Scalping.........

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
maximos
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2018, 00:56

Scalping.........

Nieprzeczytany post autor: maximos »

Witam od niedawna zajmuje się scalpingiem na M5 strategia BB i Rsi Stoch przez parę dni wszystko było ok ale od jakiegoś czasu ostatnio mam straty rynek odjeżdża mi czasami na dużo pipsow broniąc się zakładałem pozycję co ileś pipsow o tej samej wielkości co wejście ale ile można to robić niebezpiecznie dla konta i ryzyko nie powrotu. Czy macie jakiś sposób żeby się jakoś zabezpieczyć pozycję myślałem o Break Even ale nie wiem czy to jest sens co mógłbym zrobić?

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Scalping.........

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Jak scalping to tylko na max. dzwigni. Wtedy nie bedziesz robic takich glupot jak dodawanie pozycji. Jak zrobisz SO to poszukaj innej pracy. Nie wszyscy moga byc traderami. Powodzenia

Nendo

Re: Scalping.........

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

MAsz dokadny plan gry spisany w punktach razem z check listą?
Czy masz w tym planie precyzyjnie opisane warunki rynkowe kiedy możesz stosować swoją metodę? Jak zachować się musi rynek abyś mógł zajmować pozycję? (rynek nie wskaźniki)
Czy masz opisany setup, wejście na rynek?
Czy masz rozpisane scenariusze wychodzenia z rynku, czy masz i ile masz scenariuszy działań kiedy cena idzie przeciwko tobie?...
Dzienny range na majorsach to kilkadziesią pipsów, każde zamknięcie trejdu w strefie zysku jest dobre. Jeśli setup nie pracuje to sie go nie broni tylko z niego ucieka.
Miłego ...

maximos
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2018, 00:56

Re: Scalping.........

Nieprzeczytany post autor: maximos »

działam na wskaźnikach i staram się to robic jak rynek jest w konsolidacji oczywiscie zwracam uwagę na wsparcia i opory wtedy się najlepiej scalpuje

maximos
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2018, 00:56

Re: Scalping.........

Nieprzeczytany post autor: maximos »

Przecież nie będę analizował rynku jak na daytrading bo skalp jest szybki działam na wskaźnikach które pokazują według strategi kiedy wchodzić i najlpepiej na konsolidacji i zwracam uwagę też na wparcia i opory.

maximos
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2018, 00:56

Re: Scalping.........

Nieprzeczytany post autor: maximos »

Caldeborn pisze:Jak scalping to tylko na max. dzwigni. Wtedy nie bedziesz robic takich glupot jak dodawanie pozycji. Jak zrobisz SO to poszukaj innej pracy. Nie wszyscy moga byc traderami. Powodzenia
tego typu wypowiedzi raczej mi nie pomagają i są nie potrzebne po co je pisać ja poprosiłem o jakieś wskazówki które mogą pomóc a nie krytykowanie dokładnaia pozycji. Czesto rynek wraca podołożeniu pozycji i mozna też się wybronić.

maximos
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2018, 00:56

Re: Scalping.........

Nieprzeczytany post autor: maximos »

raz setap pracuje raz ucieka np 10 lub 20 pipsów i wraca albo odjeżdza wiecej

Nendo

Re: Scalping.........

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

maximos pisze:Przecież nie będę analizował rynku jak na daytrading bo skalp jest szybki działam na wskaźnikach które pokazują według strategi kiedy wchodzić i najlpepiej na konsolidacji i zwracam uwagę też na wparcia i opory.
"Przecież nie będę analizował rynku jak na daytrading" Dlaczego nie? :?: Każda sesja ma swoje punkty zwrotne, kiedy i jak wystęują , na jakich poziomach można spodziewać się owych zwrotów, jaki jest ogólny bias rynku, wszystko składa się na zwiększenie prawdopodobieństwa twojego skalpu, Powody do niezajmowania pozycji są nie mniej ważne niż te do zajmowania pozycji.
Mam taką maksymkę:
Najpierw muszą zaistnieć warunki do składania zlecenia, dopiero po zaistnieniu warunków używasz setupu wejścia (ENTRY). Potem dochodzi do głosu sposób prowadzenia pozycji, zarządzanie.

"działam na wskaźnikach które pokazują... " zapamiętaj wskaźniki pokazują to co cena robi, są pochodnymi ceny i zachowania ceny w przeszłości. Ile razy widziałeś wyprzedany oscylator a cena leci dalej jak głupia?
Nie krytykuję wskaźników ale zwracam uwagę że najpierw cena coś robi dopiero potem pokaże to wskaźnik.

Zadałeś sobie pytanie dlaczego zająłeś się sklapingiem? Akurat skalpingiem? Niczego nie sugeruję bo sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie, ja wiem że wiele osób widzi w skalpingu sposób na szybkie zrobienie kasy. Są niecierpliwi nie mają czasu na gapienie wię w godzinówki czy czterogodzinówki. Brak im cierpliwośći i myślą że w skalpie cierpliwość jest aż tak niepotrzebna ... nie ma nic bardziej mylnego.

Wchodząc na rynek musisz wiedzieć co zrobisz jak cena idzie po twojej myśli ale również MUSISZ wiedzieć co zrobisz jak cena nie pójdzie po twojej myśli. Musisz to wszystko wiedzieć zanim zajmiesz pozycję bo potem nie ma czasu na analizy sprawdzanie czy był opór czy wsparcie, czy zagadała p. May, czy też jaki jest potencjalny zasięg ruchu i milion innych rzeczy a dzieją się one one szybko i koszty w skalpie są wysokie... I nie tylko musisz to wiedzieć ale musisz to stosować, niemal jak odruch. To wymaga naprawę wiele pracy, dokomentowania, statystyk ... nauki
Dla tego Plan jest taki ważny, nie musisz myśleć podczas gry, zastanawiać się tylko reagować.
Wielu osobom wydaje się że skalpowanie to jak strzyżenie trawy kosiarką, a tam jest wszystko to samo co na większych TFach tylko dzieje się duuużo szybciej i kosztuje dużo więcej..

W skalpie zawsze jesteś sam ze sobą, swoim największym wrogiem, nie ma czasu na porady czy konsultacje.
Ale się nagadałem... znowu dopadl mnie mój syndrom ... już znikam

Powodzenia ...

supersonic82
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2019, 21:06

Re: Scalping.........

Nieprzeczytany post autor: supersonic82 »

Nendo pisze: Wielu osobom wydaje się że skalpowanie to jak strzyżenie trawy kosiarką, a tam jest wszystko to samo co na większych TFach tylko dzieje się duuużo szybciej i kosztuje dużo więcej..
dlaczego napisałeś że kosztuje dużo wiecej, możesz to rozwinąć, jak on skalpuje to ucieka na małych ruchach, wiecej moze przeciez stracic ustawiajac zlecenie z SL

Nendo

Re: Scalping.........

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Zalóżmy że opłata za trade w dwie strony dla Lota wynosi 7 USD.
Nie ma znaczenia czy trejdujesz swingi na H4 czy momentum na wykresie M1. Swingi to dziesiątki pipsów za te 7 USD, skalp to 3 może 5 albo 10 pipsów za te same 7 USD .
Udział kosztów opłaty za otwieranie i zamykanie pozycji stanowić może znaczną część togo co zarabiasz.
To równowartość 0,7 pipsa do tego jeszcze spread. razem nawet może być 1,2. Przy targecie 5 pipsów to stanowi prawie 25% twojego zysku z transakcji.
I to niezależnie od tego czy trejd jest stratny czy zyskowny, Koszt stały.

ODPOWIEDZ