Grosz do grosza

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
schwede
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 19 gru 2006, 15:54

Grosz do grosza

Nieprzeczytany post autor: schwede »

Witam wszystkich :D .
System: skalpowanie,progresja ręczna(rosnąca, malejąca,finabocci), wskaźniki, brak sl.
Cel: powoli i do przodu 5-6% miesięcznie. 100 000zł. Procent składany.
Rynek: eur/usd. Będę szukał bardziej dynamicznego o większej amplitudzie i korekcyjności.
Kapitał początkowy na start: 55$=200zł.Kapitał uzupełniany tak by co miesiąc dopłacać minimum w sumie 200zł(co tydzień 50zł, ).
Broker: Oanda
Aktualnie long 1.1592 wielkość pozycji 1% kapitału.
Giełda to gra o sumie dodatniej, gdy ktoś traci to ktoś inny zarabia-Punkt widzenia brokera. Giełda to gra o sumie ujemnej dla stron otwierających pozycję i dodatniej dla brokera. Mój punkt widzenia.
brak otwartej pozycji to też pozycja

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Grosz do grosza

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

O!!! myślałem, że jestem ostatnim dziadem Oandzianym na tym forum. Mam pytanie- wprowadzili zamykanie cząstkowe (partial closing) na V20? Odkąd jest v20 można hedge dawać na jednym koncie, ale nie ma zamykania cząstkowego. Jestem EU division.
Obrazek

Awatar użytkownika
schwede
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 19 gru 2006, 15:54

Re: Grosz do grosza

Nieprzeczytany post autor: schwede »

Position Management - ability to Close All, Close all profitable and Close all unprofitable
Nie znam się na tych dywizjach ani czy występują między nimi różnice. Swego czasu oanda wprowadziła fifo i podziękowałem. Nie pamiętam czy aby ominąć fifo to trzeba było się przenieść na inną dywizje, kiedyś sam albo sami mnie przenieśli ale nie pamiętam już co było przyczyną. Aktualnie oferują mt4, hedge, nie ma fifo, dźwignię podnieśli z 1:50 do 1:100 wpłaty paypal 2,8%, debit card(opłaty przewalutowania po stronie naszego banku), tradycyjny przelew. Nie przypominam sobie aby na oandzie było częściowe zamykanie pozycji . Być może tak kiedyś było, iż otwierałeś dajmy na to pozycje 100 unitów na L a kolejną pozycję na S za 250 to zamykało z automatu pozycje L100 unitów pozycje i otwierało nową pozycje na S za 150 i chyba faktycznie kiedyś tak się grało na ich platformie albo nadal się gra tylko przy otwieraniu sub konta trzeba odznaczyć hedge.
Giełda to gra o sumie dodatniej, gdy ktoś traci to ktoś inny zarabia-Punkt widzenia brokera. Giełda to gra o sumie ujemnej dla stron otwierających pozycję i dodatniej dla brokera. Mój punkt widzenia.
brak otwartej pozycji to też pozycja

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Grosz do grosza

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Kupujesz 100 jednostek, a potem zamykasz (sell) 27 i zostaje 73, tak było na starych kontach do grudnia 2017, potem zmienili wszystkie na V20, można hedge dawać na jednym koncie. Tylko jak się kupi 100 jednostek, to można zamknąć tylko 100, jak dasz 25 sell to otworzy hedge na tyle.
Fifo było us division jeżeli mieszkasz w PL to jesteś w europe division i za chwilę będziesz miał przykry lewar
Teraz jestem w CMC markets i powiem, że to jest taka lepsza Oanada.
Obrazek

Awatar użytkownika
schwede
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 19 gru 2006, 15:54

Re: Grosz do grosza

Nieprzeczytany post autor: schwede »

Co kto lubi. Podobna to Oandy była marketiva min 1$ używała unitów małego lewara i specyficznej bardzo lekkiej platformy streamster, do tego wbudowany czat i pokoje z narodowościami wtym polskim aktualnie prowadzą biznes pod szyldem Agea od kilku lat i jestem trochę w szoku bo nadal są na rynku aczkolwiek duża przewagą poza reputacją na rzecz oandy był i jest też jej spread 0,9 pipsa choć wiekszości czasu to 1.2-1.4 na eur/usd.
Aktualny stan 58.35$
Pozycja brent oil 75.22 S za 2%
Giełda to gra o sumie dodatniej, gdy ktoś traci to ktoś inny zarabia-Punkt widzenia brokera. Giełda to gra o sumie ujemnej dla stron otwierających pozycję i dodatniej dla brokera. Mój punkt widzenia.
brak otwartej pozycji to też pozycja

ODPOWIEDZ