Oprzyrzadowanie pod Forex

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Dagu

Oprzyrzadowanie pod Forex

Nieprzeczytany post autor: Dagu »

Witam

Mam drobne pytanie do fachowcow

Spotkalem sie z opinia ze pracuac na forexie (dajmy na to mt4) potrzeba mocnego spzretu i dobrego lacza (Net)

Czy ktos moze przyblizyc mi ta tematyke ? Jaka jest zaleznosc pomiedzy slabym PC a mocnym ? Jezeli chodzi o net to czy jest to kwestia stabilnosci lacza czy przepustowosci ?

Bede wdzieczny za jakies sugestie
pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dagu pisze:Spotkalem sie z opinia ze pracuac na forexie (dajmy na to mt4) potrzeba mocnego spzretu i dobrego lacza (Net)
To osobe wyrażającą taki pogląd należało dopytać czemu tak myśli... ;)

Mocny sprzęt? Obsługiwałem MT4 na laptopie z lat 90'tych (inaczej mówiąc totalny rzęch) i chodził bez problemu. To niezbyt wymagający i zasobożerny program (standardowo). Dopiero jak używamy niestandardowych wskaźników, obsługujemy wiele wykresów, robimy backtesty to przydaje się już więcej RAMu i lepszy procesor ale też bez przesady. 120 rdzeni nie potrzeba :).

Co do łącza internetowego. To chyba logiczne, że dobre łącze przy handlu on-line jest wymagane. Dobre, czyli przede wszystkim stabilne. Natomiast jego szybkość nie zawsze idzie w parze z błyskawiczną realizacją zleceń - tu istotny jest ping do serwerów brokera.
Najlepiej mieć też zapasowe łącze na wypadek awarii jednego z nich. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest jakiś LAN + internet mobilny od operatora komórkowego. Sam też preferuję takie rozwiązanie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dagu

Nieprzeczytany post autor: Dagu »

Hehe jaka szybka odp :)
Dzieki, taka dygresja mnie napadla bo siedze na forexie jakis tam skromny czas icoraz fajniej mi idzie ale ze wzgledu na male zmiany zawodowo rodzinne nie bede mial czasu siedziec przy PC wobec tego wolalem zapytac czy przesiadka na dobrego lapka zrobi wieksza roznice

Dzieki za opinie bede mial ja na uwade
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dagu pisze:czy przesiadka na dobrego lapka zrobi wieksza roznice
To czy potrzebujesz dobrego lapka (i jak bardzo dobrego) zależy od sposobu w jaki sposób będziesz go używał. Jeśli to zwykłe kup/sprzedaj + kilka wykresów i parę standardowych wskaźników, to najzwyczajniejszy laptop wystarczy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dagu

Nieprzeczytany post autor: Dagu »

Aktualnie siedze na woodim ale czasy Day Tradingu sie wkrotce skoncza i trzeba bedzie sie przerzucic na wieksze ramy czasowe

No i musze kontrolowac sytuacje na rynku TFI ktorymi rowniez sie zajmuje
chyba ogromna moc obliczeniowa do tego nie jest potrzebna

grac na lapku raczej nie bede bo nie do tego sluzy, poza tym szkoda teraz czasu moze zima przy malym przestoju


W skrocie Internet | MT4 i tyle, ogromnych wymagan tu nie widze
moze poza duza bateria, tak z gwoli sciclosci to wybralem taki model
ktos ma moze jakies ogromnie negatywne emocje z nim zwiazane ?

http://allegro.pl/acer-5820tg-15-6-i5-4 ... 09049.html

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

internet ważniejszy niż sprzęt :)
jednemu wystarczy mały laptop
drugi lubi miec dwa kompy - jeden wyłącznie do handlu drugi do analiz i wszystkiego innego
jeden będzie miał 6 monitorów
ale internet każdy powinien mieć dobry (szkoda nerwów i pieniędzy na słaby)
plus zapasowy
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Dagu

Nieprzeczytany post autor: Dagu »

Cenna opinia, na pewno sie przyda
Dzieki i pozdrawiam




Tak z gwoli scislosci to kilka monitorow raczej do skalpingu
przy TF 1D i wiecej to traci sens, myle sie ?

Awatar użytkownika
freshman89
Gaduła
Gaduła
Posty: 196
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:30

Nieprzeczytany post autor: freshman89 »

zawsze mnie zastanawialo jak maklerzy maja po 6 monitorow to do kadego jest potrzebny osobny komputer czy wszystkie sa jakos polaczone ? :)

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

Dagu pisze: Tak z gwoli scislosci to kilka monitorow raczej do skalpingu
przy TF 1D i wiecej to traci sens, myle sie ?
niektórzy jeden monitor używają np wyłącznie do danych
jeden do indeksu dolara aby mieć szeroki obraz rynku
jak grasz skorelowane pary tez mogą być potrzebne dwa monitory
jeden do oglądania filmów gdy na rynku przestój :)
dla każdego coś miłego
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

W mojej pracy często rozmawiamy o samochodach i generalnie są trzy podstawowe obozy: Zwolennicy silników benzynowych ( w tym ja), miłośnicy Diesla i oczywiście "gazownicy". Każdy ma oczywiście swoje racje, swoje powody, ale jak na razie nikt poglądów nie zmienił.:)

Do czego zmierzam? Moim zdaniem, w inwestowaniu na giełdzie bardzo ważne jest posiadanie własnego zdania i trzymanie się go, może niekoniecznie z uporem maniaka, ale generalnie nie jest zbyt dobrze słuchać się innych.

Co to znaczy, że jest potrzebny dobry sprzęt? Do czego? Jakie będzie miał zastosowania? Czy żeby przewieźć dwa worki ziemniaków raz na miesiąc trzeba od razu kupować TIR-a i zatrudniać kierowcę?

Ja nigdy nie miałem problemów z brakiem wydajności komputera, choć w sumie jakiś rewelacyjnie szybki nie jest. Jedyne czego mi brakuje, to większego monitora. Teraz mam 22", ale w sumie i 32" nie byłby za duży, ale to tylko moje subiektywne odczucia. Dużo ludzi gra na starych laptopach i jakoś nie narzekają, więc zanim zainwestujemy w drogi sprzęt za grube tysiące, czy dziesiątki tysięcy, zawsze warto zapytać się, czy rzeczywiście jest to mi potrzebne?
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

ODPOWIEDZ