Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Cześć,

po dłuższej przerwie wracam do tradingu i postanowiłem, że w końcu czas zacząć prowadzić dziennik, samemu ciężko mi się zmobilizować, więc może jak będę to robił na forum to będę miał większą motywację do zapisywania tego.

Zacząłem od 55$

Będę skalpował na 3 parach na 3 interwałach (M1, M5 i H1), na ten moment mam EUR/JPY, GBP/USD, AUD/USD, wejscia i wyjścia w oparciu o różne kreski (EMA, S/R, LT) i zachowanie ceny.
-SL ok 5-10p
-TP koło 20p ale będę na bierząco monitorował sytuację i możliwe, że będę wychodził szybciej z palca
-max 4 pozycje dziennie i max 2SL
-nie ruszam myszy 30min przed i po ważnych danych w kalendarzu.
-MM: 60$ > depo - 0,01 lota
60$ < depo - 0,02lota
70$ < depo - 0,04lota itd.

Najważniejsze dla mnie jest, żeby wejścia/wyjścia były wg moich założeń, wynik nie jest na razie taki istotny. Moim głównym celem jest nauka cierpliwości i poprawa złych nawyków.

Nie będę codziennie siadał do kresek, ale postanawiam jak już siądę to będę je tu opisywał.

Na razię tyle.

Link do FF:
https://www.forexfactory.com/domfx#acct ... rer.221816

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Dzień 1

Będę się starał robić screeny zaraz po zajęciu, zabezpieczeniu pozycji i po zamknięciu z opisem. Dziś jednak nie udało mi się tego zrobić jak należy. Następnym razem będzie lepiej.
4 wejścia: E/J : +17,6p,
+2,8p
G/U: +18,7p
-5,5p
E/J:
1. wejście na ejku było na odbicie od LT, wejscie uważam za bardzo dobre SL ok 5p. Nie spieszyłem się i wszedłem spokojnie. Wzorcowe wejście.
Wyjście z palca na potencjalnym S/R. Czułem, że tu może być korekta i wolałem nie ryzykować tylko skasować to co jest, wyszło ok +17p
Wyjście też wzorcowe, na spokojnie bez chciwości, na potencjalnym S/R

2. pozycja na odbicie od EMA i na kontynuację ruchu z 1 pozycji. Wejście nie takie pewne jak pierwsze dlatego też, jak tylko zobaczyłem lekką niepewność ceny zamknąłem pozycje z palca. Wejście i wyjście dobre, zadowolony jestem z tego zagrania.

G/U:
3. wejście podobnie jak przy e/j na odbicie od LT też na spokojnie, SL był ok 5p. Też zamknięte z palca na potencjalnym S/R. Zadowolony jestem z wejścia i wyjścia.

4. wejście było od S/R i od odbicia od EMA. Z tej pozycji jestem niezadowolony, miejsce i potencjał był, ale ruch w dół był dosyć mocny i nie poczekałem na zatrzymanie się ceny w miejscu, tylko wszedłem od razu na potencjalne odbicie bez potwierdzenia w zachowaniu ceny. Gdyby cena na tym S/R zatrzymała się na kilka minut, było by to dobre wejście.
Wyjście: SL -5,5p

Ogólnie ok, niepotrzebne było tylko ostatnie zagranie które w zasadzie było na siłę i na szybko, bo już chciałem skończyć dzień na 3 pozycjach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Nie pasuje mi do końca aud/usd i zmieniłem ją na złoto, zobaczymy jak je poczuje.

Dzień 2

Trade 1 xau/usd - S 0,02lota

Wejście:
na odbicie od kanału na m1 po dosyć mocnym ruch. Ogólnie zadowolony jestem z tego wejścia, cena zatrzymała się w małej konsoli w strefie którą sobie wyznaczyłem. Jedyna uwaga mi to, mogłem poczekać jeszcze parę minut i wejść na odbicie od LT z m1, a wejście trochę bardziej spokojne.

Wyjście:
Cena za długo nie chciała spadać i dalej konsolidowała, po mocniejszym impulsie w górę zamknąłem z palucha. Nie podobało mi się również to, że na m5 cena była na kanale EMA.

SL był ok 10p
TP min 24p do 64p

Wynik: -7p
Ocena 4+/6
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Dzień 2
T2: x/u - B 0,01lota

Wejście:
Wejście na odbicie od EMA z m1. Z tego wejścia nie jestem zadowolony, wejście było odruchowe za wcześnie, poza tym LT za m1 została przebita i powinienem być bardziej ostrożny i dłużej poczekać. Miejsce było ok, ale
Wyjście:
Zaraz po wejściu czułem, że tej pozycji nie powinno być i nie wiedziałem czy trzymać ją czy czekać, po chwili zamknąłem ją po mocniejszym ruchu w dół.



SL 7p
TP 24p

Wynik: -5p
Ocena: 3/6

2x SL = Koniec na dziś!

Zawsze miałem problemy ze złotem, chyba wrócę do edka którego zawsze miałem i jest dla mnie bardziej czytelny, do tego współgra z pozostałymi parami jakie mam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2022, 11:36 przez DomFx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Dwa potencjalne wejścia na kablu:

1 (Buy) prawie idealne wejście: odbicie od MA na m1 na spokojnie cena sobie konsoliduje dając czas na wejscie, m5 mocyny impuls up, spokojna korekta i konsola, H1 tu trochę gorzej bo potencjalne obicie od MA.

2 (Sell) zakończyłoby się SL-em, ale wszystko tu ułożyło się idealnie. M1 M5 i H1. Takich układów szukam, wszystkie TF pokazywały dobry kierunek. Tu z TP celował bym w lokalne wsparcie z H1 ok 50p gdyby cena ładnie zareagowała i przebiła mocnym ruchem lok. wsparcie z m1 przy którym albo bym wyszedł z palca albo trzymał w zależności od momentum.

Takich zagrań szukać!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2022, 11:49 przez DomFx, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Dzień 3, T1 E/J B 0.01L

Wejście:
Odbicie i paro minutowe respektowanie MA na M1. Wejście wg. M1 i M5 idealne, jedyne co to sytuacja na H1 powodowała, że zagranie to uznałem za ryzykowne i tak też prowadziłem pozycje.
Wyjście:
Prowadzenie pozycji było bardzo asekuracyjne, SL ok 3p i szybko przestawionny na BE, z powodu dlatego przestawiłem SL na BE, niestety cena zahaczyła go nieznacznie. SL na BE przestawiłem, z powodu za mocnego wg mnie powrotu ceny po tym wybiciu.

SL - 3p
TP - ok 12p

Ocena 4/6
Wynik: +1,4,p

Kończę na dziś.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Dzień 4 T1 Kabel B - 0,01L

Wejście dosyć ryzykowne, po pinbarze na odbiciu od MA na M1.
MA na M5 i H1 wskazywały kierunek up. Cena po wejściu zrobiła to co czułem, że zrobi, niestety po chwili zatrzymała się i zawróciła.
Wyjście z palca, w moim scenariuszu cena nie miała już prawa zejść tak nisko, po tak mocnym ruchu do góry.

SL ok 7p
TP nie określone, było by albo przy LT albo jakby cena przebiła by ją od razu, celowałbym w to okolice lokalnego szczytu na M1.

Wynik: 0,03p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Dzień 4 T2 kabel - B

Wejście w ciekawym miejscu, liczyłem na odbicie i retest LT, do tego odbicie od MA i mały pinbar. Nie mogłem zignorować takiego miejsca, ale mogłem poczekać jeszcze minutę, bo ruch ceny był dla mnie niejasny, nie czułem "mocy" w cenie.
Wyjście: ruch w dół był już dla mnie jasny, że się pomyliłem i jak najszybciej zamknąłem pozycję z palca. Udało mi się uratować jednego pipsa przed SL :)

SL ok 6p
TP tak jak przy pozycji nr 1

Wynik: -4,9
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

Dzień 5 T1 Kabel S

Wejście na odbicie od średnich, cena się zatrzymała pod średnimi na parę minut, po mocnym wcześniejszym impulsie w gół myślałem, że to koniec korekty i cena poleci dalej. Ogólnie nie najgorzej, mój scenariusz miał sens na szybką kontynuację ruchu, chociaż mogłem się wstrzymać i poczekać na wbicie się ceny w średnie na M1.
Wyjście było z palca, bo oczekiwałem mocniejszego ruchu i przebićia tego małego SR-a.

SL ok 6p
TP przed lokalnym dołkiem, gdyby wszystko poszło dobrze.

Wynik: 0,6p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DomFx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:20

Re: Re: Dzienniczek ucznia - skalp

Nieprzeczytany post autor: DomFx »

D5 T2 edek S

Wejście prawie idealne= mocny impuls w dół -> korekta do średnich i mała konsolidacja, H1 też jest ok, bo cena jest daleko od średnich więc możliwa korekta do średnich. Jedynie mogę się przyczepić do rozstawu średnich na M5.
Wyjście, cena zaraz po moim wejściu mnie wyrzuciła na SL.

SL - 4p
TP - okolice lokalnego dołka ok 16p

Wynik -4p
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ