Rozliczanie podatku

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
hb_invest
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2018, 15:33

Rozliczanie podatku

Nieprzeczytany post autor: hb_invest »

Witam serdecznie

Mam pytanko odnośnie obliczania podatku dochodowego. W poprzednich latach jak kończył się rok kalendarzowy nie miałem nigdy pozycji otwartych więc wynik był prosty.
Ale mam takie pytanko:
Załóżmy że w danym roku kalendarzowym bilans pozycji zamknięych to +2000zł. , a bilans pozycji otwartch dnia 31.12 o 23:59:59:99 to -500zł.

Podatek w kolejnym roku będzie obliczany od kwoty 2000zł czy od kwoty 1500 (pozycje zamknięte - pozycje otwarte) ??

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Rozliczanie podatku

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Rozliczasz się tylko z zamkniętych pozycji. Czyli jeśli rok 2017 zamknąłeś z bilansem +2000 zł to od tego płacisz podatek. Kolejne pozycje przechodzą na następny rok podatkowy i moment ich zamknięcia zadecyduje kiedy trzeba będzie je rozliczyć.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

hb_invest
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2018, 15:33

Re: Rozliczanie podatku

Nieprzeczytany post autor: hb_invest »

Ok, czyli dobrze jest przynajmniej część zamknąć w grudniu i je "rolować" (kosztem prowizji) żeby nie płacić podatku w danym roku...

Dziękuje za odpowedż.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Rozliczanie podatku

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ryzykiem „przetrzymania” pozycji na kolejny rok jest scenariusz kiedy odnotowaliśmy w danym roku zysk, a w następnym dużą stratę, nawet jeśli będzie to 2-giego stycznia.

W takiej sytuacji musimy uiścić podatek za rok poprzedni, a kasę wlasnie straciliśmy.

No ale przecież nie wiemy czy dana pozycja ostatecznie zarobi czy nie.

Dlatego najlepszym pomysłem jest przygotować sobie środki wcześniej na zapłacenie podatku i przynajmniej tę cześć wycofać, skoro już dany zysk stal się faktem.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ