Nowy rok nowy rachunek :) porady

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
kurak1993
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2017, 21:42

Nowy rok nowy rachunek :) porady

Nieprzeczytany post autor: kurak1993 »

Witajcie. Przygodę z forexem zacząłem około roku temu. Jak to u wszystkich, były wzloty i upadki, koniec końców wyszedłem na zero (co uważam jest sporym sukcesem). Wcześniej zajmowałem się scalpingiem na DAXie przy użyciu świec Renko. Niestety za bardzo mnie to wciąga i potrafię siedzieć godzinami wpatrując się w monitor. Chciałbym odmienić dotychczasowy trading, przerzucając się na waluty na wyższy interwał czasowy (H1,H4, ew D1). Skąd te zmiany? Pracuję na etacie w systemie 4 zmianowym i nie zawsze jest czas i siła na śledzenie wykresów M1 :) Można powiedzieć, że będzie to nauka tradingu "prawie" od zera. Chciałbym, żeby ktoś się wypowiedział, czy z kwotą 1000zł jest wgl sens zacząć zabawę. Oczywiście jestem świadomy tego, że z inwestycji tak niewielkich pieniędzy nie będę w stanie się utrzymywać, ale miło by było zarobić sobie na jakieś smaczne piwko ;) Jeżeli taki temat już był, to przepraszam. Chętnie poczytam wasze wypowiedzi lub też odnośniki do innych tematów. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Nowy rok nowy rachunek :) porady

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Moim skromnym zdaniem... 1000 zł nadaje się właśnie tak jak napisałeś "do zabawy", choć wolałbym myśleć, że będzie to lepiej spożytkowane, tj. do nauki :). Czyli żeby poznać mechanizmy rynkowe, własną psychikę, zobaczyć czy to dla Ciebie, opracować strategię w realnych warunkach, nauczyć się zarządzania kapitałem. A i to będzie trudne, bo przy małym depo jesteś skazany na duży lewar i zazwyczaj minimalną wielkość lota (czyli zarządzanie kapitałem będzie wyjątkowo nieefektywne).

Pomyśl o tym w inny sposób.
Wchodzisz na rynek, gdzie obecni są: brokerzy, instytucje finansowe, fundusze hedgingowe, banki centralne, doświadczeni traderzy... Tymczasem masz dużo mniejsze doświadczenie, zasoby finansowe/ludzkie/technologiczne. I teraz, aby zarobić, musisz być przynajmniej równie cwany, co choćby część z nich.

Kolejną kwestią są oczekiwania. Chcąc zarabiać 100 zł miesięcznie stawiasz target na 10% kapitału początkowego co miesiąc i ponad 100% co rok. To stosunkowo dużo. A 100 zł - podatek w skali roku to kwota, która w żaden sposób nie zmieni Twojego statusu życiowego. To po pewnym czasie może okazać się frustrujące - przeznaczasz na trading X godzin dziennie, a masz z tego zaledwie 1000 zł rocznie na czysto. Wtedy zazwyczaj traderzy zwiększają ryzyko, aby móc zarobić więcej $ w krótkim czasie. Ale to może okazać się drogą do szybkiej straty. I wtedy pojawia się pytanie: czy jesteś w stanie to zaakceptować?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kurak1993
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 18 gru 2017, 21:42

Re: Nowy rok nowy rachunek :) porady

Nieprzeczytany post autor: kurak1993 »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Aktualnie współpracowałem z brokerem XM. Ale chciałbym go zmienić z powodu ograniczeń ESMA. Od jakiegoś czasu bezskutecznie szukam brokera godnego z dźwignią 1:100 oraz brakiem prowizji, czy mógłbyś mi jakiegoś polecić?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Nowy rok nowy rachunek :) porady

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

kurak1993 pisze:Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Aktualnie współpracowałem z brokerem XM. Ale chciałbym go zmienić z powodu ograniczeń ESMA. Od jakiegoś czasu bezskutecznie szukam brokera godnego z dźwignią 1:100 oraz brakiem prowizji, czy mógłbyś mi jakiegoś polecić?
Jesli nie potrafisz zarabiać (a pewny jestem tego na 99%) to nie potrzebujesz brokera z wieksza dźwignią. Własnie dla takich jak Ty jest to ograniczenie dźwigni przez ESMA. Zacznij od demo. Na DT jest kolega co juz 3-ci rok uwala konto demo (ok. 20 razy) i całe szczęście, że nie pokusił sie o real :)

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Nowy rok nowy rachunek :) porady

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

kurak1993 pisze:Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Aktualnie współpracowałem z brokerem XM. Ale chciałbym go zmienić z powodu ograniczeń ESMA. Od jakiegoś czasu bezskutecznie szukam brokera godnego z dźwignią 1:100 oraz brakiem prowizji, czy mógłbyś mi jakiegoś polecić?
w XM musisz przejsc pod licencje australijska i wtedy masz dalej 1:100. zapytaj ich support

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Nowy rok nowy rachunek :) porady

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

kurak1993 pisze:Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Aktualnie współpracowałem z brokerem XM. Ale chciałbym go zmienić z powodu ograniczeń ESMA. Od jakiegoś czasu bezskutecznie szukam brokera godnego z dźwignią 1:100 oraz brakiem prowizji, czy mógłbyś mi jakiegoś polecić?
Kolego "kurak'
nawet z ESMA jak utrzymasz swoja srednia 15-35 punktow dziennie na DAX to z depozytem 1000.00 zl powinienes miec na koniec 2019 roku jakies 200 baniek. Nie wiem ile pijesz ale na wiecej niz piwko chyba bedzie... Powodzenia

71daro
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 09 gru 2018, 15:06

Re: Nowy rok nowy rachunek :) porady

Nieprzeczytany post autor: 71daro »

1000 na walutach pozwoli Ci otworzyć max dwie pozycje 0,01lota. (50% margin/free)
Jeżeli będziesz ucinał straty, to często będziesz tracił po kilka zl.
Jeżeli przytrzymasz stratną pozycję, to zablokujesz sobie możliwość gry.
przy 0,01 lota łatwo zarobić kilka zł. ponad 10zł to już fajny trejd.
Ja depo testowe 1000 zł po jednym dniu "zabawy" szybko zwiększyłem.
Jeżeli ten 1000 pozostawisz by depo urosło do 4-5 tysi , to już na dobre pifko sobie zarobisz.

supersonic82
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2019, 21:06

Re: Nowy rok nowy rachunek :) porady

Nieprzeczytany post autor: supersonic82 »

Dzień dobry :)
podepnę się pod temat bo pada tam pytanie o gre na 4h+1d. dla mnie właśnie takie interwały wydają się atrakcyjniejsze. Głównie mam na myśli to że na 1m+15m.. jest to dla mnie totalna loteria. wiem że np. słynny Mućka właśnie rozrywa swoje zagrania na dużych interwałach. a wiec można.
Mam konto na XTB, ale jestem tam bardzo defensywny, wszelkie ruchy wykonuje ostrożnie, czasami mam tak że kompletnie nic nie widze do zagrania (i trwa to 3-4dni) nie chce też wszystkiego testować na własnych pieniądzach. wiem że macie to wypróbowane na 100%
a wiec pytanie jest zasadnicze: jaką dźwignie stosują gracze do strategii 1D+4H, zachowując proporcje 1/4-SL i 3/4-TP

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Nowy rok nowy rachunek :) porady

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Wszystko zależy od Ciebie. Jaki procent na transakcję chcesz zaryzykować? Jaki SL w pipsach? Czy używasz triggera, czyli niższego interwału do wejścia? Skuteczność? Statystyka. Mnożysz, dzielisz...
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

kakamamara
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 01 gru 2018, 13:45

Re: Nowy rok nowy rachunek :) porady

Nieprzeczytany post autor: kakamamara »

witam, ja rowniez sie podepnę. Poszukuje brokera z polska wersja jezykowa, i jak najnizszym spreadem,prowizja(cena poczatkowa). Do tej pory gralem na demo app.plus500.com, a od paru dni xtb(lecz tu na starcie mam 2x wieksza strate jak na plus500) 2 lata zajmowalem sie opcjami binarnymi i na mt4demo mam swoja strategie wiec nie potrzebuje platformy brokera wystarczy same kup\sprzedaj bez wykresow.
Otwarte pozycje zazwyczaj sa w przedziałach 0.5h-8h

ODPOWIEDZ