Prosty trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
rbrb
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2018, 09:26

Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: rbrb »

Witam.
Zakładam dziennik, ponieważ mam kilka pytań i chciałby otrzymać od Was pomoc. Jak czytać wykres? Jak go zrozumieć? Kiedy grać buy, kiedy sell, a kiedy nic nie grać. Pomoże ktoś?

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Przeczytaj forum, będziesz wiedział o co pytać.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

Bardzo dobry dziennik. Będe go obserwował z zapartym tchem.
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Awatar użytkownika
Fesiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 579
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:32

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: Fesiek »

rbrb pisze: Jak czytać wykres?
W sumie to chyba nikt go nie umie czytać.
rbrb pisze:Jak go zrozumieć?
Łatwiej zrozumieć kobietę.
rbrb pisze:Kiedy grać buy,

Rzuć monetą.
rbrb pisze:kiedy sell,
Jeszcze raz rzuć monetą.
rbrb pisze:a kiedy nic nie grać.
Jak nie masz czasu.
rbrb pisze:Pomoże ktoś
Proszę nie przyjmuj mojej odpowiedzi jako złośliwość. Z mojego doświadczenia wynika, ze powyższe odpowiedzi są jak najbardziej prawdziwe.
ech...

rbrb
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2018, 09:26

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: rbrb »

Fesiek pisze:
rbrb pisze: Jak czytać wykres?
W sumie to chyba nikt go nie umie czytać.
rbrb pisze:Jak go zrozumieć?
Łatwiej zrozumieć kobietę.
rbrb pisze:Kiedy grać buy,

Rzuć monetą.
rbrb pisze:kiedy sell,
Jeszcze raz rzuć monetą.
rbrb pisze:a kiedy nic nie grać.
Jak nie masz czasu.
rbrb pisze:Pomoże ktoś
Proszę nie przyjmuj mojej odpowiedzi jako złośliwość. Z mojego doświadczenia wynika, ze powyższe odpowiedzi są jak najbardziej prawdziwe.
Dzięki Wszystkim za odpowiedź.
Czyli co proponujesz? Zrzucić monetą po zamknięciu świecy, orzeł buy, reszka sell? Jeśli świeca wzrostowa i orzeł to buy, jeśli świeca spadkowa i orzeł to nic nie grać?

Jak czytać wykres, czyli jak zarabiać, co podpowie że akurat po tym będzie okazja do sell lub buy.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Spokojnie i cierpliwie..... czytaj i szukaj dla siebie najlepszej metody. z upływem czasu znajdziesz odpowiedz na swoje pytania
powodzenia :D
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Fesiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 579
Rejestracja: 07 lis 2009, 15:32

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: Fesiek »

rbrb pisze: co podpowie że akurat po tym będzie okazja do sell lub buy.
Podpowiedzą Ci: Twoje doświadczenie, Twoje wyobrażenia, oczekiwania, Twoje nadzieje.
Nigdy, ale to nigdy nie wiesz co zrobi rynek. Możesz tylko zareagować na to co zrobił.
Nie zarabia się na przewidywaniu przyszłości tylko na dostosowaniu się do warunków panujących na rynku. Tak jak w ewolucji. Przeżyją ci, którzy się dostosują.


Wiem, że chcesz zarobić tu i teraz. Odłóż to na jutro, dziś po prostu wejdź na rynek, nawet po rzucie monetą i przeżyj to. Co się będzie z Tobą działo jak będziesz na rynku? Co zrobisz z otwartą pozycją? Kiedy ją zamkniesz? Czy już ciąć stratę? Czy już kasować zysk? Znowu to głupie pytanie "co zrobi rynek?". Nie stawiaj tego pytania! Nie pytaj co zrobi rynek tylko pytaj co zrobysz Ty. Rynek ma Cię w dupie, w dupie ma też Twoje pytania. Mmożesz pytać tylko siebie.

Żeby nie było, że jestem taki mądry. Leże pokrwawiony ale jeszcze żyję, jeszcze mam nadzieję.
ech...

rbrb
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2018, 09:26

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: rbrb »

Fesiek pisze:
rbrb pisze: co podpowie że akurat po tym będzie okazja do sell lub buy.
Podpowiedzą Ci: Twoje doświadczenie, Twoje wyobrażenia, oczekiwania, Twoje nadzieje.
Nigdy, ale to nigdy nie wiesz co zrobi rynek. Możesz tylko zareagować na to co zrobił.
Nie zarabia się na przewidywaniu przyszłości tylko na dostosowaniu się do warunków panujących na rynku. Tak jak w ewolucji. Przeżyją ci, którzy się dostosują.


Wiem, że chcesz zarobić tu i teraz. Odłóż to na jutro, dziś po prostu wejdź na rynek, nawet po rzucie monetą i przeżyj to. Co się będzie z Tobą działo jak będziesz na rynku? Co zrobisz z otwartą pozycją? Kiedy ją zamkniesz? Czy już ciąć stratę? Czy już kasować zysk? Znowu to głupie pytanie "co zrobi rynek?". Nie stawiaj tego pytania! Nie pytaj co zrobi rynek tylko pytaj co zrobysz Ty. Rynek ma Cię w dupie, w dupie ma też Twoje pytania. Mmożesz pytać tylko siebie.

Żeby nie było, że jestem taki mądry. Leże pokrwawiony ale jeszcze żyję, jeszcze mam nadzieję.
Na pewno wiesz więcej niż ja :)

forexkiller
Gaduła
Gaduła
Posty: 351
Rejestracja: 20 lis 2013, 10:56

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: forexkiller »

Na początek polecam Ci dzienniki z tego forum Asmodeus Journal, Naked trading fxlamera i dziennik fx-krisa. Do tego obejrzyj WSZYSTKIE filmiki na YT forexespresso Pana Henryka. Wtedy będziesz miał podstawy podstaw i będziesz wiedział co to Price Action.
Nie ma "Nie mogę", jest tylko "Nie chcę".

Awatar użytkownika
Deszcz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 841
Rejestracja: 04 lut 2015, 09:46

Re: Prosty trading

Nieprzeczytany post autor: Deszcz »

rbrb pisze:(...)

Jak czytać wykres, czyli jak zarabiać, co podpowie że akurat po tym będzie okazja do sell lub buy.
Zachęcam do przyswojenia techniki Podaży i Popytu, pomaga odpowiedzieć który kierunek ma większe prawdopodobieństwo.
---> Podaż i Popyt ---> Sukces!
Zapraszam do kontaktu.
Dział Supply & Demand trading
. . . . . . . .(link w profilu)

ODPOWIEDZ