Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Hej.
Zakładam nowy journal mający na celu ćwiczenie wejść i chciałbym nauczyć się utrzymywać zyskowne pozycje dłużej. Zbyt dużej wiedzy o AT nie mam, ale obserwując na Twitterze zaawansowanych traderów podobają mi się Ci, którzy mają proste wykresy, tj. nie zawalone setką wskaźników, zwykle raczej kilka czytelnych kresek. Rachunek najpierw będzie demo --> jeśli będzie ok to następnie mikroloty --> następnie standardowy. Cel to wchodzić trafnie w pozycje, ustawić prawidłowo SL, potem na BE i czekać.

Dlaczego nowy journal ? Mój poprzedni journal z tego co pamiętam kilka lat temu zakończył się osiągnięciem celu. I tak sobie też w międzyczasie dla zabawy inwestowałem niewielkie kwoty, kilka razy w roku jakieś pozycje miałem. Wyniki tego były zwykle takie, że uzbierało się co jakiś czas na buty czy sukienkę dla żony. Stare podejście cechowało się tym, że pozycje były bardzo małe w stosunku do wielkości depozytu, tak że w rzeczywistości cena mogła sobie jeździć od góry do dołu po wykresie i raczej było niewielkie prawdopodobieństwo wywalenia. SL raczej był z ręki gdy cena nie szła, albo czekałem aż powróci. Minus takiego tradowania jest taki, że niestety niewielkie pozycje to i zyski małe. Żeby tym sposobem osiągać jakieś sensowne zyski, to musiałbym mieć depozytu gdzież z pięćset tysięcy albo coś koło tego. A to się już nie zgadza z moją polityką inwestycyjną w ogólności (a nawet mając tyle gotówki to chyba nie odważyłbym się tego wrzucić na forex).

Moja sytuacja życiowa jest aktualnie ustabilizowana, wszystkie większe wydatki (mieszkanie, auto, zabawki) mam już za sobą, kredytów nie mam, więc coś trzeba zrobić z wolnymi środkami. Około 85% staramy się inwestować w nieruchomości, 10 procent (w moim przypadku) giełda (żona obligacje). No i zostaje te 5%, które mógłbym inwestować w Forex.

Dlaczego rozważam poważniejsze myślenie o forexie? W Stanach jest trochę ludzi którzy z tego żyją latami, więc znaczy, że nie jest to niewykonalne. Staram się obserwować zawodowych traderów w socjal mediach i czegoś się od nich spróbować nauczyć. Bardzo cenię Petera Brandta, z którym miałem okazję kiedyś rozmawiać na żywo. Cenię też forumowych kolegów, zwłaszcza tych którzy są tu już kilka lat i dzielą się czasami swoimi analizami. Szczególnie czytelne są analizy kolegi Atlanticosa, można się sporo nauczyć z jego wykresów. Obserwowanie takich traderów napawa optymizmem i zachęca do tego, aby samemu próbować. Tak więc spróbuję i ja przestawić się z traktowania forexu tylko jako rozrywki i spróbować czy jestem w stanie ugrać coś więcej.

Liczę na Wasze uwagi.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

FUS500. Oczekujące pozycja długa jeśli wyjdzie z trójkąta, i sell oczekująca jeśli się odbije.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Dwa wejścia, które uważam za udane, bo już zabezpieczone na BE.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Ropa, też udane, zabezpieczone na BE, ale pewnie zaraz mi wywali.

Tak, właśnie niestety wywaliło ropę. W zasadzie zatem bez zysku, ale i bez straty, więc wejście zaliczone do udanych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PaulGilbert pisze:Ropa, też udane, zabezpieczone na BE, ale pewnie zaraz mi wywali.

Tak, właśnie niestety wywaliło ropę. W zasadzie zatem bez zysku, ale i bez straty, więc wejście zaliczone do udanych.
Ropa w trendzie wzrostowym a Ty szukasz S w dodatku z TP z zasięgiem poniżej LT którą sam narysowałeś. Zakładasz z góry, że trend zostanie przełamany bo tylko w takim przypadku mozliwe jest TP. A póki co nic na to przełamanie nie wskazuje. Szklana czarodziejska kula? :)

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Cblondyn, już tłumaczę skąd taka pozycja.

SELL dlatego, że na wykresie dziennym założyłem odbicie się od linii górnej kanału wzrostowego. Również świeca z poprzedniego dnia może to sugerować. Natomiast skąd takie TP? Ano po pierwsze będę starał się szukać tylko długich ruchów, raczej nie interesuje mnie daytrading. Ta czerwona linia na wykresie to długookresowy opór z wykresu miesięcznego który powinien zatrzymać trend wzrostowy. To akurat nie moja twórczość, a podpatrzyłem to w necie. Z AT nie jestem za mocny, więc korzystam z różnych wyczytanych sugestii. Widziałem tu logikę i stąd to wejście. TP ustawione zatem gdzieś w rejonie oporu z jesieni poprzedniego roku który był też wsparciem na przełomie stycznia i lutego BR.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

PaulGilbert pisze:Cblondyn, już tłumaczę skąd taka pozycja.

SELL dlatego, że na wykresie dziennym założyłem odbicie się od linii górnej kanału wzrostowego. Również świeca z poprzedniego dnia może to sugerować. Natomiast skąd takie TP? Ano po pierwsze będę starał się szukać tylko długich ruchów, raczej nie interesuje mnie daytrading. Ta czerwona linia na wykresie to długookresowy opór z wykresu miesięcznego który powinien zatrzymać trend wzrostowy. To akurat nie moja twórczość, a podpatrzyłem to w necie. Z AT nie jestem za mocny, więc korzystam z różnych wyczytanych sugestii. Widziałem tu logikę i stąd to wejście. TP ustawione zatem gdzieś w rejonie oporu z jesieni poprzedniego roku który był też wsparciem na przełomie stycznia i lutego BR.
Jedna z nielicznych przewag rynkowych to gra z trendem. I z niej korzystaj. I póki trwa to się gra to co jest ;)
A próba przewidywania rynku lub gdybanie zmniejsza Twoje szanse. Jak masz taki kanał jak narysowałeś to grasz L na dolnej bandzie i to wszystko. Poza tym ja nie widze jakiegos oporu w miejscu gdzie masz czerwona kreskę. Ale to tylko taka moja sugestia. Ale "trend is your frend" podstawowa zasada AT obowiązuje nie bez przyczyny :)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

PaulGilbert pisze:Cblondyn, już tłumaczę skąd taka pozycja.

SELL dlatego, że na wykresie dziennym założyłem odbicie się od linii górnej kanału wzrostowego. Również świeca z poprzedniego dnia może to sugerować. Natomiast skąd takie TP? Ano po pierwsze będę starał się szukać tylko długich ruchów, raczej nie interesuje mnie daytrading. Ta czerwona linia na wykresie to długookresowy opór z wykresu miesięcznego który powinien zatrzymać trend wzrostowy. To akurat nie moja twórczość, a podpatrzyłem to w necie. Z AT nie jestem za mocny, więc korzystam z różnych wyczytanych sugestii. Widziałem tu logikę i stąd to wejście. TP ustawione zatem gdzieś w rejonie oporu z jesieni poprzedniego roku który był też wsparciem na przełomie stycznia i lutego BR.
w necie to wiesz, gołe baby i te sprawy, ewentualnie gry MMO.
Odwrócenie takie trendu trwa i trwa, żeby cena poszła do tych wsparć z TP co sobie wymyśliłeś to najpierw musi się trend odwrócić. A czy cena zostanie zatrzymana przez jakiś tam opór....tego nie wiesz. Nie szukaj na wykresie logiki bo jej tam nie ma.
Powinno to..... schłodzić mi się piwo jak je wsadzę do lodówki.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Dzięki za wskazówkę. Z czasem będę się starał bardziej samodzielnie analizować jak będzie więcej wprawy.
Odnośnie TP to nie bardzo się na tym skupiam na razie, bo tutaj mam zamiar trenować tylko wejścia, jak sama nazwa dziennika wskazuje. Ciekawi mnie jakie uda mi się uzyskać statystyki ilości wejść do SL na minusie. Ale w zamyśle mają być odległe TP, ale z przesuwaniem SLa do przodu wraz z posuwaniem się ceny, więc będę starał się zabezpieczać zyski w pobliżu tych bardziej newralgicznych poziomów.

A widzę, że Wy też (Cblondyn i Irmentruda) siedzicie już parę latek na forum. Napiszcie coś więcej - czy przez ten czas doszliście już do poziomu w którym tradujecie profesjonalnie i czujecie że już osiągnęliście to do czego dążyliście? Czy jeszcze staracie się docierać swoje nawyki, strategie? Opinie ludzi którzy są związani z rynkiem już kilka lat uważam za niezmiernie cenne, więc dajcie znać jak u Was jest i czy możecie polecić jakąś konkretną strategię.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

PaulGilbert pisze: A widzę, że Wy też (Cblondyn i Irmentruda) siedzicie już parę latek na forum. Napiszcie coś więcej - czy przez ten czas doszliście już do poziomu w którym tradujecie profesjonalnie i czujecie że już osiągnęliście to do czego dążyliście? Czy jeszcze staracie się docierać swoje nawyki, strategie? Opinie ludzi którzy są związani z rynkiem już kilka lat uważam za niezmiernie cenne, więc dajcie znać jak u Was jest i czy możecie polecić jakąś konkretną strategię.
zartujesz sobie? chciałbys zostać operującym neurochirurgiem w 4 lata? średnio co miesiąc mam nową strategię a uwalone depozyty przestałem liczyć i przestałem wpłacać.
aktualnie pracuję nad dyscypliną i psychiką, mam jakąś tam upatrzoną strategię i staram się jej trzymać ale klepię demo dla wprawy.

ODPOWIEDZ