The trader przed 30stką...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Maciekkk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2016, 10:04

The trader przed 30stką...

Nieprzeczytany post autor: Maciekkk »

Cześć :564:

[WSTĘP]
W 2009 roku musiałem sie usamodzielnić finansowo. Krótkotrwała bądź dorywcza praca w tym nie pomagała. Stwierdzilem ze nie jestem głupi i stać mnie na wiecej; patrząc na całą resztę otaczających mnie osób, więc postanowilem poszukać jakiejś alternatywy.Czegos co mnie zainteresuje i całkowicie pochłonie i to nie tak na tydzień czy miesiąc. Wujek google pomógł. Trafilem na forum forex nawigatora. Dział dla początkujących. Zadawałem pytanie i zaraz była odpowiedź. Napisalem do kogos z forum na komunikatorze "gadu gadu" i zaraz byla odpowiedź. Merytoryczne rozmowy z inteligentnymi ludźmi ktorzy szukali tego co ja... $$$$ Zacząłem sie interesować podstawami ekonomii. Najpierw książki, jakies newsy z internetu. Poświęciłem na to długie miesiące ale najwiecej chyba dała mi wiedza z tego forum bo byli tu ludzie którzy chcieli się nią po prostu podzielić.

[ROZWINIĘCIE]
Postanowilem na początku stycznia 2010r spróbować z real kasa i dzwignia 1:500(stare dobre czasy). Pierwszy broker okazał sie nie być moim przyjacielem. Drugi był znacznie lepszy ale nie uchronił mnie przed pierwszym, drugim i trzecim mc. Zacząłem budować strategie. Zarzadzać ryzykiem. Stawiać twarde sl i tp i otwierać pozycje przeciwstawne. Wszystko wg obecnej psychologii tłumu biorąc pod uwage opór/wsparcie/przeczucie/dane makro/trend.
Wiele mc na początku "kariery" doprowadziło mnie do pierwszych wypracowanych zysków.

[ZAKOŃCZENIE]
Do tej pory wygrałem(zająłem premiowane miejsce)w kilku konkursach forex organizowanych przez brokerów. Najwiecej; w przeciągu 3 miesięcy, wypracowalem przy "wg mnie" niewielkim ryzyku ponad 200% od depozytu początkowego. A najwiecej kilkaset tysiecy procent ale na demo :D Prowadzilem bardzo dawno temu na tym forum dziennik ale niestety nie pamietam swojego nicku, tytułu. Szukałem i nie ma.
Mija 10 lat? Ja dalej nie jestem milionerem heh.

To będzie mój drugi dziennik. Brakuje mi troche dyscypliny. Chciałbym móc tu opisywać swoje przemyślenia nt dokonywanych transakcji. Tak dla samego siebie. Na pamiątkę. By poprawić rozmowę z samym sobą. Nie chcę zbędnych pytań bo na forum jest na nie odpowiedź tylko trzeba poszukać. Moj pierwszy dziennik z tego co jeszcze pamiętam to był zalewany falą pytan i wątpliwości a czasami nawet prawdziwego hejtu. Nie wiem jacy ludzie teraz tu siedzą ale tak czy tak... chce sobie z wiekszym zaangażowaniem potrejdować; niz przez ostatni caly rok 2019 "dla zabawy", bo mam wrażenie jak juz wyżej napisalem.... ucieka mi koncentracja i za duzo otwieram zlecen. Ostatni dziennik zakończylem bo wykonałem swój cel i prowadziłem go killa msc. Najbardziej ucieszyły mnie gratulacje; od zupelnie obcych osób, za osiągnięcie postawionego procentu. To było naprawdę miłe i kasa na koncie tez. Wrzucę zaraz statment za caly 2019 ale to była zabawa... Chcę więcej!!! Bede pisał jak mi idzie co jakis czas i wrzucał screeny. Pozdrawiam !

[MISJA]
START: 10K PLN
CEL: zyk ale %% dzienny/miesięczny/roczny - brak
NAJWAŻNIEJSZA ZASADA: bez mc
POZYCJE PRZECIWSTANE: zdecydowanie tak
ZARZADZANIE RYZYKIEM: zamykam część zleceń przed mc i otwieram drugą strone.
PARA: edek
MC: ehh
ZYSKI: wyplacam co jakia czas o ile będą ;D

Nieśmiertelny Trader

Re: The trader przed 30stką...

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Hej, nie widzę nic o ochronie kapitału i zaangażowaniu procentowym. No chyba że nie chcesz zdradzać to spoko. I czemu ten żółw Edek? :)

Maciekkk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2016, 10:04

Re: The trader przed 30stką...

Nieprzeczytany post autor: Maciekkk »

Wykorzystuję na maxa dźwignie 1:100 w jednym setupie rozkładając loty na 6 części. Od 1 stycznia 2019 roku do 31 grudnia nie używałem SL. Zlecenia przeciwstawne przed MC. Zamykam jedną albo dwie stratne pozycje z 6 i czekam. Czasami nawet i tydzien albo miesiąc ale odbijam z wtopy zamykając stratne pozycje i trzymając zyskowne albo kasujac zyski i potem tnac straty.
Faktycznke Edek to jest żołw, kiedys był o wiele bardziej dynamiczny ale lubię go bo na zadnej innej parze walutowej tyle nie zarobilem co na nim.

Stosuje tylko trading mobilny. MT4 na smartofie śmiga jak marzenie. Próbowałem wygenerować swój statment za 2019 i cos nie tak poszło. Co zabawne... przez caly 2019 przy kapitale 3 tys wyszedlem na plus jakies 300zl jak dobrze pamiętam... Teraz obracam większym kapitalem i mam nadzieje na większe zyski i mniejsze straty. Zobaczymy jak to wyjdzie.


Caly 2019 wygladał tak:

Maciekkk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2016, 10:04

Re: The trader przed 30stką...

Nieprzeczytany post autor: Maciekkk »

Tak to wyglada... za caly 2019. Trochę masakra. Kręcenie sie w kółko- prowizja i swap
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jasiu86
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 16 maja 2008, 09:32

Re: The trader przed 30stką...

Nieprzeczytany post autor: jasiu86 »

hej, kondek jeśli dobrze pamiętam? ;)

Maciekkk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2016, 10:04

Re: The trader przed 30stką...

Nieprzeczytany post autor: Maciekkk »

Nie,to nie ja. Nieśmiertelnego tradera moze pamietam w innych nikach; o ile mial jakaś owce w awatarze ;D Skleroza ;P

Z ostatnim kapitałem 3tys ktory gralem caly 2019 rok po wplacie 7 tysięcy odrobilem strate bo rok zakonczylem na plusie ale zle obralem na edku kierunek i poczatek stycznia zaczalem ze starta.. Dzisiaj rewelacyjnie mi powchodzily setupy skalp na zleceniach przeciwstawnych... Utknalem tak ale z 8400 odrobilem na 9500 (ostatnie zamkniete zlecenia buy na edku na 1.10300 i troche rynek mnie wyprzedzil; podskoczylo nieco wyżej ale jest git. Naprawde dzisiejszy dzien w skalpie trzymajac sprzedane pozycje i kupując na dołkach(troche nizej jak spadlo w "tunelu" zwyzkowym na interwale m15... wyszlo rewelacyjnie. Odbilem z 8400 na 9500 na 1.10300 i teraz jest troche nizej i licze ze spadnie i zastanowie sie czy kupowac czy dalej trzymac... jak juz wchodzilo pod 1.10400 to chcialem walic zlecenia przeciwstane ale poczekalem i spadlo...

Odzwyczaiłem sie wgle tradingu na pc... tylko tel wiec wiecie... wygladaja screeny jak wygladaja
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Maciekkk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2016, 10:04

Re: The trader przed 30stką...

Nieprzeczytany post autor: Maciekkk »

Trzymajac te sell'ki 0.10 x 6 na tej cenie narazie zarobilem zeby nie bylo bo kupowalem zleceniami przeciwstawnymi(skalp) juz tak troche zakonczylem dzien i język sie plącze ale ciesze sie ze sie udalo.

Już stan konta śmiga na ponad 9500 takze jest got 22.49.... obudze sie rano a tam 8400 heh tak moze byc... zlecenia przeciwstawne i bede odrabial po jednym zamknieciu z 6 zleceń. No i zeby nie bylo... to nie uważam sie za jakiegos pro tradera.... jestem wyjątkowo SREDNI jak na czas ktory włożyłem w te "gre"
Przez te lata nauczylem sie spokoju. Tne straty i kasuje zyski. Nawet jak mam sytuację gdzie juz prawie mc jest i zamykam dwie albo trzy pozycje zeby otworzyc przeciwstawne to udaje mi sie odbijać w gore i odrabiać straty. Brak emocji.Tylko cyferki i wykres ktory musze ogarnąć sam.

Maciekkk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 03 mar 2016, 10:04

Re: The trader przed 30stką...

Nieprzeczytany post autor: Maciekkk »

No to obracanie taka dużą kwota jednak ryje psyche hehe... to juz nie sa setki a tysiace :d

- 2000 zl cos ponad

zlecenia przeciwstawne trzymam na roznych cenach... masakra... wgle panika przy malych ruchach cen, zero obiektywizmu i otwieranie zlecen na pałę... Za duza kasa. Przy takiej kwocie zmiana strategii.

NOWA STRATEGIA

ZACZYNAM UŻYWAĆ SL I TP
PRZY SL WALE ZLECENIE PRZECIWSTANE I CZEKAM.... PRZY PIERWSZYM TP ZAMYKAM :d

ZAMYKAM STRATE BADZ ZYSK I USTAWIAM TWARDE JUZ DRUGIE SL I NIE ZMIENIAM.

Mam nadzieje ze odrobie... za duza kasa, za duze nerwy... Chce odrobic straty zamykając jedno z zlecen przeciwstawnych i ustawiając sl i tp dla drugiego.

ODPOWIEDZ