Duży lewar / 1:1000 / pomaga czy zabija ?

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
kCHF600X
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2018, 12:22

Duży lewar / 1:1000 / pomaga czy zabija ?

Nieprzeczytany post autor: kCHF600X »

Będzie krótko i albo przez kilkadziesiąt dni albo kilka.
Czytając dziennik danbo i jego zmagania z - jak on to określa - " za dużymi pozycjami " postanowiłem sprawdzić na własnej skórze co daje duży lewar i czy można to samo ogarnąć inaczej niż to robi danbo.
I sprawdzić czy przyniesie taki sam efekt końcowy czy może inny.
Zaczynam małą rywalizację zatem z dano - taki korespondencyjny pojedynek :)

Sam pozostałem przy brokerze z UE i codziennie inwestuję przy unijnych lewarach , a dokładnie 1:20 na DAX
ale postanowiłem sprawdzić czy " da się szybciej " !!!

Założenia:
1. rachunek w FBS , lewar 1:1000
2. ilość transakcji aby wyciągnąć wnioski musi być znacząca / przyjąłem 500 /
3. gram walutami przy założeniu 1 lot / 2000 EURO
4. powinna być tylko jedna waluta w tym samym czasie / czasami może się zdarzyć 2 lub 3 ale to sporadycznie ze względu na pracę EA /
5. inwestowanie pozostawiam automatowi - nie wnikam w to co robi
6. celem pojedynczej transakcji jest profit około 5%

chyba wszystko
codziennie zrobię podsumowanie i screen - aż do ostatniej transakcji lub do wyzerowania rachunku / kwota jest jak widać minimalna więc ryzyko żadne /

Dzień Nr 1 - 17.01.2019

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: Duży lewar / 1:1000 / pomaga czy zabija ?

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

jeżeli chcesz mieć satysfakcję z tradingu czy zdobywać środki na życie to bez problemu musisz potrafić być cierpliwym mając do dyspozycji większe pozycje, profity to właściwy money management, a możliwość położenia dużej stawki ale bycie cierpliwym i dobry mm to podstawa, nie można być wygrywającym nie ogarniając cierpliwości nie korzystając z dużej stawki

Powodzenia
https://t.me/pump_upp

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Duży lewar / 1:1000 / pomaga czy zabija ?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

kCHF600X pisze:Będzie krótko i albo przez kilkadziesiąt dni albo kilka.
Czytając dziennik danbo i jego zmagania z - jak on to określa - " za dużymi pozycjami " postanowiłem sprawdzić na własnej skórze co daje duży lewar i czy można to samo ogarnąć inaczej niż to robi danbo.
I sprawdzić czy przyniesie taki sam efekt końcowy czy może inny.
Zaczynam małą rywalizację zatem z dano - taki korespondencyjny pojedynek :)

Sam pozostałem przy brokerze z UE i codziennie inwestuję przy unijnych lewarach , a dokładnie 1:20 na DAX
ale postanowiłem sprawdzić czy " da się szybciej " !!!

Założenia:
1. rachunek w FBS , lewar 1:1000
2. ilość transakcji aby wyciągnąć wnioski musi być znacząca / przyjąłem 500 /
3. gram walutami przy założeniu 1 lot / 2000 EURO
4. powinna być tylko jedna waluta w tym samym czasie / czasami może się zdarzyć 2 lub 3 ale to sporadycznie ze względu na pracę EA /
5. inwestowanie pozostawiam automatowi - nie wnikam w to co robi
6. celem pojedynczej transakcji jest profit około 5%

chyba wszystko
codziennie zrobię podsumowanie i screen - aż do ostatniej transakcji lub do wyzerowania rachunku / kwota jest jak widać minimalna więc ryzyko żadne /

Dzień Nr 1 - 17.01.2019

Obrazek
Lewar 1000:1 zabije każdego i każdy system. Bo seria strat wystepuje zawsze bez względu na to na jakim rynku gramy i jakim systemem. Kiedyś Fxlamer pisał o serii nawet 9 strat pod rząd. I taka serie system ma przetrwać. Przy 1000:1 niewykonalne.

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1175
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Duży lewar / 1:1000 / pomaga czy zabija ?

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Pytanie postawione w tytule wątku jest równie przewrotne, jak pytanie czy dynamit pomaga czy zabija :idea:
Ostatnio zmieniony 18 sty 2019, 11:18 przez Anomalia, łącznie zmieniany 1 raz.
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

kCHF600X
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2018, 12:22

Re: Duży lewar / 1:1000 / pomaga czy zabija ?

Nieprzeczytany post autor: kCHF600X »

Cblondyn pisze:Będzie krótko i albo przez kilkadziesiąt dni albo kilka.

Lewar 1000:1 zabije każdego i każdy system. Bo seria strat wystepuje zawsze bez względu na to na jakim rynku gramy i jakim systemem. Kiedyś Fxlamer pisał o serii nawet 9 strat pod rząd. I taka serie system ma przetrwać. Przy 1000:1 niewykonalne.
ale u mnie seria 9 strat pod rząd to będzie minus 38% tak około

Nieśmiertelny Trader

Re: Duży lewar / 1:1000 / pomaga czy zabija ?

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Anomalia pisze:Pytanie postawione w tytule wątku jest równie przewrotne, jak pytanie czy dynamit pomaga czy zabija :idea:
:mrgreen:

Idealne porównanie :564:

Chociaż autorowi oczywiście życzę powodzenia. By opanować dźwignię 1:1000 trzeba by być jak Neo w Matrixie - praktycznie bezbłędny. Więc lepiej dążyć do poziomu Morfeusza i jednak zmniejszyć ryzyko co jest zdecydowanie o wiele bardziej prawdopodobne i daje szansę na wygranie większości bitew. Atomówki nikt z nas w arsenale nie posiada co by jednym strzałem dorobić się tyle by skończyć z FX raz na zawsze chociaż ja tam akurat lubię małe bitwy i dążenie do celu a nie ''pierdól'' i gry nie ma.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Duży lewar / 1:1000 / pomaga czy zabija ?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

kCHF600X pisze:
Cblondyn pisze:Będzie krótko i albo przez kilkadziesiąt dni albo kilka.

Lewar 1000:1 zabije każdego i każdy system. Bo seria strat wystepuje zawsze bez względu na to na jakim rynku gramy i jakim systemem. Kiedyś Fxlamer pisał o serii nawet 9 strat pod rząd. I taka serie system ma przetrwać. Przy 1000:1 niewykonalne.
ale u mnie seria 9 strat pod rząd to będzie minus 38% tak około
To albo TP i SL są wielkości paru pipsów albo nie lewarujesz depo 1000:1 :)
A do otwierania 1 lota (np eu) przy 2000 E to wystarczy lewar 50:1. 1000:1 nie jest wcale potrzebny :)

kCHF600X
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 25 sie 2018, 12:22

Re: Duży lewar / 1:1000 / pomaga czy zabija ?

Nieprzeczytany post autor: kCHF600X »

Cblondyn pisze: To albo TP i SL są wielkości paru pipsów albo nie lewarujesz depo 1000:1 :)
A do otwierania 1 lota (np eu) przy 2000 E to wystarczy lewar 50:1. 1000:1 nie jest wcale potrzebny :)
to też nie tak jak piszesz
mając lewar 1:1000 kto powiedział że od razu pierwsza pozycja ma być full depo i albo czarne albo czerwone ?
lewar daje możliwości albo dłużej trzymać :) cokolwiek to znaczy , albo dokładać pozycje
docelowo całkowita pozycja mieści się w 1:1000 ale nie zawsze
jak od razu po wejściu robi TP to jest 1:50 , ale jak się kisi to więcej aż do 1:1000
Stop=TP = 15p co ma dać 5,5%
jak wejdzie stop to kolejna jest 2x większa

danbo też pierwszą ma czasem 0,01 :) kolejną 1 lot ale to już inny temat
zobaczymy - 1 dzień przeżyłem , jak się skończy depo to oczywiście też wkleję cokolwiek by nie było

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Duży lewar / 1:1000 / pomaga czy zabija ?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

kCHF600X pisze:
Cblondyn pisze: To albo TP i SL są wielkości paru pipsów albo nie lewarujesz depo 1000:1 :)
A do otwierania 1 lota (np eu) przy 2000 E to wystarczy lewar 50:1. 1000:1 nie jest wcale potrzebny :)
to też nie tak jak piszesz
mając lewar 1:1000 kto powiedział że od razu pierwsza pozycja ma być full depo i albo czarne albo czerwone ?
lewar daje możliwości albo dłużej trzymać :) cokolwiek to znaczy , albo dokładać pozycje
docelowo całkowita pozycja mieści się w 1:1000 ale nie zawsze
jak od razu po wejściu robi TP to jest 1:50 , ale jak się kisi to więcej aż do 1:1000
Stop=TP = 15p co ma dać 5,5%
jak wejdzie stop to kolejna jest 2x większa

danbo też pierwszą ma czasem 0,01 :) kolejną 1 lot ale to już inny temat
zobaczymy - 1 dzień przeżyłem , jak się skończy depo to oczywiście też wkleję cokolwiek by nie było
ja wcześniej pomyliłem sie w obliczeniach. Przy lewarowaniu depo na poziomie 1000:1 to SL = 15 pips jest niewykonalne bo po 10 pips juz konta nie ma :) A 1 pips to 10% depozytu. Radze dac sobie spokój z lewarowaniem depozytu na poziomie 1000:1 bo to hardcore. Czym innym jest miec konto z lewarem 1000:1 i z niego w pełni nie korzystać.

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Duży lewar / 1:1000 / pomaga czy zabija ?

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Samo nagłe rozszerzenie spreadu może zlikwidować rachunek...
Sam spread to już spory % w plecy.
No ale jak masz rachunek z lewarem 1/1000, a grasz małe pozycje to inny temat.
Grasz z lewarem 1/1000 to znaczy grasz takie pozycje z takim lewarem. Ale jak masz dostępny lewar 1/1000 a grasz pozycje zlewarowane 1/10 to o czym mowa. Jedyne co to faktycznie, brok zamknie Ci stratną pozycję bez SL 10x później niż normalnie.
Obrazek

ODPOWIEDZ