Ile czasu dziennie analizujecie wykresy?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
turas
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2012, 10:18

Ile czasu dziennie analizujecie wykresy?

Nieprzeczytany post autor: turas »

Drodzy Traderzy,

może mało istotne pytanie lecz trochę niedające mi spokoju - ile czasu poświęcacie dziennie na analizowanie wykresów?
Od ponad 5 miesięcy gram na małym koncie realnym, stosując Price Action, interwał dzienny.
Do tej pory zawarłem 54 transakcje co oznacza ~13 transakcji miesięcznie.

Poświęcam dużo czasu na trading ale w kontekście nauki. Samo analizowanie wykresów to max 30 minut dziennie.
Mam strategię, którą staram się poprawiać co miesiąc po analizie wyników, ale skaczę między wykresami szukając dokładnie tego co zakłada moja strategia.
Otwieram wykres, sprawdzam czy jest zgodny z moimi założeniami.

Wątpliwość moja się pojawiła już jakiś czas temu gdy zacząłem śledzić analizy wykresów niektórych autorytetów. Mogą oni kilkanaście minut opowiadać o jednym wykresie zastanawiając się co może się wydarzyć.

Ja natomiast niemal nie zastanawiam się w ogóle - mam zgodność z założeniami? gram. Nie ma zgodności? nie gram.
Na pojedynczy wykres poświęcam czasami tylko 1-2 minuty.

Wszystko byłoby ok gdybym zarabiał. Niestety tak nie jest. Jestem delikatnie w plecy ale nie nazwałbym tego też, że tracę.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Ile czasu dziennie analizujecie wykresy?

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Ja na jeden wykres poświęcam około kilku sekund, po czym przechodzę do następnego. Czas wydłuża się jeśli jest prawdopodobieństwo pojawienia się sygnału ale to zdarza się rzadko. Do wykresu, który analizowałem wracam mniej więcej po następnej świeczce. Natomiast to ile czasu poświęcam na analizy to zależy od intensywności tradingu w danym dniu. Przykładowo analiza wykresów 15 minutowych 20 par walutowych , czas pracy: 20*4*3-4 sekundy to około 5 minut bez sygnałów wejścia na każdą godzinę. W podobny sposób dochodzą jeszcze wykresy 30 minutowe, godzinne i robi się z tego więcej minut pracy na każdą godzinę. Zależy jeszcze jak podchodzę do analizy, czy skupiam się na przejściu kilkudziesięciu wykresów w ciągu kilku minut czy na spokojnie robiąc sobie przerwy po kilku wykresach na przykład na łyk kawy bo generalnie czasu mam na tyle dużo że na spokojnie mogę do tego podchodzić.

Natomiast co do tych "autorytetów" jak ich nazwałeś to nie zwracaj na to uwagi. To jest taki trading opowiadany, w którym analiza techniczna służy do komentowania bieżącej sytuacji rynkowej. Prawie cała internetowa at jest zdominowana prze takie podejście głównie prze internetowych analityków, blogerów, szkoleniowców. Szczerze mówiąc to ja nawet nie wiem czy ten rodzaj at, który zdominował internet nadaje się do zarabiania, w każdym razie ciężko to udowodnić. Sam stosuję at ale jednocześnie w ciągu kilkunastu lat nie znalazłem w sieci niczego co wpłynęłoby pozytywnie na mój trading jeśli chodzi o treści z zakresu analizy technicznej. Pewnie też dlatego praktycznie niczego nie czytam o at w internecie mimo że mój trading w 100% oparty jest o nią właśnie. Z drugiej strony jest to chyba jedyne podejście do at, które można upubliczniać bo trudno w niej znaleźć jasne reguły jak wchodzić, wychodzić z transakcji i w ogóle jak zarabiać i w ten sposób nie musimy się dzielić naszym kosztem dostępem do płynności z odbiorcami naszych analiz. Pytanie czy warto tracić czas na czytanie takich analiz.

Zauważyłem u siebie jeszcze pewną cechę. Nie mam dobrej opinii na temat odbiorców tych internetowych treści. Po prostu nie wiem dlaczego mieliby oni zarabiać na rynku bo nie dostrzegam w nich żadnych cech wykraczających poza przeciętność. Bo prawda jest taka: at nie służy do tego aby maksymalnie duża liczba osób ją stosujących mogła zarabiać, at służy tylko tym, którzy mają ponad przeciętne cechy, umiejętności bądź wiedzę (osobowość, system) i dzięki temu są lepsi od innych uczestników rynku.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Ile czasu dziennie analizujecie wykresy?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

turas pisze:
13 lip 2019, 08:19
Drodzy Traderzy,



Wątpliwość moja się pojawiła już jakiś czas temu gdy zacząłem śledzić analizy wykresów niektórych autorytetów. Mogą oni kilkanaście minut opowiadać o jednym wykresie zastanawiając się co może się wydarzyć.

Ja natomiast niemal nie zastanawiam się w ogóle - mam zgodność z założeniami? gram. Nie ma zgodności? nie gram.
Na pojedynczy wykres poświęcam czasami tylko 1-2 minuty.

Bardzo dobrze zadane pytanie :)
Otóż co do tych autorytetów to mozna miec pewne wątpliwości. Niektórzy chca po prostu "błysnąć" stąd analizy typu "co by było gdyby" nazywając je tak "mądrze" projekcjami :d
Żeby zrobic wrażenie na tych co dopiero poznaja rynek albo zaczynaja przygode z nim. I bardzo słusznie zauważyłeś. Nie ma sensu rozwodzic się nad wykresem bo setup jest albo go nie ma. Jaki jest sens rozwodzic się nad tym co zrobi rynek? Kogo to obchodzi? Przeciez zysk z poziomu X czy z poziomu X+200 pips więcej/mniej będzie taki sam jesli setup wystąpi. Strategia to dokłądnie precyzuje. I jesli nie wiadomo o co chodzi to w sumie spowadza się do tego, że "chodzi o kase". Bo niektórzy zarabiaja na forexie wprost inni przy forexie. Szkolenia, płatne doradctwo czy (o zgrozo) zarządzanie cudzym kontem. A szum wokół siebie, splendor, cudze zachwyty temu sprzyjają ;)
Przypatrz sie w dziale DT jak niektórzy sie mocno starają by udowodnic jacy to sa świetni lub tym podobne :)
A jak tylko zadasz pytanie "sprawdzam" i "to pokaż" to cała seria wymówek. Pasożytów nie brakuje bo i naiwnych dość sporo :d
I ktos ma w tym konkretny cel i interes :) Sam się o tym przekoanłem osobiście. Bo tez kiedys dałem się nabrac na obietnice cwaniaka z gilem w nosie :)
Pozdrawiam

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Ile czasu dziennie analizujecie wykresy?

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Cblondyn pisze:
14 lip 2019, 19:58
turas pisze:
13 lip 2019, 08:19
Drodzy Traderzy,



Wątpliwość moja się pojawiła już jakiś czas temu gdy zacząłem śledzić analizy wykresów niektórych autorytetów. Mogą oni kilkanaście minut opowiadać o jednym wykresie zastanawiając się co może się wydarzyć.

Ja natomiast niemal nie zastanawiam się w ogóle - mam zgodność z założeniami? gram. Nie ma zgodności? nie gram.
Na pojedynczy wykres poświęcam czasami tylko 1-2 minuty.

Bardzo dobrze zadane pytanie :)
Otóż co do tych autorytetów to mozna miec pewne wątpliwości. Niektórzy chca po prostu "błysnąć" stąd analizy typu "co by było gdyby" nazywając je tak "mądrze" projekcjami :d
Żeby zrobic wrażenie na tych co dopiero poznaja rynek albo zaczynaja przygode z nim. I bardzo słusznie zauważyłeś. Nie ma sensu rozwodzic się nad wykresem bo setup jest albo go nie ma. Jaki jest sens rozwodzic się nad tym co zrobi rynek? Kogo to obchodzi? Przeciez zysk z poziomu X czy z poziomu X+200 pips więcej/mniej będzie taki sam jesli setup wystąpi. Strategia to dokłądnie precyzuje. I jesli nie wiadomo o co chodzi to w sumie spowadza się do tego, że "chodzi o kase". Bo niektórzy zarabiaja na forexie wprost inni przy forexie. Szkolenia, płatne doradctwo czy (o zgrozo) zarządzanie cudzym kontem. A szum wokół siebie, splendor, cudze zachwyty temu sprzyjają ;)
Przypatrz sie w dziale DT jak niektórzy sie mocno starają by udowodnic jacy to sa świetni lub tym podobne :)
A jak tylko zadasz pytanie "sprawdzam" i "to pokaż" to cała seria wymówek. Pasożytów nie brakuje bo i naiwnych dość sporo :d
I ktos ma w tym konkretny cel i interes :) Sam się o tym przekoanłem osobiście. Bo tez kiedys dałem się nabrac na obietnice cwaniaka z gilem w nosie :)
Pozdrawiam
:clap: :clap:
https://psycholog-pisze.pl/10-cech-toksycznych-ludzi/
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

FreeWay

Re: Ile czasu dziennie analizujecie wykresy?

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Nie wydłużaj czasu analizy jak już powiedziano jesli masz strategie to widzisz od razu czy jest set up czy nie , im dłużej będziesz wpatrywał sie w wykres tym bardziej znudzony mozg będzie podsuwał ci pomysły na zagranie byle by się coś działo , popracuj nad wielkością MM i SL jesli tracisz minimalnie to wcześniejsze ciecie strat może to zmienić

Awatar użytkownika
ForexCity
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 23 lip 2019, 00:39

Re: Ile czasu dziennie analizujecie wykresy?

Nieprzeczytany post autor: ForexCity »

Najlepiej to ograniczyc analize do minimum ale nie zawsze sie da i trzeba troche posiedziec i poczekac na sygnał.
Kwestia tez tego czy ktos traduje wysokie czy niskie tf-y. Na w1 czy MN wystarczy zerknac i zamykac platforme bo nuda :D

Awatar użytkownika
Papkin
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 14 sie 2019, 19:06

Re: Ile czasu dziennie analizujecie wykresy?

Nieprzeczytany post autor: Papkin »

Jak wyżej. Jeśli day trading, to nawet i kilka godzin (analiza sytuacji na bieżąco). Jeśli natomiast swing trading na świecach H4, D1 to raz na cztery godziny tuż przed zamknięciem świecy H4 rzut oka na wykres wystarczy.

Awatar użytkownika
ForexCity
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 23 lip 2019, 00:39

Re: Ile czasu dziennie analizujecie wykresy?

Nieprzeczytany post autor: ForexCity »

Mozna tez zrobic taki zabieg ktory sam stosuje ze stosujemy skalping ale po 2-3 tradach zamykamy platforme. Zrobienie w skalpingu 2-3 tradow to nie trwa dlugo i nie jest zbytnio trudne wiec zajmie jeszcze mniej czasu :)

ODPOWIEDZ