Czas Żniw

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Żniwiarz pipsów
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2018, 21:31

Czas Żniw

Nieprzeczytany post autor: Żniwiarz pipsów »

Witam wszystkich.

Gram prawie wszystkie pary walutowe uwzględniając spread. Nie przywiązuje wagi do korelacji. Otwieram zlecenia oczekujące typu limit według poniższego "algorytmu" Sl w zależności od sytuacji zazwyczaj powyżej 20 Pipsów.

Algorytm decyzyjny wygląda następująco:
1. Sprawdzam trend na daily.
2. Rysuje linie trendu/ poziomy S/R. na H1/D1
3. Ustawiam zlecenie oczekujące typu limit w okolicy poziomu S/R, lini trendu. Wielkość pozycji jest zależna od odległości Sl a nie odwrotnie. Na każdy setup ryzykuje zawsze 2 % z Equity.
4. Tp czasem będzie ustawiany czasem nie wszystko w zależności od tego co będę widział na wykresie.
5. Otwarte zarabiające pozycje stopniowo zabezpieczam przesuwając Sl.

Zaczynam od 100$ konto real.

Codziennie będę wrzucał screenshota z mobilnej wersji MT4 ze stanem konta ( wszystkie transakcje otwieram z komputera ale na mobilnej bardziej przejrzyście to wygląda.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Czas Żniw

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Założenia wyglądają na rozsądne. Bo przynajmniej pozycje otwierane maja byc z trendem :)
Zobaczymy jak z realizacją, to jest istotne.
Powodzenia

Awatar użytkownika
Żniwiarz pipsów
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2018, 21:31

Re: Czas Żniw

Nieprzeczytany post autor: Żniwiarz pipsów »

Kiepski początek
Aktywowane 6 zleceń z czego 5 zamknięte na Sl, jedno z ręki musiałem zamknąć na zysku 2 razy wiekszym od Sl bo wyraźnie zawracało.

Aktualne stan konta. 93.31$ wszystko zamknięte.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Żniwiarz pipsów
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2018, 21:31

Re: Czas Żniw

Nieprzeczytany post autor: Żniwiarz pipsów »

Witam. Od wtorku nic nowego nie otwierałem bo tylko późną nocą miałem czas usiąść do wykresów. Analizując historie moich transakcji doszedłem do wniosku że
moje wyjścia są bardzo kiepskie co jest spowodowane brakiem możliwości pilnowania otwartych pozycji w ciągu dnia. Wiem że rozwiązaniem jest przejście na interwał D1 ale to nie dla mnie. Będę szukał rozwiązań technicznych (skrypty, EA) którymi będę mógł zautomatyzować prowadzenie otwartych pozycji.
Na tą chwile myślę nad następującymi rozwiązaniami:

1. Zabezpieczanie zarabiających pozycji na BE po osiągnięciu np. 20 pipsów. Często mi się zdarza że cena początkowo reaguje na Kanał trendowy, poziom S/R a potem wraca i go przebija. Mam już takie EA nazywa się BreakEven_v2

2. EA zamykające pozycje kiedy cena dotknie narysowanej wcześniej linii trendu. Czyli np. mam narysowany wzrostowy kanał trendowy, wchodzę z dolnej bandy w buy i EA zamyka mi pozycje kiedy cena dotknie górnej bandy.

3. EA zamykającego pozycje kiedy oscylator stochastyczny osiągnie skrajne wartości np. 15, 85

Jak ktoś to w ogóle przeczyta to wszelkie komentarze mile widziane :)

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Czas Żniw

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Żniwiarz pipsów pisze:Gram prawie wszystkie pary walutowe uwzględniając spread.
Jakie pary wykluczasz?
I jaką masz dźwignię obecnie? Te kilkanaście ś.p depozytów uwaliłeś na 500?
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Żniwiarz pipsów
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2018, 21:31

Re: Czas Żniw

Nieprzeczytany post autor: Żniwiarz pipsów »

Anomalia pisze:
Żniwiarz pipsów pisze:Gram prawie wszystkie pary walutowe uwzględniając spread.
Jakie pary wykluczasz?
I jaką masz dźwignię obecnie? Te kilkanaście ś.p depozytów uwaliłeś na 500?
Pary o bardzo niekorzystny stosunku dziennej zmienności do spreadu. Jakie ś.p uwalone depozyty?? Nic tu nie pisałem o uwalonych depozytach. 1:500. Jakie znaczenie ma dźwignia? Przecież jest napisane że ryzykuje 2 % kwoty depozyty. Daj mi dźwignie 1 do miliona i tak ryzykuje 2 % czyli w praktyce mając 100$ i grając H1 nie otworzę nic ponad 0.01 lota.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Czas Żniw

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Żniwiarz pipsów pisze:
Anomalia pisze:
Żniwiarz pipsów pisze:Gram prawie wszystkie pary walutowe uwzględniając spread.
Jakie pary wykluczasz?
I jaką masz dźwignię obecnie? Te kilkanaście ś.p depozytów uwaliłeś na 500?
Pary o bardzo niekorzystny stosunku dziennej zmienności do spreadu. Jakie ś.p uwalone depozyty?? Nic tu nie pisałem o uwalonych depozytach. 1:500. Jakie znaczenie ma dźwignia? Przecież jest napisane że ryzykuje 2 % kwoty depozyty. Daj mi dźwignie 1 do miliona i tak ryzykuje 2 % czyli w praktyce mając 100$ i grając H1 nie otworzę nic ponad 0.01 lota.
Żniwiarz pipsów pisze:A gra pod prąd przelewarowanymi pozycjami bez SL to szybki Margin Call. 3 miesiące i kilkanaście depozytów potrzebowałem na to żeby dotarło do mnie że to jedna wielka głupota.
Ok, być może źle rozumiem ten Twój wpis i depozyty ocalały :564:

Dźwignia ma ogromne znaczenie IMHO, zwłaszcza u osoby która ma tak krótki staż na fx, jak Ty i która dopiero szuka swojej drogi.
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
Żniwiarz pipsów
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2018, 21:31

Re: Czas Żniw

Nieprzeczytany post autor: Żniwiarz pipsów »

Przegrałem na początku kilkanaście mikro depozytów grając hazard. Przeczytaj pooowoli jeszcze raz co napisałem "Przecież jest napisane że ryzykuje 2 % kwoty depozyty. Daj mi dźwignie 1 do miliona i tak ryzykuje 2 % czyli w praktyce mając 100$ i grając H1 nie otworzę nic ponad 0.01 lota". Dzwignia ma znaczenie dla autora dziennika z którego zacytowałeś mój wpis bo on jakiej by nie miał to wykorzystuje ją w pełni. Jak ryzykujesz na setup stałą kwotę i wielkość lota ustalasz na podstawie sl to czy masz lewar 1:100 czy 1:100000000000 to nie ma żadnego znaczenia tak samo jak staż na Fx bo mam rozumieć że autor wyżej wspomnianego dziennika który ma 8 lat doświadczenia poradzi sobie lepiej na rynku od logicznie myślącego człowieka któremu w 5 minut wytłumaczysz jak działa lewar?

ODPOWIEDZ