GOLD - Gdzie popełniłem błąd?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
corvette
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2017, 08:16

GOLD - Gdzie popełniłem błąd?

Nieprzeczytany post autor: corvette »

Witam Panowie i Panie, na forum jestem nowy tak samo jak na forexie ale stale się uczę i staram poprawiać popełnione wcześniej błędy.
Wczoraj zawarłem transakcje na sell na Goldzie, wyrysowałem linie trendową i bez dwóch zdań złoto powinno ładnie lecieć w dół wg moich założeń, ale niestety nastąpiło wybicie w górę co zupełnie zburzyło mój plan.
Co zrobiłem źle, gdzie popełniłem błąd? Ta sytuacja wydaje mi się bez sensu, wiem że giełda nie jest przewidywalna...
Hmm może rysowałem linię na złym wykresie, powinien być na h4? :/

W załączniku zrzut z MT4.

Pozdrawiam wszystkich i proszę o fachową pomoc!
https://naforum.zapodaj.net/e78bc881f66c.png.html
https://imgur.com/a/PZJNK
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: GOLD - Gdzie popełniłem błąd?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

...bez dwóch zdań złoto powinno ładnie lecieć w dół wg moich założeń...
(...)
Co zrobiłem źle, gdzie popełniłem błąd? Ta sytuacja wydaje mi się bez sensu, wiem że giełda nie jest przewidywalna...
No dobra - to w końcu wiesz czy nie wiesz? :D

Rynek nic nie musi. Tym bardziej nie będzie się słuchać Twoich kresek na wykresie. Twoim zadaniem jest oszacowanie prawdopodobieństwa zajścia pewnych wydarzeń i przygotowanie pod nie odpowiednich scenariuszy działania oraz reakcja na zachodzące zmiany. Tymczasem Ty określiłeś jeden jedyny scenariusz z prawdopodobieństwem wykonania na 100%. I tu popełniłeś błąd ;).

A wyjaśnienie dlaczego kurs poszedł w drugą stronę zostawiam już jakiemuś analitykowi... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jackub

Re: GOLD - Gdzie popełniłem błąd?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

corvette pisze: Wczoraj zawarłem transakcje na sell na Goldzie, wyrysowałem linie trendową i bez dwóch zdań złoto powinno ładnie lecieć w dół wg moich założeń, ale niestety nastąpiło wybicie w górę co zupełnie zburzyło mój plan.
Co zrobiłem źle, gdzie popełniłem błąd? Ta sytuacja wydaje mi się bez sensu, wiem że giełda nie jest przewidywalna...
Hmm może rysowałem linię na złym wykresie, powinien być na h4? :/
W kanałach spadkowych sprzedaje się na odbiciu górnej bandy... miałeś potrójne piękne dotknięcie górnej bandy w trendzie spadkowym. Dokonałeś sprzedaży w stary poziom wsparcia... stało się to co można łatwo przewidzieć, odbicie ceny od silnego wsparcia, dobrze widać to na H4 ...
Screenshot_2.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

corvette
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2017, 08:16

Re: GOLD - Gdzie popełniłem błąd?

Nieprzeczytany post autor: corvette »

raposo - dziękuje za szybką odpowiedź, wiem że bywa nieprzewidywalna ;) ale wiem że dzięki dobrej analizie można ją przewidzieć :P może tak powinienem to napisać. Dobrze prawisz, dziękuje za pomoc!

jackub - Tobie też dziękuje, po Twoim objaśnieniu widzę idealnie gdzie popełniłem błędy, zadziwiające że nie widziałem tego prędzej... Widzę że czeka mnie ogrom pracy bo moje wejście było iście lamerskie i błędne.

jackub

Re: GOLD - Gdzie popełniłem błąd?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

corvette pisze:raposo - dziękuje za szybką odpowiedź, wiem że bywa nieprzewidywalna ;) ale wiem że dzięki dobrej analizie można ją przewidzieć :P może tak powinienem to napisać. Dobrze prawisz, dziękuje za pomoc!

jackub - Tobie też dziękuje, po Twoim objaśnieniu widzę idealnie gdzie popełniłem błędy, zadziwiające że nie widziałem tego prędzej... Widzę że czeka mnie ogrom pracy bo moje wejście było iście lamerskie i błędne.
WIększość z nas widzi dopiero to co się wydarzyło, po fakcie łatwo jest być mądrym, więc nie przejmuj się i rób swoje .... :564:

corvette
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2017, 08:16

Re: GOLD - Gdzie popełniłem błąd?

Nieprzeczytany post autor: corvette »

:) dzięki za słowa wsparcia.

Co ciekawe trend spadkowy nadal się utrzymuje w kanale który wyrysowałem, jedno co mnie dziwi dlaczego nastąpiło to wybicie.

Obrazek

jackub

Re: GOLD - Gdzie popełniłem błąd?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Popatrz na wykres dzienny złota... zielona strefa pokazuje poziom oporu który po przebiciu zamienił się we wsparcie.
Na tygodniowym wykresie widać go nawet lepiej
Wydaje mi się że wiele osób kupowało na wsparciu licząc na zmianę kierunku trendu na wzrostowy . Wiele również realizowało zyski (zamykało pozycje sprzedaży)
CEna dochodząc do wsparcia czy oporu ma kilka scenariuszy zachowania się.
Jeśli planuje się trejd to trzeba mieć co najmniej dwa scenariusze. Ten drugi to co robimy gdy cena robi co innego niż się spodziewaliśmy. Sam SL nie załatwia sprawy.
Kreski które rysujemy, wskaźniki których używamy to pochodne ceny. Cena je zmiania a nie one przewidują ci cena zrobi. One pokazują historię, czyli co cena zrobiła a nie co zrobi. Co zrobi to już sfera prawdopodobieństwa.
XAUUSD.lmxDaily.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: GOLD - Gdzie popełniłem błąd?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

corvette pisze:raposo - dziękuje za szybką odpowiedź, wiem że bywa nieprzewidywalna ;) ale wiem że dzięki dobrej analizie można ją przewidzieć :P może tak powinienem to napisać. Dobrze prawisz, dziękuje za pomoc!

jackub - Tobie też dziękuje, po Twoim objaśnieniu widzę idealnie gdzie popełniłem błędy, zadziwiające że nie widziałem tego prędzej... Widzę że czeka mnie ogrom pracy bo moje wejście było iście lamerskie i błędne.
Złe wnioski wyciągasz. Nie ma systemu coby miał 100% skuteczność wejść. Nawet przy SL=TP skuteczność na poziomie 60% to już bardzo dobry wynik. Co do ruchów ceny to o niej decyduje nie tylko AT ale jeszcze czynnik fundamentalny. Który z AT sie nawzajem przeplata. I nie każdy uczestnik rynku decyzje podejmuje na podstawie AT. Czasami może być to zwyczajna dywersyfikacja ryzyka. A nawet zwykła plotka.
JAK poczytasz dzieniiki wejść to zauweażysz, że "PO" nieudanym wejściu niejeden to całe wypracowania pisze ile to niby błędów popełnił. A wcześniej ich nie widział. Zwyczajne "naginanie" spojrzenia i próba usprawiedliwienia porażki. BEZ SENSU. Porażki BYŁY, SĄ i BĘDĄ. Są elementem spekulacji której dokonujemy

ODPOWIEDZ