Test strategii hedgingowej

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
rekinb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2014, 18:08

Test strategii hedgingowej

Nieprzeczytany post autor: rekinb »

Witam,
testuje pewną strategię.

Otwieram BUY i SELL w tym samym momencie (hedge) załóżmy po jednym locie każda i czekam aż rynek pójdzie w którąś stronę, następnie zamykam zyskowne, a stratne zostawiam - po co zamykać stratne transakcje? jak wróci to zarobią. Poza tym strata robi rysę na psychice.
Po zamknięciu zyskownych, na poziomach gdzie wiszą stratne pozycje dokładam oczekujące przeciwne, i tak codziennie.

Wszystko jest robione stałym lotem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ventor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 04 mar 2005, 16:08

Re: Test strategii hedgingowej

Nieprzeczytany post autor: ventor »

Dołożyłbym tak 5% zwiększenie lota :=

rekinb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2014, 18:08

Re: Test strategii hedgingowej

Nieprzeczytany post autor: rekinb »

Dziś wróciłem z pracy, zjadłem gołąbki, a po obiedzie odpaliłem platformę MT4.

pozamykane pozycje zyskowne - 235 EURO do przodu, piękny wynik.

Ventor grasz hedgem? jak wyniki?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Balans
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 01 sie 2019, 21:30

Re: Test strategii hedgingowej

Nieprzeczytany post autor: Balans »

ja sporo hedguje, ale przeważnie po to by zabezpieczyć pozycje przed zbyt dużą stratą która blokowała by kapitał. Na ropie np. bardzo często pod dane tak robiłem, żeby w razie pomyłki duże straty nie blokowały mi kapitału. Tak samo teraz na Gazie gdy kupuje od 2,2 a on leci na pysk. I moje spostrzeżenie jest takie że pozycje przeciwstawne to bardzo dobry trick na problemy z stresem, przynajmniej ja zauważyłem że w tedy podejmuję bardziej rozsądne decyzje niż w tedy gdy zamykam stratne. Jednak bardzo łatwo się pogubić w którą stronę właściwie gramy, co właściwie zrobić by trzymać się strategii, trzeba dużo szacować. W praktyce to i tak otwarcie przeciwnej oznacza tylko tyle co zamknięcie pozycji.

Moim zdaniem twoja technika jest skuteczna przy skonsolidowanych ruchach tak jak na USD/JPY które grasz, ale jak twoja strategia się ma gdy z tej konsoli wylecimy. W tedy zostawione oczekujące nigdy nie wejdą a strata będzie rosła.

Chyba że wybór pary nie był przypadkowy i masz powody sądzić że konsolidacja będzie trwać, w tedy trading będzie polegał na spekulowaniu czy USDJPY ma szanse wypaść z konsoli czy też nie, to może i ma racje bytu.

rekinb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2014, 18:08

Re: Test strategii hedgingowej

Nieprzeczytany post autor: rekinb »

Balans

zobaczymy czy ma sens, będę ją testował aż do wyzerowania depo, albo zarobienia 100%.

Dzisiaj +100 euro, byłoby więcej ale zamykam po powrocie z pracy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

rekinb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2014, 18:08

Re: Test strategii hedgingowej

Nieprzeczytany post autor: rekinb »

Witam,
dzisiaj po pracy żurek z kiełbaską a potem pączek z białą czekoladą - przygotowania do tłustego czwartku.

Strategia dziś dała zysk 3802 EURO (16 249 zł). Dobra dniówka :568: .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Test strategii hedgingowej

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Wybacz, muszę zapytać. Demo czy real? Trzymasz do wyzerowania?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

rekinb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 gru 2014, 18:08

Re: Test strategii hedgingowej

Nieprzeczytany post autor: rekinb »

Witam,
wczoraj był stop out.

Wnioski:
- strategia nie ma sensu,
- zamykanie zyskownych nic nie daje, bo i tak jesteśmy na stracie przez przeciwstawne,
- strategie możnaby stosować gdyby zmniejszyć mocno kapitał na 5000 euro otwierać 0.01 lota w pojedynczej drabince oraz stosować martyngał czyli zwiększać lota wraz ze spadkiem kursu nie w naszą stronę.

konto demo do testu strategii wiadomo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Balans
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 01 sie 2019, 21:30

Re: Test strategii hedgingowej

Nieprzeczytany post autor: Balans »

Bacznie obserwowałem twoją parę i byłem ciekaw jak ci to wyjdzie:) nawet zagrałem shorta z 111,4 na tej parze więc dopingowałem aktywnie. W każdym bądź razie obydwóm nam nie siadło. Sęk w tym że finalnie to graliśmy na to samo, więc chyba widać na czym ta twoja strategia polegała. Hedge rozmywa świadomość co się właściwie robi zamykając jedną ze stron, dlatego jest dobry na problemy ze stresem, zły dla strategii.
rekinb pisze:
21 lut 2020, 17:15
Witam,
wczoraj był stop out.

Wnioski:
- strategia nie ma sensu,
- zamykanie zyskownych nic nie daje, bo i tak jesteśmy na stracie przez przeciwstawne,
- strategie możnaby stosować gdyby zmniejszyć mocno kapitał na 5000 euro otwierać 0.01 lota w pojedynczej drabince oraz stosować martyngał czyli zwiększać lota wraz ze spadkiem kursu nie w naszą stronę.

konto demo do testu strategii wiadomo.
z tym możnaby stosować to chyba za duzo powiedziane :) można by spróbować zrobić kolejne doświadczenie co najwyżej, ale doświadczenia na forex są raczej bez sensu skoro można sobie zaoszczędzić czas i do woli na danych historycznych ją sprawdzać choćby w exelu licząc. Mi wydaje się że po prostu prawdopodobieństwo wyzerowania się by się zmniejszyło, ale nadal by istniało, a każda strategia która w ryzyku ma wpisane Margin Call będzie do dupy dopóki nie zaplanujemy wypłat kapitału.

Jak coś nie mam złych zamiarów :) nie chcę cię atakować ani twojej strategii, tylko podyskutować bo mało kiedy i mało z kim jest poruszany temat hedge.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Test strategii hedgingowej

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Kurde, odkrywanie Ameryki po raz n-ty...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ