Akcje korporacje.

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Clagon
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2017, 00:15

Akcje korporacje.

Nieprzeczytany post autor: Clagon »

Witam.

Chcę miesięcznie inwestować około 100-200 zł. Pytanie jest takie czy jest możliwość kupowania akcji dużych korporacji tak niskim kapitałem? Nie chodzi mi tutaj o inwestowanie w kontrakty u brokera gdzie czeka mnie swap oraz wachania cen akcji. Mam na myśli posiadanie akcji poza giełdą oraz zysk z dywidend dla akcjonariuszy.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Akcje korporacje.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Chcesz kupować „poza giełdą”, czyli gdzie?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Clagon
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 29 paź 2017, 00:15

Re: Akcje korporacje.

Nieprzeczytany post autor: Clagon »

Miałem nadzieję że mogę to zrobić inaczej, a jak to jest ze spółkami które wypłacają dywidenda. Też ich akcje nabywam na giełdzie?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Akcje korporacje.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Clagon pisze:Miałem nadzieję że mogę to zrobić inaczej, a jak to jest ze spółkami które wypłacają dywidenda. Też ich akcje nabywam na giełdzie?
No wiesz, możesz kupić sobie nawet całą firmę ;). Ale jak myślisz o inwestycjach "Kowalskiego", tym bardziej rzędu 100-200 zł to giełda jest jedyną możliwością. Czy spółka wypłaca dywidendę, czy nie, o tym decyduje zarząd każdego roku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Akcje korporacje.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Clagon pisze:Witam.

Chcę miesięcznie inwestować około 100-200 zł. Pytanie jest takie czy jest możliwość kupowania akcji dużych korporacji tak niskim kapitałem? Nie chodzi mi tutaj o inwestowanie w kontrakty u brokera gdzie czeka mnie swap oraz wachania cen akcji. Mam na myśli posiadanie akcji poza giełdą oraz zysk z dywidend dla akcjonariuszy.
Kupowanie czegokolwiek na GPW za 100-200 pln jest kompletnie pozbawione sensu. Zbyt duże koszty transakcji

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Akcje korporacje.

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Akcje poza giełdą? No to musisz kupić akcje spółki S.A. która nie jest notowana na giełdzie. Takich spółek jest wiele.
Obrazek

ODPOWIEDZ