Analiza miedzy-rynkowa - materiały

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Lokiki
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2018, 08:39

Analiza miedzy-rynkowa - materiały

Nieprzeczytany post autor: Lokiki »

Witam.

Ostatnio po południu (podczas sesji w USA) grałem na indeksie Hongkongu. Tak się złożyło ,że szukałem dobrego wejścia na Jon Dowsa więc z jednym okiem patrzyłem na ruch ceny w Hongkongu a drugim na świeczki z USA. Wiedziałem już wcześniej ,że rynki są od siebie zależne co jest dość oczywistym wnioskiem jednak jak wielkie było moje zdziwienie gdy okazało się ,że Hongkong dosłownie kopiuje każdy nawet najmniejszy ruch USA ignorując przy tym potencjalne opory i wsparcia... (bądź odwrotnie i USA jest w pełni zależne od Hongkongu - masoni są wszędzie :wink: )

Skłoniło mnie to do znalezienia jakichś ciekawych opracowań z zakresu analizy między-rynkowej. Dobrze by było poczytać jakieś fajne opracowania na temat wpływów poszczególnych giełd na siebie i stopnia tego wpływu.

I tu wreszcie mogę zadać pytanie lepiej oczytanym ode mnie graczom giełdowym.
Czy ktoś może zna jakieś fajne warte przeczytania dzieła zajmujące się analizą między-rynkową?(Widziałem ,że Murphy coś napisał ale podejrzewam ,że jego dzieło może być z lekka przeterminowane i wnioskując po spisie treści nie traktuje zbyt mocno o relacji między giełdami a raczej o relacji towarów to giełd)

Lokiki
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2018, 08:39

Re: Analiza miedzy-rynkowa - materiały

Nieprzeczytany post autor: Lokiki »

Woooow... naprawdę nikt nic nie czytał? O.o

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Analiza miedzy-rynkowa - materiały

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie tyle nie czytał, co nie ma tego zbyt wiele, szczególnie po polsku ;). Najpopularniejsza jest wspomniana książka Murphiego. Od niej zacznij.

Jako alternatywa:
https://maklerska.pl/produkt/miedzyrynk ... alutowych/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ