Poszukuje osób oszukanych przez gorisemarkets.com

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
kirdok
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2020, 13:40

Poszukuje osób oszukanych przez gorisemarkets.com

Nieprzeczytany post autor: kirdok »

Witam,

Pół roku temu zostałem oszukany przez osoby korzystające z adresów e-mail z domeną gorisemarkets.com. Osoby te dzwoniły do mnie z nr tel. 123965080 oraz 422987047. Osoby te znały wszystkie moje dane, a dodatkowo wiedziały w jakim banku mam rachunki bankowe. W 2019 r. zainwestowałem na Forex małą kwotę i po jakimś czasie zrezygnowałem z tej inwestycji. Za pewne oszuści stąd mieli moje dane. W rozmowie telefonicznej dostałem informację, że w związku z inwestycją na Forex mam jakieś pieniądze do zwrotu. Dałem się oszukać i niestety straciłem sporą część swoich oszczędności. Sprawa została zgłoszona na policję. W związku z tym, szukam osób, które również zostały oszukane przez te osoby. Może komuś udało się coś odzyskać, może więcej ustalić. Ja mogę podzielić się tym co w mojej sprawie już udało się znaleźć.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Poszukuje osób oszukanych przez gorisemarkets.com

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Napisz w jaki sposób straciłeś swoje oszczędności.. Czy np. podałeś przez telefon kod przelewu/logowania do konta bankowego, otworzyłeś załącznik wysłany przez oszustów i w ten sposób zainfekowano Tobie sprzęt czy w jakiś inny sposób. Może to być ostrzeżenie dla innych którzy nie znają jeszcze takich cudów a przyjdą im głupie pomysły do głowy gdy zostaną zaćmieni gotówką którą mają do wygrania/odebrania/zarobienia itp.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

kirdok
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2020, 13:40

Re: Poszukuje osób oszukanych przez gorisemarkets.com

Nieprzeczytany post autor: kirdok »

Niestety podałem im sporo swoich danych. Jednakże nie autoryzowałem przelewów, które wyszły z mojego konta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Poszukuje osób oszukanych przez gorisemarkets.com

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Widzę tu analogię z dobrze znanymi od wielu lat scamami hinduskimi.
Jest sporo filmów na YT o tym.
Oni każą się komunikować przez np. AnyDesk, lub inny podobny komunikator, który umożliwia dostęp do komputera klienta.
Wtedy mają pełny dostęp i możliwość kontroli tego komputera.
Scam z "zwrotem" jest też od dawna znany.
Każą się zalogować do banku, i oni to wszystko widzą, chociaż mówią, że nie widzą.
Potem wykorzystują opcję "zbadaj element" i modyfikują stronę banku, oczywiście to co widać na ekranie, a nie rzeczywiście.
Wystarczy odświeżyć stronę, żeby było wszystko normalnie.
Wciskają ludziom, że się pomylili, bo zamiast 500, zwrócili 5000, i każą sobie uregulować różnicę.
W rzeczywistości nigdy niczego nie przelali.

Nigdy, ale to nigdy nie wolno dawać dostępu do swojego kompa, nikomu - nikomu!
Opcje zdalnego dostępu są tylko dla nas samych, nigdy dla osób trzecich!


Nie chcę prorokować, ale gdziś słyszałem, że jest luka prawna, która umożliwia tzw. wymuszenie przelewu.
Czyli, jeżeli ktoś w jakiś sposób przekona np. bank do przelania mu miliona i bank to zrobi, to nie zaistniało żadne naruszenie prawa.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ