Scalping - no to siup

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
wracam do prowadzenia dziennika. Będę sobie tutaj zapisywał różne przemyślenia. Głównie po to aby weryfikować swój stan w czasie ale także dlatego że kiedyś dawno temu dzięki ludziom tutaj mogłem rozwijać się w traidingu. Złote czasy forum dawno minęły ale dług do spłacenia pozostał.

Krótki opis na start:
- zagrania nagrywam i wrzucam na https://www.youtube.com/user/gucconFX/playlists co pomaga mi potem w analizie
- nie opisuję "systemu": scalping jaki jest każdy widzi a poza tym zasady WE/WY modyfikuję tak często że szkoda czasu skupiać się na czymś co nie jest takie ważne
- założenie na najbliższy miesiąc czyli 2022-09 to profit wyższy niż DD z oficjalnych statystyk z MT4

Aby był jakiś obrazek wrzucam pierwsze tygodniowe podsumowanie.

No to do przodu w realizacji celów :564:
2022-09_T1.jpg.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
MGS
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:31

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: MGS »

Cześć guccon,

będę śledził na bieżąco :)

życzę powodzenia!
patience is a virtue

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
pytanie na dzisiaj: po co mi dziennik?
Zarabiać na FX potrafiłem od samego początku. Oczywiście długoterminowo. Ba, nawet pierwszy pełny rok kalendarzowy miałem na plus. Kwota wtedy nie powalała ale procenty... chciałbym teraz takie mieć.
Co jest w takim razie nie halo że potrzebuję dziennika... Dużo pracy muszę wkładać w zarabianie a potem bardzo łatwo potrafię stracić zarobek długoterminowy. To nad czym najbardziej potrzebuję popracować to:
- cierpliwość
- ograniczanie strat

Jedno z drugim jest powiązane. Ja będę jednak głównie pracował nad cierpliwością dla wejść. Przy wyjściach będą brał dodatkowo pod uwagę stan konta. Dużego pola manewru tutaj nie mam bo założyłem sobie jak najszybsze cięcie strat.

Dzisiaj dobry dzień ćwiczeniowy. Okienko godzinowe robiło się coraz krótsze a ja notowałem kolejne straty. Można gdybać po fakcie że inny SL dałby mi zyski ale nie zastanawiam się zbyt długo jeśli na wykresie jest inaczej niż zakładałem. Nie ma znaczenia co się dzieje później już dla zamkniętej pozycji. Obserwuję jednak rynek i nie waham się powtarzać. Skuteczność leży, koszty transakcji robią solidny minus do odrabiania ale trzymam się swoich postanowień.
Jak już miałem ruch na plus zdecydowałem się na pokrycie wcześniejszych dziennych strat. Można się było w tamtym momencie wykazać większym kunsztem traiderskim ale najpierw muszę opanować krzywą kapitału.

Dzisiejszy dzień:
https://www.youtube.com/watch?v=L95UVsn3Nos
2022-09-12.jpg.png
@MGS,
dzięki! Zachęcam do komentarzy i wypowiedzi jeśli chciałbyś się czymś podzielić :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

guccon pisze:
12 wrz 2022, 16:41
Cześć,
pytanie na dzisiaj: po co mi dziennik?
Zarabiać na FX potrafiłem od samego początku. Oczywiście długoterminowo. Ba, nawet pierwszy pełny rok kalendarzowy miałem na plus. Kwota wtedy nie powalała ale procenty... chciałbym teraz takie mieć.
Co jest w takim razie nie halo że potrzebuję dziennika... Dużo pracy muszę wkładać w zarabianie a potem bardzo łatwo potrafię stracić zarobek długoterminowy. To nad czym najbardziej potrzebuję popracować to:
- cierpliwość
- ograniczanie strat

Jedno z drugim jest powiązane. Ja będę jednak głównie pracował nad cierpliwością dla wejść. Przy wyjściach będą brał dodatkowo pod uwagę stan konta. Dużego pola manewru tutaj nie mam bo założyłem sobie jak najszybsze cięcie strat.
Hej Guccon !
Napisałeś że potrafiłeś zarabiać od samego początku. To bardzo ciekawe czy mógłbyś to rozwinąć ? Minie osobiście lata to zajęło. Może nowym się przyda... co o tym zdecydowało ? Nie chcę zadawać pytań jak możesz to opisz to trochę może ułatwisz drogę niektórym. Każdy z nas inną drogę przebył.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Bez obrazy Guccon ale wideo skróć do minimum przyśpiesz bo widz się nudzi daj jakąś muzykę w tle i basta
"If music is dying musicians are killing it" - MP

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
dzisiaj przykład na rozgrywanie silnego rynku kierunkowego. Co mam na myśli: każdego dnia na EURGBP określam sobie przeciwstawne kierunku zagrań na Edku i Kablu. Dzisiaj było L na Edku i S na Kablu. Szukałem korekt na Kablu ale nie były to udane wejścia. Jednocześnie nie próbowałem L na Edku bo nie potrafiłem się podłączać pod krótkie korekty. Jest to temat do przemyślenia i obserwacji pod kątem ewentualnej zmiany.

Dzień na minus 1% ale cieszy fakt braku paniki w odrabianiu. Takie dni są i będą i nie mogą mi robić katastrofy z saldem rachunku. Dzisiaj wyszło OK.

https://www.youtube.com/watch?v=v2czg_1KzvE
2022-09-13.jpg
@SEROL666,
na pytanie opisowe odpowiem przy okazji.
Na uwagę do wideo nie obrażam się :) Pod wieloma względami jest słuszna ale utwierdza mnie w tej formie. Nie zależy mi na atrakcyjności. Potrzebuję tego do analizy. Jeśli kogoś nudzi to może dobrze bo kto z nas nie miał problemów z emocjami w traindingu?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

guccon pisze:
09 wrz 2022, 14:51
Cześć,
wracam do prowadzenia dziennika. Będę sobie tutaj zapisywał różne przemyślenia. Głównie po to aby weryfikować swój stan w czasie ale także dlatego że kiedyś dawno temu dzięki ludziom tutaj mogłem rozwijać się w traidingu. Złote czasy forum dawno minęły ale dług do spłacenia pozostał.

Krótki opis na start:
- zagrania nagrywam i wrzucam na https://www.youtube.com/user/gucconFX/playlists co pomaga mi potem w analizie
- nie opisuję "systemu": scalping jaki jest każdy widzi a poza tym zasady WE/WY modyfikuję tak często że szkoda czasu skupiać się na czymś co nie jest takie ważne
- założenie na najbliższy miesiąc czyli 2022-09 to profit wyższy niż DD z oficjalnych statystyk z MT4

Aby był jakiś obrazek wrzucam pierwsze tygodniowe podsumowanie.

No to do przodu w realizacji celów :564:
2022-09_T1.jpg.png
Skuteczność za ubiegły tydzień
no i te dwa dni obecnego około 33%
czyli musisz żeby konto zarabiało tą strategią RR utrzymywać 2:1 na korzyść większego tp
Dasz rade?

guccon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 846
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:42

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: guccon »

Cześć,
dzisiaj sponiewierał mnie ciasny SL w pierwszej części traidingu. W drugiej moje błędy tylko pogłębiły straty. Z tym miewam właśnie problemy. Dużo wysiłku kosztuje zarabianie a niewiele potrzeba z łamania zasad i bardzo łatwo traci się zbyt dużo.
Mimo wszystko poza błędami mam dobry materiał do analizy. Coś zmienię odnośnie ryzyka i wielkości pojedynczej pozycji.

https://www.youtube.com/watch?v=6Tn8k-LO9aY
2022-09-14.jpg
@Tomasz196407,
dzień, w którym zrozumiałem że skuteczność blokuje mnie w wynikach był jednym z tych istotnych kroków do przodu. Polecam każdemu zweryfikować. Odrzucenie wytycznych dla skuteczności i RR a dostosowanie się do rynku w danej chwili.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Nie ma problemu.Tak jak polecasz weryfikacje to i ja zapostowałem w Twoim dzienniku z opinią odmienną od Twojej.Ważne jest w tym wszystkim zarabianie/tracenie co uwidoczniłeś pokazując konto. Nie każdy z wielkich traderów to robi i bede napewno obserwował o ile bedziesz ciągle je zamieszczał
Powodzenia

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Scalping - no to siup

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Muszę przyznać, że zysk do ryzyka wygląda w porządku. Nie lubię skalpingu, ale będę obserwował dziennik.

ODPOWIEDZ