Pytanie o realne zyski

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
hulk
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2011, 17:17

Pytanie o realne zyski

Nieprzeczytany post autor: hulk »

Na początku chciałbym zaznaczyć, że zabawę z Forexem zacząłem przed tygodniem. Obecnie korzystam z konta demo i w ten sposób staram się przyswoić maximum wiedzy o tym rynku. Mam banalne pytanie dla ludzi obeznanych.

Dzisiaj otworzyłem pozycję krótką EUR/JPY po cenie 118,55, po kilku godzinach kurs tej pary spadł do 116,88. Kolumna zysk wskazuje mi wartość ponad 5500zł. Czy to oznacza, że gdybym operował dzisiaj realnymi pieniędzmi, a nie wirtualnymi na koncie demo to zarobiłbym na tej transakcji (kupiłem 1 lota) 5500zł gdybym zamknął tą pozycję w tym momencie?

Widzę, że na koncie demo pozycje Prowizja i Swap wskazują wartość 0, jaką wartość miałyby w przypadku realnego konta?

Dziekuje za odpowiedz.

marcinpl87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 14 mar 2007, 23:50

Nieprzeczytany post autor: marcinpl87 »

jakbyś tą transakcję przeprowadził na realnym koncie to miałbyś taki sam rezultat. Zadaj sobie jednak pytanie -> co z zarządzaniem ryzykiem i Twoim kapitałem? zarobiłeś 5500, fajnie, ale ile ryzykowałeś? Czy akceptujesz stratę na poziomie 5500 jeśli kurs poszedłby w drugą stronę?
polecam poczytać na forum posty na temat money management, psychiki tradera, ustawiania stop lossów. Jest tego pełno.
Co do prowizji to zależy to od brokera ale z tego co wiem większość instrumentów u większości brokerów ma prowizję = 0 (broker zarabia na spreadzie czyli różnicy między ceną Bid i Ask). A co do Swapów to warto sprawdzić w tabeli specyfikacji instrumentów u Twojego brokera.

Awatar użytkownika
Mavratus
Gaduła
Gaduła
Posty: 301
Rejestracja: 20 sie 2010, 09:49

Nieprzeczytany post autor: Mavratus »

Swapy są naliczane przez brokera za przetrzymywanie pozycji dłużej niż dzień. Nie jest do do konca forma opłaty bowiem swapy mogą być dodatnie.
Uważaj jest tu dużo zadymiarzy jeśli masz tutaj swoje zdanie i umiesz, wybierać wątki na tym forum na pewno masz predyspozycje. Tylko frajerzy kłócą się kto ma większego.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

hulk pisze:Widzę, że na koncie demo pozycje Prowizja i Swap wskazują wartość 0, jaką wartość miałyby w przypadku realnego konta?
Prowizja występuje u brokerów STP i ECN lub u każdego rodzaju brokerów na kontraktach futures i/lub CFD. Swapy, jak kolega wyżej napisał, naliczane są w nocy (22-1 w zależności od brokera) za przetrzymanie pozycji - więcej wyjaśnić powinna Ci strona danego brokera.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ