Frank prosba o podpowiedź.

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Frank prosba o podpowiedź.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Witam. Zainwestowałem we franka w pozycję short na poziomie 4.20. Teraz jest po 4.34. dokupić jeszcze pozycje short żeby uśrednić do np 4.27. Są opinie że ma jeszcze iśc w góre. na wskaźnikach jest mocne kupuj dopiero na tygodniowych pokazuje sie że wyprzedany. Kiedy spodziewać sie spadków?

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Frank prosba o podpowiedź.

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

oj drogi panie albo sie udo albo sie nie udo :D kto wie co bedzie. jak nie masz planu co z tym zrobic to zamykaj jak najszybciej. na forum zadnych czarodziei i wrozbitow nie ma

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Frank prosba o podpowiedź.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Dlaczego mam zamykać. to twoja rada? Uważasz że frank nie zejdzie poniżej 4.20? A frankowicze?

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Frank prosba o podpowiedź.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Wiesz, cena na wykresie raczej nie jest wrażliwa na to, co kto uważa!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Frank prosba o podpowiedź.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

No świetna pomoc panowie. Pogratulować. Świetna.

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: Frank prosba o podpowiedź.

Nieprzeczytany post autor: belon »

Co specjaliści, żaden nawet wykresu nie wstawi, żeby chociaż "spróbować rozkminić", nie.
A ty dadas, ninja czy jak ci tam jak zwykle: za 5 miesięcy napiszesz, że trzeba było, co?
=====================
imo może tak:

H4: jak kurs zejdzie pod dolną niebieską jest szansa na spadek do 4.2 i niżej;
D1: wtedy jest szansa, że zejdziemy nawet do dolnej, szarej strefy;
W1: tu widać wyraźnie o co kaman - wyjdzie z szarego górą to raczej klepnie max, zatrzyma się na szarym to prawdopodobne, że zrealizują to z dziennego wykresu i nawet niżej do poziomu F 50.

Scenario jest, teraz rozegrać w zależności jak pozwoli cierpliwość, depo i broker (np. zlecenia przeciwne jak wyjdą górą, itd).

Powodzenia.

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: Frank prosba o podpowiedź.

Nieprzeczytany post autor: belon »

rsw pisze:
05 kwie 2020, 09:49
Belon, świetnie, że rozpisałeś swoją wizję, ale autor tego, pożal się boże, wątku pyta, co ma zrobić ze swoją istniejącą pozycją - a tutaj właściwą odpowiedzią jest "wiedziałeś, dlaczego otwarłeś, to powinieneś wiedzieć, co z nią robić dalej". Tymczasem księżniczka strzela focha, bo nikt nie chce się podzielić danymi z przyszłości - znakomity pomysł na otrzymanie pomocy :)
A chociażby nawet to w czym problem? Nigdy nie miałeś wątpliwości, jak pozycja szła Ci w minus, czy zamykać czy może trzymać dalej?
Nie szukałeś gdzieś po forach "podpowiedzi"? Nikt nie wymaga, żeby napisać wprost: zamknij lub trzymaj.
Skoro sami "fachowcy" na forum to wypadałoby, żeby zamiast jak zwykle pier.....ić swoje mądrości wrzucili wykres jak to widzą - może akurat się przyda.
Tyle.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Frank prosba o podpowiedź.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Dzięki belon za pomoc. będę obserwował ceny jutro i zobaczymy jak dziś wystartuje. Kolegom fachowcom dziękuję za naświetlenie sprawy. Ponieważ jestem nowy to zadałem laickie pytanie i zostałem zbluzgany i należy mi się przecież. plan jest taki że jak wyjdzie wyżej to zaczekam i uśrednię cenę jeszcze jednym shortem. Natomiast w innej sytuacji czekam albo uśrednię od razu. Tego nie wiem jeszcze. Jeśli spadnie do 4.32 to uśrednię wyżej istniejącego shorta jak nie to czekam jak najwyżej i wtedy uśrednię.
Kolego rsw i inni po co w ogóle pisać żeby pisać jak niczego istotnego nie wnosi się do tematu. Ale jeszcze wiele rzeczy nie rozumiem. Pozycja jest i nie zamknę ze strata. To nie jest short kupiony w dołku że taka cena sie nie powtórzy. Za pół roku ale spadnie. Im wcześniej tym lepiej.
W końcu rząd obiecał pomoc frankowiczom.

Jeszce raz dzięki. Naniosłem sobie wszystko na wykres u siebie w brokerze i do pracy.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Frank prosba o podpowiedź.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

rsw pisze:
05 kwie 2020, 15:35
Nie jesteśmy kolegami - na szczęście.

"Pozycja jest i nie zamknę ze strata" - zastosuj się do własnej rady. Nie dość, że niczego istotnego nie wnosisz, to jeszcze piszesz głupoty.

"W końcu rząd obiecał pomoc frankowiczom" - ech... Szkoda słów.
Gościu w czym tkwi twój problem. Ogranicz wypowiedzi tutaj w tym temacie. Nie pomagasz. Może wytłumacz nam tu swój dziecinny tok myślenia bo na razie psioczysz na wszystko.

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: Frank prosba o podpowiedź.

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

"Pozycja jest i nie zamknę ze strata" - zastosuj się do własnej rady. Nie dość, że niczego istotnego nie wnosisz, to jeszcze piszesz głupoty.
Jakie to dla ciebie głupoty gościu??? Napisz nam tu co za głupotę napisałem i przypominam ci że to mój temat. i co mam do niego wnosić.

ODPOWIEDZ