demoniczny pomysł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

W załączeniu poproszę Świeżaka o trzy rzuty monetą. On rozstrzygnie jak gramy na demo. Zasada jest taka czy rozjadę konto. Jego "LT", kontra LT na zasadzie rzutu monetą. Konto musi być roczne. Od Konga wziąłem CMCmarkets, ale otworzyło się na 10 000zł. No i tam nawet nie wiem jak złożyć zlecenie.
Zasady takie:
1. Pozycje można zamknąć po pełnych 7 dniach, co do minuty. Oczywiście można trzymać tyle ile uznam za stosowne. Ale minimum to pełny tydzień choćby nie wiem co.
2. Konto roczne na 100 000zł.
3. Pozycja tylko i wyłącznie za 0,02 lota jak się da u broka. W każdym razie najniższa możliwa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Świeżak44 pisze:
08 lis 2019, 20:58
Krab: reszka, orzeł, orzeł.
Świeżak określił. Nie znał hasła, nie podałem mu. Bardzo go szanuję i ostatnio gdy postanowił grać LT i widziałem wykresy M1 to coś mi opadło. Cel tego demona to pokazanie, że grając nie 10x8 lotów, a grając na minimum można przetrwać. Czy zarobić? Zasady które są narzucone ograniczają taką możliwość. Z powodu jakim jest człowiekiem chciałbym mu pokazać, że jest inna droga niż ta którą cały czas błądzi i pali demony. Może ktoś chętny do pomocy koledze Świeżakowi?
Hasło do pliku z poprzedniego posta to: gramy
Czyli wyszło:
Ad1 Gramy kabla - gbpusd.
Ad2 Gramy jedną pozycję na tydzień - uf. Może dłużej wytrzymam. Tego bałem się najbardziej.
Ad3 Gramy S - uf. Na tę chwilę swapy dodatnie. Ale funciak nisko stoi więc wydaje mi się, że będzie trudno.
Mimo wszystko szału nie ma. Będzie trudno.
Chciałbym pokazać, że mając konto 100 000 zł jestem w stanie dłużej wytrzymać niż kolega Świeżak, który ostatnio przetrwał 10 dni na demonie.
Więc od poniedziałku otwieram obowiązkowo jedną pozycję na tydzień (i tylko jedną) na kablu na S. Zamykam po min. 7 pełnych dniach. Mogę trzymać dłużej, tyle ile będę chciał, ale do 11 XI 2020. Ostatni tydzień złamie tę zasadę. Jeśli oczywiście przetrwam rok. Warunek też taki, że nie pokazuję, że wczoraj wszedłem, tylko piszę i ewentualnie później zapodaję skrina, że otworzyłem pozycję na bieżąco. Wielkość pozycji stała, najniższa możliwa na platformie i jedna na tydzień. Nie ma SL i TP bo mogą zamknąć się wcześniej. Chciałbym sprawdzić, czy mimo tak kuriozalnych warunków brzegowych mogę przetrwać zajmując minimalne pozycje. Oczywiście marzenie to wyjść coś do przodu. Jak będzie? Czas pokaże. Poza AT ważne jest zarządzanie kontem tak poruszane przez kolegę Konga. Wydaje mi się, że i on stosuje AT, chociaż temu przeczy. Po prostu widzi coś na wykresach i nie musi rysować kresek.
Opinie oczywiście mile widziane, interesuje mnie jak widzicie kabla w ciągu roku, no i ile przetrwam. Kiedyś Anomalia na DT zapodała linki do gościa od "kolorowych żółwi" i szczęka mi opadła jak zobaczyłem jego wizję daxa w przeciągu roku. Ktoś odważny do kabelka? Ja wymiękam. I nie jest ważne co było/ jakbym zagrał. Liczy się tylko tu i teraz i co będzie w przyszłości.
Jeśli kogoś uraziłem lub urażę to z góry chciałbym przeprosić. Mój wniosek co kto myśli wynika z mojego subiektywnego odczytywania postów poszczególnych użytkowników i nie jest obiektywny. Stąd możliwe błędy w interpretacji czyjegoś postowania czy stanowiska w danej kwestii.
Pozdrawiam i życzę sukcesów w życiu i na fx
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Nieśmiertelny Trader

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Nie sądzisz że to strata czasu? Takie pykanie tylko by przetrwać nie ma w ogóle sensu... Sens ma sytuacja gdy twoje potrzeby są na 2K miesiecznie zł i nagle wygrywasz w totka 1 milion zl. wplacasz to na lokate 3% i masz z tego 30k rocznie. Wtedy ma to sens. Ale jesli nie masz to i projekt bez sensu. Jeśli zarobisz z 20k 300k to nie w ten sposób i wtedy nie będziesz myślał o 3 % rocznie tylko o 1000% rocznie bo wiesz że to możliwe. Oczywiście gdy nagle z finansowego kmiota wskoczysz na finansowy szczyt to wystarczy mniej. Zaczną się inne wartości i cele. Kasa już nie będzie celem. Z resztą z radami dla Świeżaka jest tak jak z radami dla Danbo...

Druga sprawa... gdybyś wynalazł silnik perpetum mobile do ktorego nie trzeba żadnego paliwa to czy krzyczałbys w koło, sluchajcie, euroka, wynalazlem super silnik, zraz wam wszystko opowiem i wyjasnie jak dziala i jak go zrobic, zaraz pobiegne do wszystkich firm samochodowych i im to powiem za free.... swiat bedzie lepszy... No błagam... Po to są patenty. Zostanie zarabiającym traderem to jak czegoś wynalezienie, człowiek zaczyna chronić swoją wartość intelektualną. To branża konkurencyjna jak każda inna. Jedna firma telekomunikacyjna nie zdardza drugiej jak pozyskuje klientów i co robi że ma taki świetny sygnał. Wszystko jest chronione. Tutaj to samo.

Z resztą był już temat z deską sedesową :)

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: cajto »

krab29 pisze:
08 lis 2019, 21:58
Cel tego demona to pokazanie, że grając nie 10x8 lotów, a grając na minimum można przetrwać. Czy zarobić? Zasady które są narzucone ograniczają taką możliwość.
Czyli wyszło:
Ad1 Gramy kabla - gbpusd.
Ad2 Gramy jedną pozycję na tydzień - uf. Może dłużej wytrzymam. Tego bałem się najbardziej.
Ad3 Gramy S - uf. Na tę chwilę swapy dodatnie. Ale funciak nisko stoi więc wydaje mi się, że będzie trudno.

Więc od poniedziałku otwieram obowiązkowo jedną pozycję na tydzień (i tylko jedną) na kablu na S. Zamykam po min. 7 pełnych dniach. Mogę trzymać dłużej, tyle ile będę chciał, ale do 11 XI 2020. Ostatni tydzień złamie tę zasadę. Jeśli oczywiście przetrwam rok.
Rozumiem założenie grania krótkiego terminu z celem 50-100p na kilka dni, ale LT na jednej parze z wejściem co tydzień? Jeszcze na takich zasadach?

W przenośni wygląda to tak:
stajesz do pojedynku bokserskiego, ty jesteś amatorem, przeciwnik też. Ale po kiego diabła na własne życzenie przywiązujesz sobie żeliwną kulę do nogi, pętasz lewą rękę i zasłaniasz jedno oko :?: :!:
Chcesz pokazać, że można coś osiągnąć - graj tak, jak ty potrafisz i jak rynek pozwala, po co takie durne ograniczenia?


Pytałeś o G/U - na W1 jest wzrostowa laga która IMO jest falą nr 3, teraz jest 4 korekcyjna, która zatrzymała się na wcześniej wybitych oporach. Na D1 mamy sześć kolejnych świec spadkowych i dotarcie do strefy S/D, a ty chcesz zagrywać S w LT...
No cóż, poobserwować można.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Jeśli głównym celem ma byc udowodnienie świeżakowi, że przez rok konto może przetrwac to "gratuluje" pomysłu :)
Pewnie i tak nadal będzie robił "swoje" bo on zawsze coby nie robił "wie lepiej". Zmarnowany czas. Tak jak Danbo. Jeśli już chcecie cokolwiek sprawdzić i przetestować to proponuje wykorzystac założenie Rafała Z. w którego świeżak jest tak zapatrzony :)
czyli
Tz>Ts
Tz - czas zysków (pozycji zyskownej)
Ts - czas straty (pozycji stratnej)
bo świeżak wciąż uważa, że "walka" o jak nawiekszy zysk z pozycji nie ma sensu. Co widac u niego regularnie gdy ustawia SL>TP.

A najśmieszniejsze jest to, że te założenie to jest wypisz wymaluj jedna z podstawowych zasad AT :d :d :d

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Za poradą Świeżaka konto IC Markets. Ale. Konto w euro na 25000 co daje 100000zł. Wybrałem też dźwignie 1:25 z dostępnych i opcję konta Standard. Otworzyłem pierwszą pozycję kabel na S za 0,01 lotki. Jeszcze nie wiem jak z platformy web robi się zrzuty inaczej niż Print Screen'em.
1,27916
Może nie będzie mi się chciało grać bo pomysł z natury jest kuriozalny. Ale niech chociaż do końca roku się pobawię.
Pozdrawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Pozycja zamknięta bo ostro lecimy w górę. Strata prawie 15 euro. Na razie nie otwieram nowego shorta. Cały tydzień na to.
Pozdrawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Pozycja zamknięta bo ostro lecimy w górę. Strata prawie 15 euro. Na razie nie otwieram nowego shorta. Cały tydzień na to.
Pozdrawiam
Przepraszam, zdublował się post
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

S 1,2843. Miało być i jest, ale szału nie ma.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
cajto
Maniak
Maniak
Posty: 1984
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:18

Re: demoniczny pomysł

Nieprzeczytany post autor: cajto »

krab29 pisze:
18 lis 2019, 09:12
Na razie nie otwieram nowego shorta. Cały tydzień na to.
Połowę tygodnia cena penetrowała opory na D1 - pozycji brak.
W dwa dni zrobili 150p zjazdu, a ty bierzesz S na jego końcówce, kilkanaście p przed pierwszym wsparciem i 40 przed drugim...
Czym się kierujesz przy otwieraniu takich pozycji?
krab29 pisze:
22 lis 2019, 16:02
S 1,2843. Miało być i jest, ale szału nie ma.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ