DST - Dziennik Swing Tradera

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
waller

DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Od zawsze miałem problem z cierpliwością. Trzymanie pozycji dłużej niż jeden dzień przyprawiał mnie o nawyk ciągłego sprawdzania stanu pozycji. Zrozumiałem jednak ostatnio, że innego sposobu na regularne zarabianie przy jako takim RR i sprawdzalności po prostu nie ma. Trochę uświadomiły mi to niektóre z tych ciekawych podcastów: https://www.cmcmarkets.com/pl-pl/podcas ... -podcastow

Postanowiłem więc zawierać transakcje na wykresach tylko D1. Założenie jest takie, że mam założenia i szukam rynków, które je spełniają. Nigdy na odwrót. Nie chcę już dobierać założeń pod konkretny rynek.

Ponadto raz na zawsze, definitywnie postanawiam skończyć z inwestowaniem bez stop lossów. Zgubne poczucie kontroli zawsze, ale to zawsze prowadziło w dłuższej perspektywie do strat. Jednak lepiej szybciej ucinać straty i długo cieszyć się zyskownymi pozycjami (bo te z natury potrzebują więcej czasu), niż odbierać szybkie zyski i dniami/tygodniami oczekiwać na zamknięcie z jak najmniejszą stratą tych stratnych pozycji bez stop lossa.

Założenia:
Timeframe: D1
Wskaźniki:
- Bollinger Bands (20) - do wskazywania zmienności a tym samym sugerowanych take profitów
- EMA 20, 50 - do wskazywania trendu
- Stop and reverse (0.013, 0.2, 5) - do prowadzenia stop lossów
- Stoch (5,3,5) - powinien być w skrajnym położeniu przy otwarciu pozycji
- Heiken Ashi - lepsze obrazowanie trendu, przy pkt zwrotnych pierwsza świeczka innego koloru zwiększa prawdopodobieństwo odwrócenia
- Fractals - dla określania punktów zwrotnych

Money Management:
Chcę działać jak Żółwie. Mam malutki kapitał i chcę grać zawsze pozycją 0.50 lota. Dzięki temu z każdym sukcesem realne ryzyko bankructwa maleje.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2018, 16:33 przez waller, łącznie zmieniany 2 razy.

waller

Re: DSW - Dziennik Swing Ttradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Pozycja 1.

USDCAD - S
Przebita linia trendu, klin, negatywna dywergencja na Stochu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

Kiedyś, jak zaczynałem na polskiej giełdzie, to też na dywergencje na stochu, RSI, ale sporo umoczyłem. Nie mniej jednak można tak założyć, że dywergencja zwiastuje zmianę, ale chyba ciężko na niej wyżyć. Nie mniej jednak, nie ważna strategia ale chyba wiara w swoją strategię, wiara. Jaki by nie był system, trzeba mu bezgranicznie zaufać :)
Obrazek

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

To tylko jeden z elementów układanki. Nie chcę opierać się na tym tylko i wyłącznie. Dodaje to jakiejś pewności i prawdopodobieństwa, ale co się ostatecznie stanie na wykresie - tego nie wie nikt.

Awatar użytkownika
gannfan
Gaduła
Gaduła
Posty: 103
Rejestracja: 01 wrz 2018, 18:48

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: gannfan »

No tak, wszystko to prawdopodobieństwo.
Wystarczy posiadać system, który daje 51% i juz w długim terminie można zarabiać (...gdyby nie emocje...)
Obrazek

Awatar użytkownika
wrongWay
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 742
Rejestracja: 03 lip 2013, 14:39

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: wrongWay »

Ema pokazują L to dlaczego bierzesz S ? Do tego sekwencja HH HL HH HL
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kuj żelazo dopóki brązu nie wymyślono

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Tam niestety umoczyłem.

Od tamtego czasu lekka przerwa i teraz gram dwie pozycje.

Wykres trochę uprościłem. Zawsze będę miał SL. Tyle już razy myślałem aby dywersyfikować, czyli grać 6-7 par bez SL ale jak jedna z nich wyjedzie z jakimś kilkusetpipsowym ruchem, to nie tyle, że będzie MC ale po prostu dostanę psychicznie po dupie tak, że cały moje życie osobiste legnie w gruzach, a tego bym nie chciał.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Złoto zamknąłem. Oscylator wykupiony, choć to nie jest najważniejsze. Kilka dni męczymy się z oporem, zrobił się zaokrąglony szczyt więc już szkoda ryzykować dalej bo nie widać tej siły popytowej na rynku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

Sprzedałem duńską koronę.

Tak teraz wygląda komplet pozycji: https://i.imgur.com/boEFJNB.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

waller

Re: DST - Dziennik Swing Tradera

Nieprzeczytany post autor: waller »

W obliczu dobrej reakcji podciągnąłem SL pod ostatni fraktal.
https://i.imgur.com/QluVKvz.jpg

[edit]
Podciągnięte stopy: https://i.imgur.com/gi8SLhj.jpg

ODPOWIEDZ