weekend

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
azyl
Gaduła
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: 04 mar 2020, 00:34

weekend

Nieprzeczytany post autor: azyl »

Cześć

co sądzicie o zostawianiu pozycji otwartej na weekend. jeżeli to robicie może są jakieś wytyczne którymi się kierujecie... np pozycja która jest już sporo na plusie, oscylatory na jakimś tam konkretnym poziomie itp.? jestem tu nowy na fx też dopiero od paru miesięcy tracę kapitał więc będę miał trochę pytań xd

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: weekend

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wszystko zależy od sytuacji, waloru i perspektywy czasowej. W obecnym czasie, gdy sytuacja jest niepewna dla pozycji krótkoterminowych dużym ryzykiem jest zostawianie pozycji na weekend/na kolejną sesję. Jeden news może nas obłowić ale też i wyczyścić konto. Przy długiej perspektywie i małym wolumenie nie będzie miało to aż takiego znaczenia, choć handlujący na ropie po tym tygodniu mogą mieć inne zdanie... ;)

Nie ma jednej słusznej drogi. Musisz oszacować ryzyko i je podjąć (lub nie).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: weekend

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

raposo pisze:
12 mar 2020, 11:59
Wszystko zależy od sytuacji, waloru i perspektywy czasowej. W obecnym czasie, gdy sytuacja jest niepewna dla pozycji krótkoterminowych dużym ryzykiem jest zostawianie pozycji na weekend/na kolejną sesję. Jeden news może nas obłowić ale też i wyczyścić konto. Przy długiej perspektywie i małym wolumenie nie będzie miało to aż takiego znaczenia, choć handlujący na ropie po tym tygodniu mogą mieć inne zdanie... ;)

Nie ma jednej słusznej drogi. Musisz oszacować ryzyko i je podjąć (lub nie).
No, ja nie wiem!
Przy lukach typu 500 - 900 pips, to i longterm może nie wytrzymać!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: weekend

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dlatego wspomniałem o ropie.

Ryzyko = aktualna sytuacja * zmienność instrumentu * wolumen
(wzór do dowolnej modyfikacji ;) )
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Aroon
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 08 sie 2005, 10:49

Re: weekend

Nieprzeczytany post autor: Aroon »

azyl pisze:
11 mar 2020, 20:53
Cześć

co sądzicie o zostawianiu pozycji otwartej na weekend. jeżeli to robicie może są jakieś wytyczne którymi się kierujecie... np pozycja która jest już sporo na plusie, oscylatory na jakimś tam konkretnym poziomie itp.? jestem tu nowy na fx też dopiero od paru miesięcy tracę kapitał więc będę miał trochę pytań xd
Jeśli jesteś nowy, to odpuść sobie takie mrożące krew w żyłach zagrania.

ODPOWIEDZ