Prymitywne łowy

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Sokar
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2018, 00:10

Prymitywne łowy

Nieprzeczytany post autor: Sokar »

Zapolujmy

Po długiej przerwie postanowiłem wrócić na FX. Nie licząc krótkiego epizodu nie trejdowałem od blisko dwóch lat. Wcześniej 4 lata doświadczenia.

System: brak
Instrument/y: najtańszy
Broker: IG
Dźwignia: 1:20
Stawka: 200 GBP - regularne wpłaty, 30 000 GBP zostanie zdeponowane do listopada 2019
Plan: 5% miesięcznie

Nie mam systemu, będę trejdował na czystym wykresie, brak sprecyzowanych instrumentów, najpewniej kilka najpopularniejszych indeksów i par (najtańsze). Trejding manualny, pozycja otwierana z ręki i zamykana z ręki. Czas trwania pozycji: kilkadziesiąt sekund. Brak SL. Gram tylko z trendem, żadnego pływania pod prąd. Brak trejdowania przed, w trakcie i po istotnych danych.


Jak widać powyżej założenia są naiwne. Jedyna rzecz, którą rozważam to dodanie stałego SL, innych zmian nie przewiduję.

https://www.myfxbook.com/members/Sarim/simple/2759602
Obrazek

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Prymitywne łowy

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

też na IG :D
powodzenia :564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Nendo

Re: Prymitywne łowy

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Z niecierpliwością czekam ... będą wykresy, jakieś dane żeby zza węgła podglądać ??

Sokar
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2018, 00:10

Re: Prymitywne łowy

Nieprzeczytany post autor: Sokar »

Z niecierpliwością czekam ... będą wykresy, jakieś dane żeby zza węgła podglądać ??
Będą wejścia. Dane interesuję mnie tylko w zakresie tego kiedy NIE trejdować.

Pierwsze wejście. Krótka na kilkanaście sekund, +0,2 GBP. Zdecydowałem się na S bo nowa świeczka dawała sporą szansę przynajmniej na jakiegoś knota do dołu po poprzedniej spadkowej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Prymitywne łowy

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Ciekawy jestem jak Ci pójdzie bez SL. Przy skalpowaniu bez SL jedna stratna pozycja pojedzie Ci po wcześniejszych zyskach. Chyba, że będziesz miał 100% skuteczności
Obrazek

Sokar
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2018, 00:10

Re: Prymitywne łowy

Nieprzeczytany post autor: Sokar »

Dzisiaj 0,48%. 6 transakcji, 5+, 1-, wszystkie S.
Ciekawy jestem jak Ci pójdzie bez SL. Przy skalpowaniu bez SL jedna stratna pozycja pojedzie Ci po wcześniejszych zyskach. Chyba, że będziesz miał 100% skuteczności
Doprecyzowując: nie używam SL ale zamykam ręcznie straty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: Prymitywne łowy

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

A np teraz? Widzę, że pozycja stoi na minus 20 pipsów. To właśnie o to chodzi. To przykład, że bez sztywnych SL może być ciężko. Jeśli nawet zamkniesz pozycję na minus 40 pipsów, to przy średnich zyskach 1-3 pipsy będzie potrzeba 99% skuteczności.
Sory, że się wtrącam, ale taka moja opinia. Chcę powiedzieć, że udało mi się wyleczyć z takich właśnie momentów, że pozycja stoi na minus,czekanie bez SL i modlenie się o powrót. Ogólnie znany stan, ale bardzo wyniszczający.
Ale z drugiej strony cel uświęca środki. :564:
Obrazek

Awatar użytkownika
graczpospolity
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 10 lut 2016, 11:51

Re: Prymitywne łowy

Nieprzeczytany post autor: graczpospolity »

Sokar pisze:Zapolujmy

Po długiej przerwie postanowiłem wrócić na FX. Nie licząc krótkiego epizodu nie trejdowałem od blisko dwóch lat. Wcześniej 4 lata doświadczenia.

System: brak
Instrument/y: najtańszy
Broker: IG
Dźwignia: 1:20
Stawka: 200 GBP - regularne wpłaty, 30 000 GBP zostanie zdeponowane do listopada 2019
Plan: 5% miesięcznie

Nie mam systemu, będę trejdował na czystym wykresie, brak sprecyzowanych instrumentów, najpewniej kilka najpopularniejszych indeksów i par (najtańsze). Trejding manualny, pozycja otwierana z ręki i zamykana z ręki. Czas trwania pozycji: kilkadziesiąt sekund. Brak SL. Gram tylko z trendem, żadnego pływania pod prąd. Brak trejdowania przed, w trakcie i po istotnych danych.


Jak widać powyżej założenia są naiwne. Jedyna rzecz, którą rozważam to dodanie stałego SL, innych zmian nie przewiduję.

https://www.myfxbook.com/members/Sarim/simple/2759602
Jaki kolega ma przeciętny spread na Eur/Usd, Gbp/Usd, DAX i SPX?

Sokar
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2018, 00:10

Re: Prymitywne łowy

Nieprzeczytany post autor: Sokar »

gannfan pisze:A np teraz? Widzę, że pozycja stoi na minus 20 pipsów. To właśnie o to chodzi. To przykład, że bez sztywnych SL może być ciężko. Jeśli nawet zamkniesz pozycję na minus 40 pipsów, to przy średnich zyskach 1-3 pipsy będzie potrzeba 99% skuteczności.
Sory, że się wtrącam, ale taka moja opinia. Chcę powiedzieć, że udało mi się wyleczyć z takich właśnie momentów, że pozycja stoi na minus,czekanie bez SL i modlenie się o powrót. Ogólnie znany stan, ale bardzo wyniszczający.
Ale z drugiej strony cel uświęca środki. :564:
Ta pozycja nie była właściwa i pokazuje, że SL faktycznie jest niezbędny. Pojawił się typowy problem czyli kiedy uciąć stratę. Zamknęła się pozytywnie ale to zdecydowanie nie jest sposób w który chcę trejdować, stąd od teraz będę stosował sztywny SL 5 pips na DAX'ie (chociaż niewykluczone, że zamknę wcześniej, jednak 5 pips to sztywna granica).

A cel jak najbardziej uświęca środki ale sposób w który poprowadziłem tą pozycję ma sens tylko wtedy gdy celem jest wyzerowanie rachunku.
Jaki kolega ma przeciętny spread na Eur/Usd, Gbp/Usd, DAX i SPX?
DAX do 1 pipsa
EUR/USD ~~0,5
GBP/USD ~~1,5-2,0
SPX nie obserwowałem ale w tym momencie (23:15) 0,6
Obrazek

Sokar
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 21 lis 2018, 00:10

Re: Prymitywne łowy

Nieprzeczytany post autor: Sokar »

Dzisiaj dwie transakcje, L dał -1%, potem zmiana na S dała +1,3%. Ostatecznie około 0,3% do przodu.

Na plus ustanowienie stałego SL. Ułatwia handel i zdejmuje obowiązek kontrolowania straty na pozycji na rzecz ewentualnego szybszego ucinania jej zanim dojdzie do SL.
Obrazek

ODPOWIEDZ