TopTrades

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Michał - TopTrade

TopTrades

Nieprzeczytany post autor: Michał - TopTrade »

Moja własna metoda tradingu:
1. Sprawdzam skaner TopTrades - zdjęcie w załączniku - skaner mojego autorstwa
- dwie zielone kreski oznaczają: sprawdź dany wykres, daną ramę czasową pod kątem BUY
- dwie czerwone kreski oznaczają: sprawdź dany wykres, daną ramę czasową pod kątem SELL
( dolna kreska, na skanerze, krótsza niż górna ale w tym samym kolorze oznacza, że nadal warto sprawdzić dany instrument ale wynik działania wskaźnika jest nieco poniżej oczekiwanej wartości )
2. Sprawdzam dany wykres, ramę czasową oraz oceniam Price Action - flaga, three-drive i inne fibo, elliot, poziomy podaży popytu itp.
3. Podejmuję decyzję o zajęciu pozycji
3. SL poniżej/powyżej dołka/szczytu wyznaczonego przez poziomą linię wskaźnika TopTrades
4. TP - fibo 161.8, według Price Action, poziomy podaży/popytu lub po zamknięciu świecy poniżej/powyżej poziomej linii wskaźnika TopTrades

- Pozioma linia wskaźnika TopTrades przemieszcza się na wykresie. Jest dynamiczna.
- Wskaźnik TopTrades informuje o zwiększonym prawdopodobieństwie ruchu w danym kierunku a analiza PA pozwala mi zająć pozycję.

Wskaźnik TopTrades jest potężnym narzędziem mojego autorstwa. Zwieńczeniem jego pracy jest skaner TopTrades, który daje mi pogląd na rynek i zaoszczędza czas na przeglądaniu wykresów.

Mój kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCH07YF ... ByE-edxGAg
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018, 10:24 przez Michał - TopTrade, łącznie zmieniany 2 razy.

Michał - TopTrade

Re: TopTrades

Nieprzeczytany post autor: Michał - TopTrade »

Dzisiaj kupuję GOLD.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: TopTrades

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Michał Iwański pisze: 2. Sprawdzam dany wykres, ramę czasową oraz oceniam Price Action - flaga, three-drive i inne fibo, elliot, poziomy podaży popytu itp.
flaga, fibo, eliot czy SD to nie jest PA.

Michał - TopTrade

Re: TopTrades

Nieprzeczytany post autor: Michał - TopTrade »

Dlatego jest to wymienione po słowie "inne".
Flaga jest formacją. A jak formacje są tworzone jeżeli nie przez wykres, który obrazuje zachowanie się ceny (PA)?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: TopTrades

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Michał Iwański pisze:Dlatego jest to wymienione po słowie "inne".
Flaga jest formacją. A jak formacje są tworzone jeżeli nie przez wykres, który obrazuje zachowanie się ceny (PA)?
To troche wyjaśnie :)
Flaga jest formacja cenową zaś w przypadku PA taki pinbar/engulf typowo formacją świecową ;)
https://www.youtube.com/watch?v=GqiIRAJq-RM
http://fx-forum.pl/viewtopic.php?f=11&t=9
O teorii fal eliota to nawet nie wspomne bo z PA to mają niewiele wspólnego.
PA bez formacji świecowej nie ma zaś TFE może byc rysowana nawet na wykresie liniowym

Michał - TopTrade

Re: TopTrades

Nieprzeczytany post autor: Michał - TopTrade »

Cblondyn pisze:
Michał Iwański pisze:Dlatego jest to wymienione po słowie "inne".
Flaga jest formacją. A jak formacje są tworzone jeżeli nie przez wykres, który obrazuje zachowanie się ceny (PA)?
To troche wyjaśnie :)
Flaga jest formacja cenową zaś w przypadku PA taki pinbar/engulf typowo formacją świecową ;)
https://www.youtube.com/watch?v=GqiIRAJq-RM
http://fx-forum.pl/viewtopic.php?f=11&t=9
O teorii fal eliota to nawet nie wspomne bo z PA to mają niewiele wspólnego.
PA bez formacji świecowej nie ma zaś TFE może byc rysowana nawet na wykresie liniowym
Proszę Pana, wydaje mi się, że nie zrozumiał Pan co napisałem powyżej.
W każdym razie dziękuję za napisanie i podesłanie linków, z pewnością przydadzą się innym.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: TopTrades

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Michał Iwański pisze: W każdym razie dziękuję za napisanie i podesłanie linków, z pewnością przydadzą się innym.
Przede wszystkim kolego przydadzą sie Tobie :)
Innym też polecam
I na forum jest zasada, że piszą użytkownicy do siebie per "TY". Nikt o to się nie obraża i ja też do nich należe ;)

Michał - TopTrade

Re: TopTrades

Nieprzeczytany post autor: Michał - TopTrade »

Drugi trejd SELL LITMIT z poziomem widocznym na zdjęciu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Michał - TopTrade

Re: TopTrades

Nieprzeczytany post autor: Michał - TopTrade »

Cblondyn pisze:
Michał Iwański pisze: W każdym razie dziękuję za napisanie i podesłanie linków, z pewnością przydadzą się innym.
Przede wszystkim kolego przydadzą sie Tobie :)
Innym też polecam
I na forum jest zasada, że piszą użytkownicy do siebie per "TY". Nikt o to się nie obraża i ja też do nich należe ;)
Po prostu źle przeczytałeś mój post i tyle.
Poza tym czy jakakolwiek klasyfikacja formacji pomaga ludziom w tradingu? Czy zarabiają więcej? Nie sądzę.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: TopTrades

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Michał Iwański pisze:
Cblondyn pisze:
Michał Iwański pisze: W każdym razie dziękuję za napisanie i podesłanie linków, z pewnością przydadzą się innym.
Przede wszystkim kolego przydadzą sie Tobie :)
Innym też polecam
I na forum jest zasada, że piszą użytkownicy do siebie per "TY". Nikt o to się nie obraża i ja też do nich należe ;)
Po prostu źle przeczytałeś mój post i tyle.
Poza tym czy jakakolwiek klasyfikacja formacji pomaga ludziom w tradingu? Czy zarabiają więcej? Nie sądzę.
Nie chodzi o to czy zarabiaja ale o nazywanie rzeczy po imieniu. Po prostu. Bo możesz wprowadzac kogoś w błąd twierdząc, że fale Elita to PA i odwrotnie. To forum czyta wielu początkujących i trzymajmy poziom. Pani w szkole jak mówi, że będzie sprawdzian z geometrii to wiedzą czego mają sie uczyć.
I przestań wpierac mi, że ja to coś źle przeczytałem albo czegoś nie zrozumiałem bo to zaczyna być irytujace. To TY coś źle napisałeś i dorabiasz do tego jakąś niezrozumiałą filozofie.
Nie chce wdawąć sie w dyskusje bo to Twój dziennik ale jak zaczniesz w nim pisać, że krowa to ptak a stolicą Polski jest Kraków to napewno sie odezwe :)
Niemniej powodzenia życze

ODPOWIEDZ