DupnySystem0102

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Witam serdecznie wszystkich.

Dziś rozegram weekend. Skutki będą widoczne na podglądzie MyFxBook.
Potem opiszę co i jak.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Weekend rozegrany jest tak, że na jednym koncie jest zostawiony na weekend Short na SP500, a na drugim koncie Long.
Oczywiście są to konta, na których jest kilka tys zł z przeznaczeniem na totalną stratę w razie czego.
Konta są na ICM.

Istnieją 2 ryzyka:

1. Jeden rachunek w razie luki pójdzie na duży minus, i ktoś powie, że trzeba bedzie uzupełnić depo. To ryzyko jest, ale z tego co wiem, to ICM nie ściga prawnie klienta z Polski za minus na depo przy luce. Więc ewentualnie przepada już konto z nazwiskiem w ICM :)
Warto by tak zagrac u broka z ochorną kapitału z opcją nie schodzenia na minus po prostu.

2. Drugie ryzyko jest takie, że handel na SP500 na ICM kończy sie w piątek o 23:55 czasu na MT4, a kwotowania sa jeszcze przez 5 minut i przy maksymalnym lewarze może przed zamknięciem rynku spotkać rachunek MarginCall. Dlatego nie wolno wchodzić na pełen lewar.

Już w zeszłym tygodniu zagrałem na ten sposób i jeden rachnek pomnożył się x10 :)

A jeśli nie będzie luki to po prostu dwa rachunki jakoś tam się niwelują, ewentualnie stratą są spready.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Ciekawa opcja. Użyłbym do tego kont u różnych brokerów by uniknąć posądzeń o "surebety" i ewentualnych problemów z wypłatą.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Wydaje mi się, że pozycja jest pozycja i broker nie może zanegować. Ale owszem, dla bezpieczeństwa można zastosować różnych brokerów, tym bardziej, że brokerów jest od pyty.
Wszystko też zależy od wielkości depo.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

DupnySystem pisze:
22 mar 2020, 14:57
Wydaje mi się, że pozycja jest pozycja i broker nie może zanegować. Ale owszem, dla bezpieczeństwa można zastosować różnych brokerów, tym bardziej, że brokerów jest od pyty.
Wszystko też zależy od wielkości depo.
Pomysł jak najbardziej słuszny. Proponuje brokerów co mają max duży lewar. Jedna porządna luka po weekendzie i jesteś zarobiony jak ksiądz po kolendzie :)

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

No w tych okolicznościach przyrody na rynkach są spore szanse. Tydzień temu był by zarobek x 20 razy nawet gdyby nie FED, który w niedziele wieczorem, godzinę przed otwarciem rynku nie poinformowali o obniżeniu stóp procentowych. Ale i tak było dobrze.
Aktualnie widzę, że DJ jest 500 punktów niżej niz zamknięcie w piątek, więc może znów się coś zarobi.

No tak, lewar im wyższy tym lepiej przy lukach....

Online
PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Mnie zastanawia jak broker podejdzie do takiego skubania go jak się skapuje czy niema jakiegoś zabezpieczenia w przepisach czy ci kont nie zablokują . Cz już wypłacałeś kasę
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

PaDo pisze:
22 mar 2020, 18:18
Mnie zastanawia jak broker podejdzie do takiego skubania go jak się skapuje czy niema jakiegoś zabezpieczenia w przepisach czy ci kont nie zablokują . Cz już wypłacałeś kasę
To otwierasz konto np w xtb i w trading212 i grasz na obu odwrotnie ale za 100% depo. Niskiego depo. I tyle
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Online
PaDo
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 29 paź 2010, 20:01

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: PaDo »

Tak to każdy by chciał
Szczyt impulsu nie jest szczytem fali
Nie widzisz z bliska spójrz z daleka
Strach jest zabójcą umysłu

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

PaDo pisze:
22 mar 2020, 18:18
Mnie zastanawia jak broker podejdzie do takiego skubania go jak się skapuje czy niema jakiegoś zabezpieczenia w przepisach czy ci kont nie zablokują . Cz już wypłacałeś kasę
No wiadomo,, MarketMaker zawsze może pozbyć się zarabiającego klienta. To ryzyko zawsze i wszedzie. Choć przy małych depo to mało prawdopodobne nawet u MM. To już chyba nie te czasy.
PaDo pisze:
22 mar 2020, 18:36
Tak to każdy by chciał
Kto chce to może, nikt tego nie broni, na razie.

ODPOWIEDZ