IG Group & Dukascopy

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Lamer21
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2019, 17:59

IG Group & Dukascopy

Nieprzeczytany post autor: Lamer21 »

Szukam brokera : sprawdzonego na tyle żeby moc żyć z forex. 8)
Zależy mi na bezpieczeństwie - pewność że wpłata 40.000 euro nie zniknie.
Bardzo ważna jest również szybkość transakcji - zależy mi żeby broker nie opóźniał zamykania czy otwierania pozycji.

W tytule dałem dwóch brokerów wydają mi się profesjonalni - czy może ktoś bardziej doświadczony doradzić na jakiego się zdecydować.

szukałem opisów IG Group jednak nie mogłem nic na tym forum znaleźć.
w internecie wyszukałem :
W Wielkiej Brytanii nadzór nad działalnością przedsiębiorstwa IG sprawuje urząd Financial Conduct Authority (FCA). Dział IG Index jest zarejestrowany pod numerem 114059, a dział IG Markets – pod numerem 195355. Dodatkowo przedsiębiorstwo podlega nadzorowi urzędu Gambling Commission.
Chce handlować głównie na dax i gold.
Polskie platformy odpadają, nie chce się sądzić latami.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IG Group & Dukascopy

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ideału na próżno szukać ale z tym oszukiwaniem to bym już tak nie przesadzał... ;) W ciągu ostatnich lat sporo się zmieniło - to efekt wzrostu konkurencyjności, ale też i świadomości traderów. Wszystkie "wtopy" dużo szybciej roznoszą się po sieci i rzutują na PR firmy, a stosowanie delay'ów czy innych trików ostatecznie mogłoby już przynieść więcej problemów, niż korzyści (i to z pewnością kilka firm zrozumiało). Teraz jak obserwuję to w sieci więcej jest nieuzasadnionych "narzekań" i oskarżeń wynikających z niewiedzy traderów, niż sensownych podejrzeń o "kantowanie".

W razie jakiegokolwiek konfliktu batalia sądowa z zagranicznym brokerem wcale nie będzie łatwiejsza i szybsza, niż w Polsce. Ale fakt faktem, miałem wątpliwą przyjemność przetestować działanie brytyjskiego funduszu gwarancyjnego i... działa :D Tyle, że procedura trwa ok. roku przy dobrych wiatrach.

Co do Twoich wybrańców...
IG Group to duża spółka z LSE, ale nigdy tam nie handlowałem więc nie wypowiem się na temat ich oferty i obsługi.
W Dukascopy mam konto od... 2011 roku? Między innymi z powodu platformy, która mi osobiście odpowiada. Broker mniejszy ale bardzo solidny i pro-kliencki.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: IG Group & Dukascopy

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Lamer21 pisze:
28 lis 2019, 18:54
Szukam brokera : sprawdzonego na tyle żeby moc żyć z forex. 8)
....................
raposo pisze:
29 lis 2019, 12:54
Co do Twoich wybrańców...
IG Group to duża spółka z LSE, ale nigdy tam nie handlowałem więc nie wypowiem się na temat ich oferty i obsługi.
W Dukascopy mam konto od... 2011 roku? Między innymi z powodu platformy, która mi osobiście odpowiada. Broker mniejszy ale bardzo solidny i pro-kliencki.
Dukascopy nie mam zdania nie miałem konta
w IG mam konto prawie 10-lat , z przyzwyczajenia używam mt4 !!
przez ten okres nie pamiętam bym miał problem.
z tym że rachunek mam w UK .
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: IG Group & Dukascopy

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Lamer21 pisze:
28 lis 2019, 18:54
Szukam brokera : sprawdzonego na tyle żeby moc żyć z forex. 8)
Zależy mi na bezpieczeństwie - pewność że wpłata 40.000 euro nie zniknie.
Bardzo ważna jest również szybkość transakcji - zależy mi żeby broker nie opóźniał zamykania czy otwierania pozycji.

W tytule dałem dwóch brokerów wydają mi się profesjonalni - czy może ktoś bardziej doświadczony doradzić na jakiego się zdecydować.

szukałem opisów IG Group jednak nie mogłem nic na tym forum znaleźć.
w internecie wyszukałem :
W Wielkiej Brytanii nadzór nad działalnością przedsiębiorstwa IG sprawuje urząd Financial Conduct Authority (FCA). Dział IG Index jest zarejestrowany pod numerem 114059, a dział IG Markets – pod numerem 195355. Dodatkowo przedsiębiorstwo podlega nadzorowi urzędu Gambling Commission.
Chce handlować głównie na dax i gold.
Polskie platformy odpadają, nie chce się sądzić latami.
Sprawdź sobie aliora
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: IG Group & Dukascopy

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Lamer21 pisze:
28 lis 2019, 18:54
Szukam brokera : sprawdzonego na tyle żeby moc żyć z forex. 8)
Zależy mi na bezpieczeństwie - pewność że wpłata 40.000 euro nie zniknie.
Bardzo ważna jest również szybkość transakcji - zależy mi żeby broker nie opóźniał zamykania czy otwierania pozycji.

W tytule dałem dwóch brokerów wydają mi się profesjonalni - czy może ktoś bardziej doświadczony doradzić na jakiego się zdecydować.

szukałem opisów IG Group jednak nie mogłem nic na tym forum znaleźć.
w internecie wyszukałem :
W Wielkiej Brytanii nadzór nad działalnością przedsiębiorstwa IG sprawuje urząd Financial Conduct Authority (FCA). Dział IG Index jest zarejestrowany pod numerem 114059, a dział IG Markets – pod numerem 195355. Dodatkowo przedsiębiorstwo podlega nadzorowi urzędu Gambling Commission.
Chce handlować głównie na dax i gold.
Polskie platformy odpadają, nie chce się sądzić latami.
Jeśli głównym kryterium doboru brokera ma byc bezpieczeństwo kapitału (bardzo chwalebne bo ja też z podobnego założenia wychodze) to proponuje wybrac brokera przy biurze maklerskim jakiegoś banku. Coby sie nie działo jednak gwarancje banku bezcenne :)
Nie dja sie namowic na jakiegoś na innym kontynencie (np. Australia) bo odzyskanie kapitału może byc wyjątkowo trudne i co bardziej przykre - kosztowne :)
Co do samego brokera to nie ma platformy "do wszystkiego". Sam forex to i owszem ECN jak najbardziej za to do CFD juz nie za bardzo. Z racji naliczanych swapów. Ja mam kilka kont. Każde do innego/innych instrumentu/ów :)
Pozdrawiam i udanych tradów życze :)

ODPOWIEDZ