Edek od 01.12.2021 demo

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

To jest rachunek demo na XM założony jeszcze w 2019 roku. Przez jakiś czas prowadziłem tam różne działania, które obniżyły saldo początkowe ze 100k PLN na 55320,20 PLN.

Od 1 grudnia 2021 roku trejduję głównie w oparciu o dane makroekonomiczne i podpieram się analizą techniczną.

Operuję tylko na parze EURUSD i z aktualną strategią wystartowałem ze wspomnianego pułapu 55320,20 PLN

Na dzień dzisiejszy saldo rejestru operacyjego (equity) wynosi 67889,65 PLN (trzy otwarte pozycje generują stratę -660,18 PLN)
co procentowo daje zysk +22,72% - jeśli się nie pomyliłem w obliczeniach.

W podpisie daję link do myfxbook, także można sobie na spokojnie przeanalizować co, gdzie, jak i kiedy.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Mój pierwszy wpis dziennika został zweryfikowany i upubliczniony przez administrację. Z tej okazji dodam zrzut ekranu z piątku 18.02.2022 z myfxbook.
Na jednym ekranie zmieściła się większość istotnych informacji. Nawet wszystkie trzy otwarte aktualnie pozycje.

Właściwie, to sam jestem zaskoczony, że tak skutecznie idzie ten handel już od zeszłego roku. Przez cały ten czas cena EURUSD znajduje się w szerokiej konsolidacji i to zdecydowanie ułatwia całą sprawę.
Wyjście z konsolidacji i pojawienie się konkretnego trendu pozwoli sprawdzić czy wnioski, które wyciągam na bieżąco z danych makro są właściwe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Dzisiejszy zrzut z godziny 20.56. Wisi jeszcze jedna otwarta krótka pozycja ze stratą. Lliczę na to, że uda się ją zamknąć z zyskiem. Czekają również dwie buy-limit - będę próbował łapać dołki.
Ze względu na zamieszanie wokół Ukrainy jest trochę ruletkowo, niemniej udało się dzisiaj urwać kilka pipsów i jeden procent z haczykiem na plusie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2022, 21:15 przez Diego_FX, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Publikowanie jako nowy użytownik, to nie bułka z masłem. Trochę się czeka na zatwierdzenie wpisu.
Dzisiaj i wczoraj udało się pozamykać z zyskiem wiszące od jakiegoś czasu pozycje short. Liczyłem na więcej pipsów, ale poczucie niepewności robi swoje i zamykałem je przed osiągnięciem tp.
Ostatecznie dzień jest na plus nawet z otwartą pozycją generującą w tej chwili nieco ponad 100 PLN straty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Liczyłem na dalsze umocnienie dolara, a tu jednak odbicie po wczorajszym spadku na eurusd i to niemal całkowicie negujące wczorajszy ruch. Tak wykombinowałem, że zostałem na łykend z pięcioma krótkimi pozycjami generującymi sporą stratę. Tak się zwykle kończy próba łapania szczytów/dołków.
Do zamknięcia sesji nieco ponad godzinę, ale wiele się chyba już nie zmieni. W zależności od sytuacji geopolitycznej, a ta w ostatnich dniach zmienia się bradzo dynamicznie, zostanę prawdopodobnie z tymi zleceniami jeszcze przez kilka dni lub... na zawsze. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Hej.
Zabawny z Ciebie gość. Wiesz że na tym forum rządzi real ?? Wrzuć chociaż śmieszne 500USD a twój trading się zmieni się i nie do poznania. Publikujesz więc chcesz jakiegoś uznania u nas to tylko rachunek realny do tego prowadzi. Powodzenia
"If music is dying musicians are killing it" - MP

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Nie słuchaj głupich rad, trenuj na rachunku demo, nie warto tracić nawet niewielkich pieniędzy. Na real przejdź dopiero jak będziesz pewny swoich sił i umiejętności.

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

SEROL666 pisze:
26 lut 2022, 01:15
Wrzuć chociaż śmieszne 500USD
Hej. Jeśli 500 USD uważasz za śmieszną kwotę, to mogę podać nr swojego konta. Zrobisz przelew i pośmiejemy się razem. ;)
Nie no, żarcik taki. Jak byłbym pewny swojego podejścia, to wskoczyłbym na real. Ponieważ nie jestem, dlatego działam na demo. Założenie mam takie, że jeśli przez rok wynik będzie zadowalający, wówczas zaprezentuję swoje zmagania z rynkiem fx na rachunku rzeczywistym.
Wiadomo, że 20% zysku można wyciągnąć jednym strzałem, a mi zajęło to 3 miesiące. Zrealizowałem w tym czasie ponad 200 zleceń, z czego 90% zamkniętych z zyskiem. Dla mnie samego to zastanawiające. Nie spotykam za wiele takich wyników nawet na kontach demo.
Czy tutaj na nawigatorze jest ktoś, kto może poszczycić się regularnymi, corocznymi zyskami na realu fx (i potwierdzić to)?
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Diego_FX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 18 lut 2022, 23:21

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: Diego_FX »

Trafiłem na informację, że rozpoczął się proces odłączenia Rosji od systemu SWIFT. Pojawia się więc szansa na umocnienie dolara w nadchodzącym tygodniu, a co za tym idzie zamknąłbym otwarte zlecenia z zyskiem. Czekam.
https://www.myfxbook.com/members/natrix_natrix/ntp-xm/7918379

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2260
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Edek od 01.12.2021 demo

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

Diego_FX pisze:
26 lut 2022, 12:01
Hej. Jeśli 500 USD uważasz za śmieszną kwotę, to mogę podać nr swojego konta. Zrobisz przelew i pośmiejemy się razem. ;)
Nie no, żarcik taki. Jak byłbym pewny swojego podejścia, to wskoczyłbym na real. Ponieważ nie jestem, dlatego działam na demo. Założenie mam takie, że jeśli przez rok wynik będzie zadowalający, wówczas zaprezentuję swoje zmagania z rynkiem fx na rachunku rzeczywistym.
Co się stanie jak przejdziesz na real. Będzie coś dziwnego.... jakoś zupełnie inaczej - nagle się okaże że jakoś inaczej się trajduje XXXUSD realnej kasy a 10.000 USD demo. I co się stanie ??? Trzeba będzie strategie zmienić, może broka, wrócić na demo doszlifować podejście miną lata a ty będziesz stał w miejscu, zrobisz sobie przerwę od FX wrócisz z nowym podejściem itd., itp. Ale co tam wiem słuchaj rad "mądrego" grzegrzyw.
Diego_FX pisze:
26 lut 2022, 12:01

Wiadomo, że 20% zysku można wyciągnąć jednym strzałem, a mi zajęło to 3 miesiące. Zrealizowałem w tym czasie ponad 200 zleceń, z czego 90% zamkniętych z zyskiem. Dla mnie samego to zastanawiające. Nie spotykam za wiele takich wyników nawet na kontach demo.
Nie spotkałeś bo jesteś tu od 10 dni :D. Ale proszę specjalnie dla ciebie podobny zawodnik do ciebie tyle że real:
https://www.myfxbook.com/members/DDargo ... 21/8570165
https://www.myfxbook.com/members/DDargo ... un/9139689
To co jego spotkało jest jeszcze przed tobą i skuteczność ma też wysoką ale coś nie tak działa

Twoje staty mówią:
- jesteś DayTraderem z zamiłowaniem do skalpowania - najtrudniejszej form zapierd...nia na FX
- twoje RR jest abstrakcyjnie niskie
- pozwalasz sobie na DD po naście procent ! Tylko miesiąc temu miałeś 22% - ryzykujesz odparowanie miesięcznych zysków
- Na 1 trade zarabiasz około 5-8 pips przy gigantycznym SL - oczywiście mentalnym...
- jakieś 10% twoich tradów przebiło pułap 20 pips...
- około 50% tradeów zamyka się w 2 godzinny - chyba ktoś nie wie w którą stronę podąża wykres
- masz tygodniowe trejdy aby zarobić "naście" pips
- wyznaczasz "jakieś" poziomy TP ale bardzo rzadko w nie trafiasz - znów się kłania niewiedza
- twój "rekord" na trade to 69,1 pipsa trzymany przez 9 dni - A ryzykowałeś 97 pips! Otwarłeś go na ewidentnym wsparciu... potem trzymałeś non stop na minusie praktycznie a z pomocą przyszedł ci Władimir P....

200 trade i całe 3 miesiące to nic, jak zrobisz tysiące to zrozumiesz twoja skuteczność jest opłacona wysokim ryzykiem, piszesz że posługujesz się fundamentami w tradingu, to chyba żart w tym co robisz ale jesteś świeżak to się dowiesz za jakiś czas w sumie. Tyle ode mnie resztę zweryfikuje FX.
Diego_FX pisze:
26 lut 2022, 12:01
Czy tutaj na nawigatorze jest ktoś, kto może poszczycić się regularnymi, corocznymi zyskami na realu fx (i potwierdzić to)?
TAK są takie osoby ale nie oczekuj że ktoś coś Ci będzie pokazywał. Ćwicz się Diego bo jeszcze sporo przed tobą !
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ