Wolność finansowa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Dzień dobry,
jestem nowy na forum. Dążę do wolności finansowej od dłuższego czasu i mam nadzieję że znalazłem sposób na osiągnięcie swojego życiowego celu. Dziennik ten, mam nadzieję mi w tym pomoże. Kilka słów o sobie: Jestem zwolennikiem czystego kapitalizmu, obawiam się komunizmu z UE, popieram Janusza Korwina Mikke, oraz obawiam rosnących roszczeń najbardziej rasistowskiego narodu na świecie. Wierzę w siebie, że jeżeli sam czegoś nie zrobię i nie uwierzę w siebie to nie osiągnę nic. Wierzę w plan, bo tylko plan da możliwość realizacji zaplanowanych celów. Ten dziennik chciałbym, aby był właśnie takim planem do sukcesu. Dzisiaj z racji godziny i tego że jestem po paru piwach i piję wino, będę ogólnie opisywał swoje plany.

Początkiem mojej odmiany było przypomnienie sobie dwóch książek Roberta Kiyosaki i według jego modelu przepływów pieniężnych zacząłem działać. Praca etatowa niestety mnie dopadła po ostatnim bankrucie, Forex jako Trading jest uznawany jako samozatrudnienie. Nie jest to inwestowanie, spekulacja to praca, więc kwadrant samozatrudnienia jest do tego idealny. Moim głównym celem, to zajęcie się kwadrantem "Inwestora", jednak sposobem do osiągnięcia tego celu będzie kwadrant "Samozatrudnienia".
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nendo

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Nienawidzę pijaków, ale dla tego wstępu jestem gotów zrobić wyjątek... :564:

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Dobry interes jaki zrobisz to sprzedaj czym prędzej książki Kiyosaki'go. Ponieważ te historie są zmyślone, a poza tym on ich nie napisał (nie wierzysz, poszukaj na amerykańskich forach jak z niego pieją). Ludzie są różni to co jest dla jednego dobre innemu będzie sprawiać problemy - dlatego drukowane prawdy uniwersalne są śmieszne.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Nie znam ludzi na tych forach, dlatego nie skorzystam z tej rady. Wolę sprawdzić w praktyce. Dzisiaj postaram się wrzucić pierwszy raport.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Skrócony raport za grudzień 2018. Część pierwsza: Aktywa i Pasywa, koszty i przychody ogólne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Gdyby w encyklopedii było hasło „jak zostać bogatym sprzedając ludziom kłamstwo o tym, jak stałeś się bogatym”, pod tym hasłem znaleźlibyśmy zdjęcie Roberta.
https://blog.krolartur.com/anty-guru-robert-kiyosaki/
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Nendo

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

bardzo ciekawe poczytam sobie , czytałem o bakructwie Kiyosakiego z powodu niezapłaconych należnośći w kwocie 26 mln USD

M@trixPL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 23 gru 2018, 19:46

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: M@trixPL »

Mustafa pisze:Dobry interes jaki zrobisz to sprzedaj czym prędzej książki Kiyosaki'go. Ponieważ te historie są zmyślone, a poza tym on ich nie napisał (nie wierzysz, poszukaj na amerykańskich forach jak z niego pieją). Ludzie są różni to co jest dla jednego dobre innemu będzie sprawiać problemy - dlatego drukowane prawdy uniwersalne są śmieszne.
Czy ludzie muszą wszystko odczytywać dosłownie?
Dla mnie historia z książki byłą tylko mechanizmem. Przestawia ona w głowie pewne rzeczy dzięki którym zauważamy inne rzeczy. A czy to był ojciec, matka czy ciotka to już raczej drugorzędna sprawa...
Jeśli ktoś wyciągnął dla siebie jakieś wnioski po lekturze to znaczy że spełniła swoje założenie.
Trochę dystansu :wink:
Marzenia trzeba zamieniać w cele – cele wymierne i mające określony termin – tak, byś mógł śledzić swój postęp.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

A niby jak mam to odbierać..? Gość pisze, że dorobił się na nieruchomościach, których nie miał i nagnania na nieruchomości na bańce a jak był krach na nieruchomościach naganiał na złoto, które też już wtedy było przegrzane. On nie ma zielonego pojęcia o inwestowaniu. Te historie to stek bzdur, harry poter jak sam określił, jego interes to jedynie sprzedaż bajek i opowiadań. Równie dobrze ja mogę publikować materiały naukowe z dziedziny neurochirurgii, okraszone w każdym rozdziale ujmującą historią z dzieciństwa.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: Wolność finansowa

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Dlaczego tego nie robisz?

ODPOWIEDZ