NOSL

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

siema

niedawno, 130 dni tradingowych temu zaczalem zabawe z forexem. na razie nie jest zle.
gram dosyc ryzykownie bo nie uznaje SL, tak wiec dosyc duze mam zjazdy na kapitale. wyniki jak na razie jakies sa.

posiadam kilka kont brokerskich.
na kazdym koncie moge powiedziec ze jestem troche inna osoba, na jednym jestem obsrancem szybko zakanczam zlecenia, na kolejnym jestem kozak jade dalej, na kolejnym cos pomiedzy. tak wiec staram sie zaspokoic kazda czastke siebie na gieldzie:). traktuje to jako gre i chce zobaczyc ktory zawodnik ostatecznie zdobedzie najwiecej punktow i w nagrode zdobedzie rente krolowej hehe:).
ostatnio tez zalozylem konto fundowane, przeszedlem pierwszy poziom, teraz dali mi 40 000$ wow:), ale 50% dla siebie zabieraja profit ale i tak fajna sprawa ze moge grac nie swoimi pieniedzmi, czuje sie jak jakas mega wazna osoba ktos mi dal 40k$ a ja nimi zarzadzam:D fajne uczucie:).
prowadze tez swoj kanal z sygnalami, na razie jestem ja bot i dziewczyna zapisani tak wiec pelen sukces na tym poziomie odnosze hehe:). ale odradzam bo jednak jestem osoba ktora muchy nie uszkodzi i czulbym sie zle jakby cos lecialo w dol i ktos przezemnie tracilby kase.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

a tutaj moj balance i equity:), jest troche poszarpane, kilka razy musialem doplacic depozyt zeby miec kase na nowe sygnaly, robie dosyc duzo zlecen. w ciagu 130 dni tradingowych zrobilem 3000 zlecen
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2023, 10:35 przez ZL11LE, łącznie zmieniany 1 raz.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

a z kolei tutaj mamy wynik po kilku miesiacach, poczatek przygody 2022.09.28
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

hej
Rozumiem że ksywa Camaro była zajęta :wink:
Brak SL kończy się prędzej czy później tak samo 8)
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

hehe samo camaro to camaro a zl11le to juz troche inna liga:)
no wlasnie czekam az moderator zaakceptuje moje posty zebym mogl pokazac jak to wyglada.
na razie jade tak od 5 miesiecy, na poczatku startowalem z 100k musialem pare razy doplacic zeby dokonwyac kolejne zlecenia bo kasy brakowalo. jak widac na jednym ze screenow robie bardzo duzo transkacji. w tej chwili po 5 miesiacach mam 310k

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

ale to co piszesz to jest to dosyc powszechne, gdziekolwiek tak nie napisze to kazdy mowi delikatnie upadniesz, skonczysz z zerem, nie umiesz grac, nie umiesz tradowac, naucz sie money management, a inni mowia #$@#$ jestes, albo robisz to zle, zly proces, tak sie nie robi, bo tak ucza inaczej w internecie itd itd heh:) forex to kraina w ktorej sami ustalamy zasady rozgrywki, sam jestes sobie panem sam dobierasz swoje reguly i zasady, dla mnie nie liczy sie kasa nie liczy sie czy zlecenie zamkne na plusie na minusie, jak zamykam to nawet nie wiem ile zarobilem, klikam zakmnij i jestem zadowlony ze wspolpraca dobiegla konca z tym 'klientem', moze byla owocna a moze nie ale jak w powiedzeniu gosc jak ryba na trzeci dzien juz smierci:D, liczy sie tylko to ze przestrzegalem regul swojej gry, to moja gra, ja te reguly ustalilem i jesli bede ich przestrzegal wtedy bede zadowolony z rozgrywki, wynik nie bedzie wazny bedzie wazne tylko to czy sam ze soba jestem szczery w slowach i czynach.
moja twarz moj stan wyglada tak samo jesli zarobie 5k czy strace danego dnia 5k, ale jesli zlamie swoja zasade to jestem mega w@%#!Q@#$ na siebie a takie stanu nie lubie i bardzo mocno staram sie go unikac. w swoim dzienniczku ktory prowadze mam same 4 i 5 za zachowanie w roznych kategoriach tak wiec jest ok heh:)
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2023, 22:35 przez ZL11LE, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

ZL11LE pisze:
01 kwie 2023, 22:14
ale to co piszesz to jest to dosyc powszechne, gdziekolwiek tak nie napisze to kazdy mowi delikatnie upadniesz, skonczysz z zerem, nie umiesz grac, nie umiesz tradowac, naucz sie money management, a inni mowia #$@#$ jestes, albo robisz to zle, zly proces, tak sie nie robi, bo tak ucza inaczej w internecie itd itd heh:) forex to kraina w ktorej sami ustalamy zasady rozgrywki, sam jestes sobie panem sam dobierasz swoje reguly i zasady, dla mnie nie liczy sie kasa nie liczy sie czy zlecenie zamkne na plusie na minusie, jak zamykam to nawet nie wiem ile zarobilem, klikam zakmnij i jestem zadowlony ze wspolpraca dobiegla konca z tym 'klientem', moze byla owocna a moze nie ale jak w powiedzeniu gosc jak ryba na trzeci dzien juz smierci:D, liczy sie tylko to ze przestrzegalem regul swojej gry, to moja gra, ja te reguly ustalilem i jesli bede ich przestrzegal wtedy bede zadowolony z rozgrywki, wynik nie bedzie wazny bedzie wazne tylko to czy sam ze soba jestem szczery w slowach i czynach.
moja twarz moj stan wyglada tak samo jesli zarobie 5k czy strace danego dnia 5k, ale jesli zlamie swoja zasade to jestem mega w@%#!Q@#$ na siebie a takie stanu nie lubie i bardzo mocno staram sie go unikac. w swoim dzienniczku ktory prowadze mam same 4 i 5 za zachowanie w roznych kategoriach tak wiec jest ok heh:)
To co pisze Serol nie ma nic wspólnego z tym, co ty tutaj napisałeś.
Tu nie chodzi o opinię kogokolwiek, tylko o fakty.
Fakty zarówno wynikające z matematyki jak i z doświadczenia, a także z logiki.
Brak zlecenia Stop Loss oznacza, że konto jest narażone na nieokreślone straty.
To, że cena wraca i daje zarobić pomimo czasami bardzo dużych DD, no i czasami trzeba dopłacić, żeby konto wytrzymało, tylko daje traderowi fałszywe sygnały, że postępuje prawidłowo, czyli powoduje pewne przyzwyczajenia. A to oznacza, że taki trader się przyzwyczaja, że cena wraca, i zawsze tak traduje, no bo skoro tyle razy wróciła, to dlaczego by tym razem też nie miała wrócić? No i wreszcie kiedyś nie wróci, a dopłacić nie będzie z czego, no i konto zniknie/
Oczywiście, może wystąpić taki przypadek, że dany trader będzie miał fuksa i zrobi z 100K kilka M, no i jeżeli w porę się obudzi, kiedy konto zacznie topnieć i wypłaci np. 500 K, to zwykle rezygnuje, bo cały stres go zbyt dużo kosztował. Psychika nie wytrzymuje. No bo, załóżmy że zrobienie tych kilku M zajmie 5 lat, a konto stopnieje do 500 K w kilka miesięcy, to w głowie tradera powstaje myśl, że to nie ma sensu, no bo i nie ma...

Tak naprawdę, to właśnie te wszystkie myśli powstające w głowie tradera mieszają i tworzą nieprawdziwe teorie na temat rynków i zachowania ceny, a światem rządzi matematyka - jej nie przeskoczysz.
Żeby móc stwierdzić obiektywnie, że dana hipoteza odnośnie zachowania cen jest rzeczywiście i obiektywnie prawdą w każdych warunkach, albo chociażby w jakiejś średniej, to należałoby mieć do czynienia z takimi warunkami, które są przynajmniej stałe w zakresie tej średniej - a w tradingu niestety nie mamy takich warunków, ponieważ one się potrafią zmienić szybciej niż pogoda.

Reasumując: dopóki zarabiasz więcej niż straciłeś, to konto rośnie.
Wystarczy jedna transakcja, żeby stracić całe konto, albo uruchomić serię, która wyczyści konto.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ZL11LE
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 01 kwie 2023, 00:02

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ZL11LE »

zbyt szybko wyciagacie wnioski, nie znacie wszystkich informacji a juz swoja historie ukladacie, macie w umysle wytworzony wzorzec do ktorego przypisana jest emocja i jakkolwiek nie zobaczycie kolejne tego typu zdarzenie od razu macie gotowa odpowiedz. ta odpowiedz blokuje wam poznanie calego zjawiska jakie faktycznie jest, od razu blokuje doplyw informacji. nie wiesz tego kiedy wchodze nie wiesz tego kiedy zakanczam jak mozesz pisac ze czekam na zawrocenie? nigdy nie czekam na zawrocenie, skad taki wniosek wyciagnales? Rozumiem, w glowie masz juz przypisana akcje do slowa bez sl. Jak tylko ktos powie bez sl natychmiast masz juz przypisana odpowiedz, mozg nawet nie probuje myslec tylko podswiadomie od razu podsuwa na tacy wniosek. sadzac po twojej odpowiedz rozumiem ze uwzgledniles oczywiscie informacje ze na backtestach spedzilem w ostatnim roku 300-400 godzin ze przerobilem ostatnie 5 lat na innych walutach 10 lat. oczywiscie to wszystko uwzgledniles.
kolejny zle wyciagniety wniosek nie wplacalem kasy zeby konto wytrzymalo wplacalem aby dokonywac kolejnych transakcji. srednio robie 30 transakcji na dzien, srednio, zdarza sie ze w jednym dniu robie 1 transakcje a w kolejnym 100, tak wiec w jednym potrzebuje 10k a wkolejnym juz potrzebuje 200 300k. ale oczywiscie to tez wiedziales.

a idzcie. wszyscy zamknieci jestescie w swojej skorupie bark otwartosci na zmiany. wszyscy krzycza tak to ma byc tak.
moge powiedziec ze kopiuj wklej dostalem taka sama odpowiedz na innym forach jak powyzej. dobra podziekuje. daje sobie spokoj z forami. to byla moja ostatnia proba, zle wplywacie na moj stan emocjonalny juz tego bledu nie popelnie.
nigdzie nikt nawet sie nie zainteresowal jaki mam system tylko od razu na starcie, skonczysz z zerem.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

ZL11LE pisze:
02 kwie 2023, 10:45
zbyt szybko wyciagacie wnioski, nie znacie wszystkich informacji a juz swoja historie ukladacie, macie w umysle wytworzony wzorzec do ktorego przypisana jest emocja i jakkolwiek nie zobaczycie kolejne tego typu zdarzenie od razu macie gotowa odpowiedz. ta odpowiedz blokuje wam poznanie calego zjawiska jakie faktycznie jest, od razu blokuje doplyw informacji. nie wiesz tego kiedy wchodze nie wiesz tego kiedy zakanczam jak mozesz pisac ze czekam na zawrocenie? nigdy nie czekam na zawrocenie, skad taki wniosek wyciagnales? Rozumiem, w glowie masz juz przypisana akcje do slowa bez sl. Jak tylko ktos powie bez sl natychmiast masz juz przypisana odpowiedz, mozg nawet nie probuje myslec tylko podswiadomie od razu podsuwa na tacy wniosek. sadzac po twojej odpowiedz rozumiem ze uwzgledniles oczywiscie informacje ze na backtestach spedzilem w ostatnim roku 300-400 godzin ze przerobilem ostatnie 5 lat na innych walutach 10 lat. oczywiscie to wszystko uwzgledniles.
kolejny zle wyciagniety wniosek nie wplacalem kasy zeby konto wytrzymalo wplacalem aby dokonywac kolejnych transakcji. srednio robie 30 transakcji na dzien, srednio, zdarza sie ze w jednym dniu robie 1 transakcje a w kolejnym 100, tak wiec w jednym potrzebuje 10k a wkolejnym juz potrzebuje 200 300k. ale oczywiscie to tez wiedziales.

a idzcie. wszyscy zamknieci jestescie w swojej skorupie bark otwartosci na zmiany. wszyscy krzycza tak to ma byc tak.
moge powiedziec ze kopiuj wklej dostalem taka sama odpowiedz na innym forach jak powyzej. dobra podziekuje. daje sobie spokoj z forami. to byla moja ostatnia proba, zle wplywacie na moj stan emocjonalny juz tego bledu nie popelnie.
nigdzie nikt nawet sie nie zainteresowal jaki mam system tylko od razu na starcie, skonczysz z zerem.
Nie wiem jak inni, ale ja siedzę w tym od czerwca 2011. Być może w latach to nie jest jeszcze aż tak dużo, ale ja to robię cały czas, codziennie, od wstania z łóżka, do położenia się do łóżka, oczywiście z jakimiś przerwami, ale wykresy cały czas lecą na kompie. Także w weekendy i święta.
Dodatkowo postanowiłem poznać to wszystko od podszewki i się nauczyłem programować, żeby wiedzieć o co naprawdę chodzi w tych wszystkich wskaźnikach, oscylatorach, itd., itp.
Stąd wiem o czym piszę.

Widzisz, ja nikomu źle nie życzę, ale weź pod uwagę, że nasze życzenia nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

No i, mam nadzieję że rozumiesz, że te twoje 400 godzin mnie w żaden sposób nie zachwyca?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: NOSL

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Moim zdaniem źle rozpocząłeś ten dziennik, zamiast napisać krótko o swojej strategii, jak i kiedy i dlaczego wchodzisz, to już w drugim zdaniu piszesz:
ZL11LE pisze:
01 kwie 2023, 00:43
niedawno, 130 dni tradingowych temu zaczalem zabawe z forexem. na razie nie jest zle.
gram dosyc ryzykownie bo nie uznaje SL, tak wiec dosyc duze mam zjazdy na kapitale. wyniki jak na razie jakies sa.
Zawierasz zbyt wiele transakcji na wielu wykresach, trudno chyba nad nimi zapanować. Też myślę, że masz duże szanse na MC, mimo wszystko życzę Ci powodzenia.
Pierwszy post był z 1 kwietnia, mam nadzieję, że to nie "prima aprilis".

ODPOWIEDZ