Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Witam wszystkich serdecznie.

Otwieram dziennik z nadzieją, że publikacja moich zagrań, wymusi na mnie większą dyscyplinę.
Tak więc spróbuję przez nieokreślony czas prowadzić tutaj dziennik. Jeśli to nie zda egzaminu - przestanę publikować. Jak się przyjmie i umożliwi postępy w tradingu -będę kontynuował.

Zasady:

1. Instrumenty:

Głównie Dax i Nasdaq CFD. Nie wykluczam także GOLD oraz par walutowych, szczególnie Major i par z PLN.


2. Dźwignia 100:1


3. Horyzont czasowy:

Nastawienie na otwieranie i zamykanie transakcji w obrębie jednej sesji. Jednak nie wykluczam handlu w dłuższej perspektywie.


4. Kapitał początkowy: 500PLN. Możliwe dopłaty, w przypadkach, gdy equity spadnie poniżej 300PLN.


5. Zarządzanie kapitałem:

Stop Loss zależny od wartości equity:
- poniżej 1000zł -SL = 50% kapitału
- 1000 - 2000 25% kapitału
- 2000 - 5000 10% kapitału
- powyżej 5000 5%


W przypadku indeksów, wielkość pozycji dobrana w ten sposób taki, aby SL znajdował się na poziomie 80-150 pipsów. Nie wykluczam szybszego ucinania strat "z ręki"- nawet na poziomie 10 pipsów.
TP zależny od sytuacji rynkowej i od ATR.
R/R elastyczny, satysfakcjonujący już na poziomie 1:1, z racji nastawienia na większy odsetek transakcji zyskownych.
Przesunięcie SL do poziomu BE jest dozwolone, jednak nie to jest celem, więc ostrożnie z tym. Podobnie z zabezpieczeniem zysku i używaniem trailing stop.


6. Kryterium wejścia:

Price action.

Ceny zaczynam oglądać, zaczynając od perspektywy 1H, kończąc na 5M.

Wspacia, opory, linie trendu.

Gram z trendem. Gram w konsolidacjach. Pozwalam sobie też na łapanie dołków i górek - jednak w granicach rozsądku.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Dzień 1:

DAX: Sell 15623.5. TP = 15543.5. SLK 50%. Otwarte o 15:45.

Dziś pozycja pozostała otwarta na noc. Wejście pod powrót do dolnego ograniczenia konsolidacji z 1D i zajęcie Sell w samym kilkugodzinnym dołku - jak się okazało. A zaczał rysować się piękny wierzchołek na wykresie. Zaczekam więc.

Jutro po pobudce: albo mi wytnie Stop Out i Equity do poziomu 250PLN - więc zacznę dziennik od transakcji stratnej. Albo zaliczę TP na poziomie 15543.5, czyli powyżej dolnego poziomu konsolidacji z ostatnich dni, tak dla zapasu wstawiłem tam TP, bo trochę w międzyczasie zwątpiłem w to SELL. Stąd ten R/R poniżej 1:1. Cóż, reguły to reguły, więc zostawmy to jak jest. Ewentualnie jest trzecie wyjście: przed jutrzejszymi danymi zamknę to niezależnie od wyniku, żeby zostawić margin na ewentualne zagrania na NASDAQ. Może będzie dalej rosnąć? A może jakaś korekta? Trzeba obserwować i nie dać się wywieżć jutro w odwrotnym kierunku. Sentyment wzrostowy, ale takie rzeczy się zmieniają. Choć równie dobrze wzrosty mogą trwać nadspodziewanie długo :D

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Pozytywny scenariusz: TP zaliczony.
Equity 683.38 PLN.

Nowe zagranie: Dax 0.02 Buy 15597, godz 12:05.
SL = 15517.5. TP = 15 663.5.

Za około 30 pipsów ustawiam BE

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Tak więc mamy breakeven. Po spiramidowaniu o 0.01 lota poszło chwilowo w dobrą stronę i zawróciło na BE. Można było już odwrócić pozycję. Ale dziś dzień spędzamy z córką, tak więc czas na CFD ograniczam do minimum. Czasem trzeba zerknąć, może coś się wydarzy. Ale celem jest również wyeliminowanie nawyku overtradingu.

Wynik powyżej 30% w ciągu jednego dnia satysfakcjonuje i równie dobrze mógłbym zamknąć platformę. Jednak czasy mamy bardzo ciekawe, więc warto trzymać rękę na pulsie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Dzień III

Zaczęło się wczoraj. Od łapania noży. Long na 15541 na Daxie. No cóż, nie było to punktualne zagranie, ale dzięki szerokiemu SL około 15400, zaliczyłem TP na poziomie 15625 dzisiaj rano. Z wąskim SL bym już liczył straty. A tak i morale wyższe, gdy zaczyna się runa od 2 zyskownych transakcji z zyskiem rzędu ponad 70%

Później long na Nasdaq, co za niefortunne zagranie. 14839. W końcu nie będzie rosnąć w nieskończoność. Tym bardziej dzisiaj. No ale udało się zahedgować i wyciągnąć to na plus.

204 pipsy, to wynik przy którym należy zamknąć platformę transakcyjną i nie kombinować. Optymistyczny wariant, idealnie z planem, a tak łatwo można by to zepsuć.

Zysk powyżej 100%. W dwa dni. Pomimo bardzo słabych wejść. Dobry rozkład wejść zyskownych. Zaczynam z dobrą statystyką, więc jest szansa zmniejszyć ryzyko w następnych transakcjach. Tak też działam, nie zwiększam wolumenu i zostawiam równie szeroki SL. Piramidowanie na plusie, co prawda dzisiaj pozwoliłem sobie inaczej :D Cóż, wszystko dobrze się skońcczyło.

Ale następnym razem może skończyć się gorzej. Tak więc nie oddam tego z powrotem tak łatwo :D Na bank już nie 50% za jednym razem.

Wierzę, że spokojem i cierpliwością uda się osiągnąć wiele. Zawsze mi tego brakowało w tradingu, ale czas odrzucić marzenia o zarobieniu miliona złotych w ciągu kilku tygodni.

Teraz trzeba uważać, aby nie zostać skarconym przez rynek. Wszystko wyjdzie przy pierwszej obsuwie. Plan na kolejne dni: żeby SL na granicy 200PLN i do tego ustawiony wolumen 0.02 Dax i 0.03 Nasdaq. Wolno dokładać i przy wyższej jakości sygnału zwiększać wolumen. Wolno hedgować straty.
pon-środa 5-7 lipcie 2021.png
Powodzenia dla wszystkich, u mnie styka na dziś. Cel zrealizowany
Zestawienie 07.06.2021.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Jaka szkoda. Tak to jest zazwyczaj. Lubię grać shorty, niestety tym razem byłem poza rynkiem, a w zasadzie nie byłem przy komputerze i wykresach ...

Cóż, rynek taki jest, że przynosi takie możliwości właśnie w takie dni. Nie ważne, że poprzednie 2 tygodnie czaiłem się na korektę na NASDAQ - wystarczyło przez kilka godzin nie obserwować rynku i pociąg odjechał. Niby można było wierzyć w kontynuację konsolidacji, ale nie takie się rzeczy widziało - więc powstrzymałem sie przed shortem na DE30 wczoraj wieczorem. Tym bardziej nauczony doświadczeniem short squueze na NASDAQ.

Okej, czekamy dalej. Jedna okazja uciekła (prawdopodobnie), ale stracona okazja do zysku, to jeszcze nie strata. Ciągle zysk ponad 100% początkowego depozytu, więc uspokajam głowę i czekam na swoją przewagę.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Na shorta się nie załapałem, na longa być może już tak.

Spiramidowane, dzięki czemu początkowe ryzyko miałem na poziomie 20-25% depo.
Wolumen 0.06, cena otwarcia 15373.7. SL już na 15378.7 - będzie wyżej. TP = 15 643.7 - ale pewnie pójdzie niżej - dla pewności.
Nie wykluczam, że zamknę wszystko wcześniej z zyskiem.

Zasadniczo można dziś iść w kimę, tylko jakaś niecodzienna luka cenowa może mnie zatopić - wystarczy nic nie ruszać (poza w/w zmianami dotyczącymi TP i SL: Tp można podnieść jedynie w wypadku, gdy SL przesunę na około 15600).
Long 08 lipca 2021.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Może zawróci, może nie zawróci. Może to koniec korekty?
To już nie moja sprawa. Zamykam 15408.1 i zaczynam weekend.
Transakcje 08.07.png
Dzisiejszy wynik: 192PLN.
Tygodniowy zysk 865.72 PLN. Kapitał początkowy 500PLN.
Za chwilę wypłata całości od brokera, a w poniedziałek szybka wpłata i zaczynam nową partię z rynkiem - tym razem od 800PLN.
I najważniejsze - na weekend odinstalowuję platformy z telefonów komórkowych. Albo blokuję je aplikacją.
Nie ma rynków do poniedziałku.

Statystyki z pierwszego tygdnia dziennika. Z fartem, ale tego też trzeba. Jak wszędzie zresztą - przynajmniej odrobinę.
Teraz wystarczy powtarzać taki wynik regularnie, planuję stopniową progresję stawek wraz ze zmniejszaniem ryzyka w %%% ;)
Zestawienie - 2 tydzień lipca 5-8.07.2021.png
Życzę powodzenia wszystkim, którzy zostają na rynku. Dobrych wyników, piątek to zawsze ciekawy dzień do handlu :D Przynajmniej ja lubię bardzo. No, ale tym razem sobie odpuszczę.

Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Napisałem już podsumowanie, niestety skasowałem i straciłem kopię tego nad czym się napracowałem. Tak więc te refleksje zostawię na podsumowanie jednego z kolejnych tygodni.

Zresztą, może za wcześnie na wyciąganie zbyt dalekich wniosków. Natomiast za jakiś czas będzie możliwość poparcie ich przy pomocy konkretnych argumentów.

Tak więc gram dalej. W tym minirunie zwiększam stawkę.
12 lipca - początek.png

Dzisiaj nic nie muszę, na razie obserwuję rynek. Równie dobrze, mogłem jeszcze nie wrócić z weekendu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Sprawa wygląda tak. Nie powstrzymałem się wczoraj od otwarcia pozycji. Mam więc SELL na Daxie od 15692. Uśrednione 0.03 lota.
Już mogę mówić o sporym szczęściu, do SL zabrakło kilka pipsów. SL = 16807. Zmieściłem się, ale równie dobrze mogło być minus 50% kapitału na drugi tydzień dziennika.
trzynasty.png

Może to zwykły fart, może wystarczająco szeroki SL. Chociaż przy mniejszym wolumenie miałbym jeszcze szerszy SL i trochę większe szanse. Wszystko się okaże, ale w obecnej sytuacji, gdybym miał się założyć co się wydarzy jutro, raczej obstawiałbym pierwszy drawdown w tym dzienniku. Kto wie, może trzeba to było zamknąć z mniejszą stratą albo zahedgować? Było, minęło, można było zrobić wszystko lepiej (zająć przeciwną pozycję), cóż - mój plan nie zakłada idealnych wejść, mogę się mylić nawet o ponad 100 pipsów.

Wejścia mam jednak zdecydowanie do poprawy. Lepsze wejścia to będzie znacznie więcej %%%%%


Te nieszczęsne SELL pewnie zamknę już wtedy, gdy będzie możliwość zamknąć nawet na choćby niewielkim plusie.

W każdym razie nie zamknąłem ich też z mniejszą stratą (a były dziś ku temu szanse), uznałem - skoro już zdarzył się taki fart, jak ominięcie SL o kilka pipsów, to może warto poczekać jeszcze dłużej. Wszystko odbywa się w zgodzie z moim money managment.

Jedynie TP ustawiony na nieco bardziej fartowny. W razie profitu, pewnie zamknę wcześniej, ale generalnie nie będę zaskoczony, jeśli rano obudzę się, a SL zostanie już skoszony. Trochę ten DAX wygląda, jakby miał atakować nowe ATH. Zobaczy się, prawdopodobnie rano będę mógł wszystko obserwować na żywo i działać. Jeśli nie, zostanie jak jest i zobaczymy, co rynek da (a raczej co zabierze). Jeśli tak, będę walczył: zahedguję, a może zamknę chociaż część strat (albo wszystko, co też nie będzie najgorszym rozwiązaniem, strata 250PLN jest lepsza niż strata 400PLN, zawsze to sporo zostanie w kieszeni).

Wypłata z pierwszego tygodnia tradu już na koncie osobistym, tak więc nawet w przypadku realizacji negatywnego scenariusza, ciągle będę na plusie niemal 100% pierwotnego depozytu. Niezgodne z regułami jest trzymanie pozycji już trzecią sesję, ale cóż - nie ma ani TP, ani SL, ani BE, więc zostaje podpatrywanie sytuacji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany