M@trix - prosty dziennik.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
M@trixPL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 23 gru 2018, 19:46

M@trix - prosty dziennik.

Nieprzeczytany post autor: M@trixPL »

Witam wszystkich. :wink:
Dziennik postanowiłem założyć, żeby poprzez upublicznienie swoich zagrań konsekwentnie trzymać sie trading planu. Bo nie ukrywam, że w poprzednim roku miałem z tym problem.

Gram tylko sygnały ( pin bary i przebicie wsparcia/oporu) na wykresie dziennym, podparte wykresem tygodniowym jako "filtr"
Dlaczego tylko dwa sygnały? Na podstawie moim poprzednich zagrań i statystyki z tego wyciągniętej, tylko na nich udało mi sie uzyskać przewagę nad rynkiem. Były jeszcze formacje objęcia oraz inside bary. Chociaż mam zamiar monitorować te dwie formacje powiedzmy dla "zebrania danych", ale to już w prywatnym dzienniku.

Swój trading plan i zawarte w nim założenie powstają na podstawie analizy i statystyki poprzednich zagrań. Po prostu sprawdzam co w danym setupie poszło nie tak i szukam tego w poprzednich transakcjach. Coś co je łączyło. Nie ukrywam, że statystyka i prawdopodobieństwo odgrywają w nim istotną rolę. Przez to doszedłem do kilku dziwnych wniosków, ale zauważyłem że mają one statystyczną przewagę w moich zagraniach, wiec będę je stosował.

Parę najważniejszych założeń mojego trading planu:
- Ratio na każdą transakcje wynosi 1;1,5
- Stop loss - 6 pipsów.( Zauważyłem, że dość często formacje wybijane są o 3-4 pipsy i cena zawraca, ale już bez nas)
- Każdy setup gramy na 50% zniesienia
- No wykresie dziennym musi zostać wypełniona przestrzeń między poziomami horyzontalnymi. Mniej więcej wygląda to w taki sposób jak na obrazku
https://zapodaj.net/35270e80d7b99.png.html
- Cena musi zmierzać we właściwym kierunku na wykresie tygodniowym. Załączam rysunek.
https://zapodaj.net/8d5b2b8391a98.png.html

Wiem, że mam parę dziwnych założeń w moim systemie, ale stworzyłem go sobie pod siebie i widzę, że jeśli wyeelimijuje parę błędów zapewni mi on przwagę na rynku.

Założenia na nowy rok.
- Rygorystyczne trzymanie sie trading planu.
- Poprawa statystyk z poprzedniego roku.
- Skuteczność sygnałów na poziomie 45-50%

Zaczynam od stycznia. :)

Zachęcam wszystkich do dyskucji. Może macie jakieś ciekawe pomysły albo doświdaczenia w takich zagraniach?
Marzenia trzeba zamieniać w cele – cele wymierne i mające określony termin – tak, byś mógł śledzić swój postęp.

M@trixPL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 23 gru 2018, 19:46

Re: M@twrix - prosty dziennik.

Nieprzeczytany post autor: M@trixPL »

Pierwszy sygnał w tym roku: CAD/CHF - przebicie oporu

Zlecenie oczekujące: buy limit na 50% zniesieniu świecy przebijającej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Marzenia trzeba zamieniać w cele – cele wymierne i mające określony termin – tak, byś mógł śledzić swój postęp.

M@trixPL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 23 gru 2018, 19:46

Re: M@trix - prosty dziennik.

Nieprzeczytany post autor: M@trixPL »

W czasie co weekendowej analizy wykresów natrafiłem na jeszcze jeden sygnał.
NZD/USD - przebicie oporu.
Na otwarciu runku ustawię zlecenie oczekujące: buy limit na 50% zniesieniu świecy przebijającej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Marzenia trzeba zamieniać w cele – cele wymierne i mające określony termin – tak, byś mógł śledzić swój postęp.

Awatar użytkownika
Pijak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 30 gru 2018, 01:12

Re: M@trix - prosty dziennik.

Nieprzeczytany post autor: Pijak »

Wszystko super, ale może nie zrozumiałem jednej rzeczy. Opierasz się o wykresy D1 i W1, a stop loss masz na poziomie 6 pipsów? Wspomniałeś że masz ratio 1-1,5, a skuteczność chcesz 40-50% Więc przy tym założeniu powinieneś stać w miejscu raczej, czy coś źle zrozumiałem?

M@trixPL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 23 gru 2018, 19:46

Re: M@trix - prosty dziennik.

Nieprzeczytany post autor: M@trixPL »

Wygląda to tak. Teoretycznie powinien być SL 1 pips poniżej/powyżej świecy na którą gramy. Ja daję 6 pipsów.
Dla przykładu: Wierzchołek pin bara spadkowego to 1.1111. Ja daję SL na poziomie 1.1117. Chociaż "teoretycznie" formacja jest zanegowana już przy 1.1112.
Wchodzę na poziomie 1.1080(50% zniesienia tego pin bara) Ryzykuję 37 pipsów(31+6) Wiec mój TP to 47pipsów(poziom 1.1033) czyli R 1:1,5
Marzenia trzeba zamieniać w cele – cele wymierne i mające określony termin – tak, byś mógł śledzić swój postęp.

M@trixPL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 23 gru 2018, 19:46

Re: M@trix - prosty dziennik.

Nieprzeczytany post autor: M@trixPL »

Mieliśmy dziś pull back na CAD/CHF do 50% zniesienia świecy. Ale... źle uwzględniłem prowizję i brakło 2 pipsy do aktywacji.
Cóż pierwszy błąd w tym roku... Mam nadzieję, że już go wiecej nie powtórzę i bede bardziej uważny.
Pozytywną wiadomością jest to, że powstał dziś pin bar i być może uda nam się załapać na 50% jego zniesienia. Tym razem zlecenie już bez błędu :wink:
CAD/CHF - pin bar. Buy limit na 50% zniesienia

NZD/USD- zlecenie póki co nadal aktywne
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Marzenia trzeba zamieniać w cele – cele wymierne i mające określony termin – tak, byś mógł śledzić swój postęp.

M@trixPL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 23 gru 2018, 19:46

Re: M@trix - prosty dziennik.

Nieprzeczytany post autor: M@trixPL »

NZD/USD - kurs osiągnął TP. Cel zrealizowany :)
CAD/CHF - w ciągu dnia wycofałem zlecenie. Szkoda tej pomyłki z złym uwzględnieniem spreadu bo byłby zaliczony TP...
Przynajmniej o tyle dobrze, że na tym błędzie nic nie straciłem, a po prostu nie zarobiłem :)
Marzenia trzeba zamieniać w cele – cele wymierne i mające określony termin – tak, byś mógł śledzić swój postęp.

M@trixPL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 23 gru 2018, 19:46

Re: M@trix - prosty dziennik.

Nieprzeczytany post autor: M@trixPL »

FW20 - buy limit na 50% zniesienia pina(chociaż tak dokładnie wypada ono na 60% bo musiałem dostosować zlecenie według strategi 1% ryzyka). Ale zawsze warto wystawić zlecenie, a nuż sie złapie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Marzenia trzeba zamieniać w cele – cele wymierne i mające określony termin – tak, byś mógł śledzić swój postęp.

M@trixPL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 23 gru 2018, 19:46

Re: M@trix - prosty dziennik.

Nieprzeczytany post autor: M@trixPL »

FW20 - zlecenie wycofane, kurs osiągnął TP bez cofnięcia się.

Nowe zlecenia:

EUR/USD - sell limit na 50% zniesienia spadkowego pin bara
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Marzenia trzeba zamieniać w cele – cele wymierne i mające określony termin – tak, byś mógł śledzić swój postęp.

M@trixPL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 23 gru 2018, 19:46

Re: M@trix - prosty dziennik.

Nieprzeczytany post autor: M@trixPL »

USD/CAD - buy limit na 50% zniesienia wzrostowego pin bara
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Marzenia trzeba zamieniać w cele – cele wymierne i mające określony termin – tak, byś mógł śledzić swój postęp.

ODPOWIEDZ