W stylu danbo86.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Janusz Biznesu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 30 sie 2018, 00:18

W stylu danbo86.

Nieprzeczytany post autor: Janusz Biznesu »

Hej. Zainspirowany i zafascynowany działaniami danbo86 postanowiłem zrobić coś podobnego. W skrócie: od 100zł do 3200 w pięciu krokach po 100% konta każdy. Przy końcu wypłata. Wejścia na czujsystem ale zawsze z trendem, żadnego łapania dołków i szczytów. Na zabawę przeznaczam 1000zł czyli na 10 prób. Jeśli choć jedna się uda będzie lux. Jeśli żadna to też fajnie. Podłącze myfxbooka. Życzę sobie powodzenia :)

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: W stylu danbo86.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Janusz Biznesu pisze:Hej. Zainspirowany i zafascynowany działaniami danbo86 postanowiłem zrobić coś podobnego. W skrócie: od 100zł do 3200 w pięciu krokach po 100% konta każdy. Przy końcu wypłata. Wejścia na czujsystem ale zawsze z trendem, żadnego łapania dołków i szczytów. Na zabawę przeznaczam 1000zł czyli na 10 prób. Jeśli choć jedna się uda będzie lux. Jeśli żadna to też fajnie. Podłącze myfxbooka. Życzę sobie powodzenia :)
Gdybyś próbował to samo za pomoca monety to szansa na wypadnięcie 5 razy pod rząd np, reszki jest 3,125%. Czyli statystycznie jedna seria na 32 próby zakończy sie powodzeniem, Ty masz 10 prób. Zobaczymy. W przypadku monety nie ma czegos takiego jak trend/sentyment rynku itp. To może byc elementem przewagi na Twoja korzyść. Powodzenia bo szansa jak najbardziej jest :)
No i jeszcze te emocje....hm

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: W stylu danbo86.

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Rozumiem, że to forma eksperymentu, a nie sposobu na zarabianie w długiej perspektywie. Prawdopodobieństwo sukcesu jest wyjątkowo... małe. Realnie pokazałby to nawet rachunek demo - sprawdzałeś tam czy choć raz na 100 prób się udało? Bo jeśli nie, to te 1000 zł można by przeznaczyć na potrzebujące dzieci, schroniska, albo cokolwiek... Brokerzy są bogaci bez tego ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Janusz Biznesu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 30 sie 2018, 00:18

Re: W stylu danbo86.

Nieprzeczytany post autor: Janusz Biznesu »

Oczywiście, że się da. Da się dużo więcej stopni ale tak jest w miarę rozsądnie.
Pierwsza pozycja poszła na NZDJPY. W nocy poszedł impuls, wejście na korekcie sell 74.377 TP 74.00 wywali mnie na Stop Out ok 74.70.

Myfxbook jeszcze nie zweryfikowany.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: W stylu danbo86.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Janusz Biznesu pisze:Oczywiście, że się da. Da się dużo więcej stopni ale tak jest w miarę rozsądnie.
Pierwsza pozycja poszła na NZDJPY. W nocy poszedł impuls, wejście na korekcie sell 74.377 TP 74.00 wywali mnie na Stop Out ok 74.70.

Myfxbook jeszcze nie zweryfikowany.
Proponuje na początek zacząć od serii 3 trafnych pozycji. Jeśli sie uda to z czasem zwiększyć na serie 4 i 5 trafnych. Tylko jedna bardzo ważna rzecz. Musisz zdefiniować mocny trend i grać w zgodzie z nim. I moment wejścia. Może nawet jakis setup by sie do tego przydał?

Janusz Biznesu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 30 sie 2018, 00:18

Re: W stylu danbo86.

Nieprzeczytany post autor: Janusz Biznesu »

Myfxbook mi świruje. Najpierw się pojawił zielony ptaszek przy Track Record Not Verified a później jak się pojawił zielony przy Trading Privileges Verified to zniknął ten pierwszy. Nie ma aktualizacji. Wie ktoś coś?

Janusz Biznesu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 30 sie 2018, 00:18

Re: W stylu danbo86.

Nieprzeczytany post autor: Janusz Biznesu »

Pierwszy szczebel pierwszej serii zaliczony, choć nie do końca. 2 pipsy od TP cena zaczęła odbijać, więc zamknąłem żeby nie stracić zysku. Jest 170 złotych zamiast 200. Dobre i to.
Jeśli chodzi o zmiany to przemyślałem sugestię Cblondyna. Będą 4 szczeble. Będzie łatwiej a i komfort psychiczny większy.

Jeśli się uda w ciągu tych 10 prób zrobić 4 poziomy, czyli 1600 to wypłacam i zaczynam od 200 jadąc w 4 seriach do 3200.

Proszę śmiało pisać sugestie a nawet gotowe setupy hehe :)

Janusz Biznesu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 30 sie 2018, 00:18

Re: W stylu danbo86.

Nieprzeczytany post autor: Janusz Biznesu »

EURUSD wyrysował ładny podwójny szczyt przy horyzontalnym oporze 1.1730/40.
Wziąłem shorta po 1.16572 z celem na najbliższe wsparcie 1.1610/20.
Wywali mnie po przekroczeniu szczytu H4 na 1.1680.




Wyleciał na BE.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: W stylu danbo86.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Janusz Biznesu pisze:Pierwszy szczebel pierwszej serii zaliczony, choć nie do końca. 2 pipsy od TP cena zaczęła odbijać, więc zamknąłem żeby nie stracić zysku. Jest 170 złotych zamiast 200. Dobre i to.
Klasyczny przykład. Brak wiary i lęk przed utratą zarobku :)
Ale dotyczy to 99,9% traderów :)
Gdybys nie zaglądał TP by zostało zaliczone

Nendo

Re: W stylu danbo86.

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Cblondyn pisze:
Janusz Biznesu pisze: Klasyczny przykład. Brak wiary i lęk przed utratą zarobku :)
Ale dotyczy to 99,9% traderów :)
Gdybys nie zaglądał TP by zostało zaliczone
Cblondyn, miły kolego, wydajesz osąd na podstawie jednego przypadku, :D (jak moja żona)
Zgodzę się, klasycznego ale jednak JEDNEGO PRZYPADKU. Jak Janusz zrobił by tak kilka razy pod rząd, kilkanaście, miałbyś podstawy tak twierdzić, ALE PO JEDNYM???
Może to rozsądna kalkulacja ? np: miał ryzykować za 2 pipsy więcej całości osiągniętego już zysku???
MIłego dnia... :lol:

ODPOWIEDZ