Magia procentu składanego

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Zacznijmy od początku. Jako tako staram się czytać dział DT i żurnala. Zapamiętałem twój post z Post autor: XAB » śr 24-03-2021, 13:58
post1006912.html?hilit=codziennie#p1006912
W którym piszesz:
" osiagac 5 czy 10 procent depa nawet codziennie" i " ja mam jak wiesz spore depo".
Potem Kermit zarzucił ci, że nie jesteś na liście forbesa. Ruszyło mnie to więc wywiązała się dyskusja:
autor: krab29 » czw 01-07-2021, 14:29
post1011736.html#p1011736
Ostatecznie Kermit przeprosił cię. Szacunek dla niego.
Potem w nocy przez przypadek nie zakryłeś w pierwszej wklejce stanu konta
autor: XAB » śr 25-08-2021, 4:07
post1014956.html#p1014956
https://zapodaj.net/32b69e224bf11.jpg.html
Miałeś na koncie ponad 10 000 000 usd. Próbowałeś to tłumaczyć tym, że zrobiłeś fałszywkę i pisząc "Dobry żart tymfa wart". Niezły żart. Dla mnie stan konta jest oryginalny. Po prostu masz to coś.
17 września poruszyłem ten temat i ty napisałeś:
autor: XAB » pt 17-09-2021, 11:30
daytrading-piatek-17-09-2021-t32229-10. ... 44f8f87630
" krab zejdz na ziemie nigdy nie mialem 10 baniek na koncie ani nawet banki
te 10baniek ktore widziales to byly przeciez ztego jak kiedys rob0lem pokazowke na demo i pokazywalem SWIEZAKOWI jak na demo mozna zarabiac i z 500kola zrobilem w 2-miesiace 10baniek"
Tutaj mamy małą nieścisłość. Być może nie myślelliśmy o tym samym. W końcu to konto real, niby twoje fałszerstwo ze stanem konta (w co nie wierzę), czy demon dla Świeżaka? Czy może wszystko osobno?
Ale nawet jeśli to demon to z 0,5mln do 10 mln w dwa miesiące musiałeś robić średnio w dzien robocczy 7,3% składanego dziennie!. Mój post z tym wyliczeniem pewnie nie zaauważyłeś, bo nie odpowiedziałeś:
autor: krab29 » pt 17-09-2021, 13:03
daytrading-piatek-17-09-2021-t32229-10. ... 44f8f87630
Nie doszedłem od tego momentu do równowagi. Nasuwają się pytania odnośnie tego demona:
1. Jeśli średni dzienny przyrost konta wynosił 7,3% (procent składany) przez 2 miesiące, to czy była dzienna strata, jaki był maksymalny dzienny przyrost?
2. Na jakich instrumentach grałeś? Jaką wielkością pozycji? Jedną grubą czy wieloma mniejszymi?
3. Czy mógłbyś podpiąć demona do ff czy mfb? To najbardziej by mnie interesowało. Jeśli nie wiesz jak to wystarczy mi nr rachunku i "hasło do gabinetu inwestora" - podepnę.
4. Jeśli nie chcesz podpiąć to czy możesz wrzucić staty z konta?
5. Jeśli nie chcesz wrzucać tego powyżej wszystkim to czy można cię prosić o wysłanie tego na PW?
6. Jak radzisz sobie z psychiką przy dużych sumach?
7. Czy pomaga ci to, że po jakimś czasie zaczynasz z nowym kontem ~10 000 usd?
XAB ja od począątku roku zrobiłem to co ty zrobisz w mniej niż w tydzień. Z góry dziękuję za twoją pomoc w nauce koszenia hajsu.
Pozdrawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

XAB pisze:
27 wrz 2021, 08:38
KRAB 29
Sorki smecisz modzisz i w sumie chyba sam nie bardzo wiesz o co ci chodzi
po kiego grzyba interesujesz sie tym co bylo i sie nie wroci/ bo ja zapierniczałem przy kompie na dt i w dzien i w nocy
zajmij sie tym co widzisz dzis teraz i np pojutrze czy za dwa tygodnie
zaznaczam tu juz ktorys raz robie na 1/3 gwizdka bo po prostu mam przyjemniejsze dla mnie zajęcia

podaje tu na forum prawie codziennie co kupilem na eur dol i kiedy sprzedalem
jak ci sie nudzi to kopiuj to i sie baw
masz tu stat to z czasu krocej niz miesiac
https://zapodaj.net/f1ae81da2ae70.jpg.html
https://zapodaj.net/ca71c7c0511d9.jpg.html
i zajmij sie iucz sie czytaj od dzis od teraz masz 47,xxxk i tyle
i nie zdziw sie ze np za 10 dni moze byc mniej bo ja czasem zerkam na komp raz na kilka godzin a nie na tym polega dt
https://zapodaj.net/7485a58e683d6.jpg.html
zadnych innych pokazywanek nie widze powodu by ci tu dawac niz to co ja uwazam ze ma sens
policz sobie jaki moze bedzie zysk na koniec mca czy np na 10 dni bo to zreszta mozesz sobie przeczytac i tyle
ja nie mam czasu ani na zawody ani na pokazywanki ani ochoty na granie na fx DTpap

indeksy pokazywałem w weekend mam na wszystkim lki
i jak bede skracał cos mocniej to wtedy pokaze / bo na razie to mysle czy z tym nie zostac
i juz prosze wybic sobie z głowy ze ja bede sie tak udzielał na tym forum jak to bylo np wtedy
gdy nie za bardzo mozna było isc sie bawic w lokalach
np dzis po 17komp zamykam i nawet nie patrze co sie dzieje na rynku nara
co jakis czas mam inny rachunek wiec jak sie pozegnam z brokiem to napisze i tyle
krab
i pliss daj juz spokoj z tymi milionami na demo
bo niektorzy moze jeszcze pamietaja jak pokazywalem tu chyba 300 miliardow czy 30 ml nie wazne bo nie pamietam w rok
bo to wtedy to byla ostra jazda na maksa eot
A no widzisz.
Kończąc. Jeśli cię uraziłem to przepraszam, nie było to moim celem. Daję spokój z milionami na demo. Mam nadzieję, że od tych 30 mld zapłaciłeś podatek w Polsce. Życzę ci, żebyś do końca roku był pierwszy w tej klasyfikacji- memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist - i żeby twoje demony rosły w siłę.
Pozdrawiam wszystkich
PS. Żurnal spallił na panewce. Szkoda, ale można było się tego spodziewać. Ach ci wszyscy bulionerzy.
3majcie się
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

To na czym ostatecznie stanęło ? Jeśli oczywiście możesz, Krab pokusić się o własne podsumowanie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
27 wrz 2021, 16:07
To na czym ostatecznie stanęło ? Jeśli oczywiście możesz, Krab pokusić się o własne podsumowanie.
Ja bym nie wnikał...
To jest sprawa bardziej dla specjalisty, ale nie od tradingu...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
27 wrz 2021, 17:46
Ja bym nie wnikał...
To jest sprawa bardziej dla specjalisty, ale nie od tradingu...
A ja chętnie podrążę, bo sprawa mnie zaciekawiła. :wink:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
27 wrz 2021, 18:09
ninjaproject pisze:
27 wrz 2021, 17:46
Ja bym nie wnikał...
To jest sprawa bardziej dla specjalisty, ale nie od tradingu...
A ja chętnie podrążę, bo sprawa mnie zaciekawiła. :wink:
Jak myślisz?
Dlaczego jeden człowiek zdominował wątek DT i zdobywa rzeszę fanów (wśród ludzi mało doświadczonych), którzy widzą w nim guru?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
27 wrz 2021, 18:13
Dlaczego jeden człowiek zdominował wątek DT i zdobywa rzeszę fanów (wśród ludzi mało doświadczonych), którzy widzą w nim guru?
Wiem o tym i dlatego jestem ciekaw. Ten temat był już zresztą wałkowany gdzieś tak rok temu i sprawa jest nadal otwarta i niewyjaśniona.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
27 wrz 2021, 18:16
ninjaproject pisze:
27 wrz 2021, 18:13
Dlaczego jeden człowiek zdominował wątek DT i zdobywa rzeszę fanów (wśród ludzi mało doświadczonych), którzy widzą w nim guru?
Wiem o tym i dlatego jestem ciekaw. Ten temat był już zresztą wałkowany gdzieś tak rok temu i sprawa jest nadal otwarta i niewyjaśniona.
Powiem tak:
Nawet, jeżeli ktoś wie coś więcej, to raczej nie będzie o tym publicznie pisać.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

MarioDM pisze:
27 wrz 2021, 16:07
To na czym ostatecznie stanęło ? Jeśli oczywiście możesz, Krab pokusić się o własne podsumowanie.
Mario co tu podsumować? Odpowiedzi na pytania widać! Z natury nie wierzę w coś czego nie można zobaczyć. Ogólnie na DT coś tam pisałem i moje zdziwienie wywoływał fakt, że niektórzy tylko tam zarabiają. Mi jednego dnia udawało się, drugiego też, ale w końcu dostawałem niezłe manto. Jak to w życiu. Więc jak ktoś pisze po roku od rozpoczęcia koronki, że zarabia codziennie 5-10% składanego to jestem w szoku. Jest wyliczenie tego 10% - nawet nie wiem jak to wymówić. Potem, że w ciągu 2 miesięcy z 0,5mln robi 10mln to wychodzi z tego średnio 7,3% składanego na dzień. Wrzuca przez niedopatrzenie link z kontem 10 mln dolców i mówi, że podrobił dane, potem, że to demon. Nie mam nic do tego, że ktoś gra na demonie, ale po co mówi, że to real? Ktoś w to wierzy i myśli, że ma tysiaka i za miesiąc będzie miał bańkę.
WIERZĘ W TO CO WIDZĘ. Jeśli ktoś pisze tysiące postów to nie znajdzie 5 minut na pokazanie takiego demona? No, nie znajdzie, bo na podpięciu widać wszystko. Ogólnie nachodzą mnie myśli, że moje kilka procent rocznie to jeden z lepszych rezultatów - lepszych nie widziałem. Chociaż, raz był dziennik Nieśmiertelnego Tradera gdzie było podpięcie i było dobrze.
TO MÓJ OSTATNI POST W TYM ŻURNALU. TEMAT DLA MNIE ZAMKNIĘTY. DO PRZEMYŚLENIA DLA CHĘTNYCH.
Pozdrawiam i życzę wszystkim wielu sukcesów na fx i przede wszystkim w życiu prywatnym.3majcie się
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Magia procentu składanego

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

krab29 pisze:
28 wrz 2021, 15:07
Z natury nie wierzę w coś czego nie można zobaczyć.
Mógłbym zażartować, że brak Ci wiary. :)
Teoretycznie jest to niewiarygodne, choć wykonalne. 5-7% dziennie przy dużej ilości zleceń o dużym wolumenie. Przy czym oczywiście nie manualnie. Warto dodać, że duży wolumen to broń obosieczna. Daje duże zyski i ... jeszcze większe straty.
Trudno określić czy XAB zarabia faktycznie czy tylko ściemnia. Ostatnio wyjątkowo na moment zajrzałem do działu DT, wtedy gdy FED podejmował decyzję czyli w poprzednią środę i Xab pokazał screen jak zarobił zarówno na longu jak i na szorcie, jak on to zwykle pisze.
I faktycznie tak było. Po prostu wziął longi i ustawił TP tuż przed oporem, a jednocześnie miał ustawione pod oporem zlecenia na otwarcie szortów. Eurodolar doszedł do oporu i jego longi zostały zamknięte z zyskiem, a szorty otworzone i zamknięte z zyskiem kwadrans później.
Ten screen pokazywał już to wszystko po wykonaniu i zamknięciu.
Szczerze mówiąc to jestem nieco na rozdrożu. Wcześniej byłem pewien, że ściemnia po całości, ale obecnie to nie jestem już pewien niczego. Może i ma dobre wyniki. Oczywiście co jakiś czas musi, no po prostu MUSI zaliczyć MC i tego akurat nie pokazuje. Trudno ostatecznie orzec jakie są końcowe sumaryczne wyniki tej strategii.
Pamiętam pewien konkurs sprzed 10 lat bodajże w XTB na rachunkach demo. Walczyłem wtedy o załapanie się do pierwszej dziesiątki i osłabiłem się solidnie gdy zobaczyłem, że jakiś zawodnik w 3 tygodnie zrobił nieco ponad 1000 %.
W innym konkursie na demo u innego brokera była taka sytuacja, że po dwóch tygodniach kilku zawodników miało stopę zwrotu na poziomie 300-500%. Ci z kolei w kolejnym tygodniu pozaliczali MC, ale co pokazali to pokazali.
Dla mnie 100% w 2 tygodnie to jakieś szaleństwo i od razu wiem, że bardziej wtedy należy liczyć na MC niż na zyski.

Pozdrawiam i również życzę wielu sukcesów zarówno na fx jak i w życiu osobistym.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ