Nauka bycia konsekwentym [REAL]

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
kubixol
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2014, 21:46

Nauka bycia konsekwentym [REAL]

Nieprzeczytany post autor: kubixol »

Witam wszystkich
Zakładam ten dziennik w celu własnej motywacji oraz monitorowania swoich postępów no i przede wszystkim nauki bycia konsekwentym :)
Posiadam małe konto Real już nie pierwsze i w tym dzienniku będę wrzucał swoje zagrania. Poniżej przedstawiam swoje zasady tradinguvoraz opisze system jakim gram. Mam nadzieje ze ktoś będzie odwiedzał ten dziennik, i w momencie gdy nie będę trzymał się wyznaczonych przeze mnie reguł, ktoś mnie upomni :P

1. Nie tracić kapitału - ma się to odnosić do nieprzemyślanych zagrań no i do zbyt ryzykownych zagrań, lub naginania zasad strategii i wchodzenia w pozycje na siłę
2. Trzymać się strategii
3. Wypłacać zyski

Teraz trochę o strategii
Z racji że spędzanie zbyt dużo czasu przed wykresem uważam za frustrujące oraz zachęcające do zawierania nieprzemyślanych pozycji, chce się ograniczyć do patrzenia na wykres kilkadziesiąt minut dziennie, i na tej podstawie zawierać transakcje. Raczej będę tradeował używając telefonu, dlatego moja strategia opiera się na wskaźnikach SMA oraz BB. Gram na interwale dziennym ponieważ na nim strategia sprawdza się najlepiej.
Wejścia w pozycje
LONG
Świeca wzrostowa przecina swoim korpusem wznoszącą się SMA oraz nie znajduje się w pobliżu górnej BB

SHORT
Świeca spadkowa przecina swoim korpusem opadającą SMA oraz nie znajduje się w pobliżu dolnej BB

Take profit zależny od sytuacji, ale realizowany najczęściej dnia następnego.
Stop loss 10-15 pipsów nad/pod świecą z dnia poprzedniego.
Transakcje zawieram w okolicach północy, najczęściej gdy zaczyna sie nowa świeca D1. Gdy widzę odpowiedni sygnał, patrzę tez na linie trendu oraz opory i wsparcia.
Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia 8)

ODPOWIEDZ