potem to, albo tamto, ponieważ prawa strona jest zawsze pusta (niewiadoma).
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Lynch
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 11 maja 2020, 21:53

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: Lynch »

No właśnie i tu jest sęk by traktować te wykresy jak jakiś ocean, targ a nie skrajne punkty i grafikę i zas myślenie typu - bo mi sie wydaje, że pójdą na retest a nawet nie musneli .. potrzymsm tego kabla no ale gdybym wyszedł w najlepszym miejscu gdzie szła jedna swieca za drugą wzrostowa i zas zawahanie to odrobilbym wszystkie straty poprzednie + 30% konta do przodu.. No i co mało by mi było? Widocznie mało skoro sie tak zachowuje.. Pułapka tez widzę jest w tym, że depozyt jest mały i wartość nominalna nie robi wrażenia, ale przecież 30% to dużo.. później cierpliwie kolejny setup i by się rozkręciło to niestety kusi wycisnąć do końca pomimo dobrego zysku

Za dużo czytalem rad typu ręce pod dupe, że pieniądze się robi na dużych ruchach etc. chce sie potem jak najlepiej i perfekcyjnie..

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Hmmm, a ja zauważyłem, że najlepiej to idzie tym, co łapią max 5 pips na grubym locie.
A moim skromnym zdaniem, to trzeba po prostu wybadać typowe ruchy ceny dla danego instrumentu w danym okresie, i na tyle się nastawić.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Orientacyjne prowadzenie pozycji daje też śledzenie HL (higher low) / LH (lower high), czyli wyższe dołki oraz niższe szczyty ale nie swingów, tylko świec. Dowolny interwał. Zobacz że świece w trendzie wzrostowym robią wyższe szczyty i wyższe dołki, i odwrotnie dla trendu spadkowego. W pewnym momencie pojawia się próba odwrócenia, gdzie chwilowo przewagę ma druga strona, wtedy rysuje się "reversal bar", ale potem może być powrót do głownego trendu, i na następnej świecy Ci którzy otworzyli pozycję pod tego słabego reversal bara mogą zostać złapani w pułapkę. Więc tak, lepiej wychodzić na pierwszym zawahaniu. Ale tak jak napisałem, całkiem dobrze sprawdza się śledzenie HL / LH świec. I prowadząc w ten sposób pozycję przestajesz wymyślać gdzie dojdzie rynek, albo co się wydarzy, po prostu śledzić wykres świeca po świecy, zamiast wymyślać albo racjonalizować.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Lynch
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 11 maja 2020, 21:53

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: Lynch »

W sumie jest to jakaś myśl, można spróbować, tylko pewnie wiąże się z częstym zajmowaniem pozycji a gdy robi się to często to można się pomylić gdzieś, lub psycha padnie i zasady pójdą w niewiadomo gdzie.. Znów tak jak robię ja, że piramiduje to pozwala mi nie wejść jedną wielką pozycją na raz dzięki czemu bardzo ograniczam ryzyko, nie muszę być wielce dokładny z wejsciem, znów zyski są bardzo uśredniane..
Nie wiem, chyba nie ma idealnej strategii bez dualizmu na fx

Potem człowiek widzi czyjś statement z x tyś procent zwrotu i sie dziwi jakim cudem.. faktycznie trochę hardkor jest, mieć piramide i nie brać na zawahaniu bo po środku między pierwszą a ostatnią aktywowaną (Srednia ceną wszystkich pozycji dokładniej) jest już punkt krytyczny i piramida idzie w grid.. i albo be albo trzymasz straty i się łudzisz czy wróci

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Zapraszam na mój Discord!
Codziennie streamuję na żywo od ok. 10-tej rano do 23-ciej.
Rano, to zależy, o której wstanę.
Link na moim profilu, ten WWW.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Lynch
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 11 maja 2020, 21:53

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: Lynch »

Ok dołączę, muszę ogarnąć jakiś system prowadzenia pozycji bo później takie rozterki nachodzą

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Ja jeszcze przed otwarciem pozycji (o ile już wiem gdzie postawię zlecenie limit) wiem gdzie powinienem postawić tp. Wcale nie chodzi o to, że wiem gdzie dojdzie cena ale właśnie o to, że staram sie tego nie przewidywać. To właśnie ci co starają się zamknąć z ręki obserwując cenę starają się przewidzieć jak daleko dojdzie cena i stąd mają z tym problem. Ja takiego problemu nie mam bo patrzę na to systemowo, wolę zaufać statystyce aniżeli założeniu, że jestem w stanie cokolwiek przewidzieć na rynku, dla mnie jest zbyt dużo losowości na poziomie pojedynczych transakcji. Jeśli testy wykazują, że strategia ma szansę działać przy ustawieniach tp=2sl to tego staram się trzymać aby niczego nie zepsuć.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6621
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Swingi, trendy, zawahania

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Lynch pisze:
29 wrz 2020, 08:00
Ok dołączę, muszę ogarnąć jakiś system prowadzenia pozycji bo później takie rozterki nachodzą
Od jakiegoś czasu ogladam i widze, że chłopaki nawet ładnie tradują. I RR=10:1 nie sa rzadkością. Co do prowadzenia pozycji to nie ma gotowej odpowiedzi. Sam musisz do pewnych wniosków dojść. Bo jest kluczem do sukcesu.
Pozdrawiam i powodzenia
Dzisiaj to i Zaorski sie pojawił na czacie :)

https://www.youtube.com/watch?v=3MSoEH4DqHw

ODPOWIEDZ