7 chudych lat.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Eastwood
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2016, 11:51

7 chudych lat.

Nieprzeczytany post autor: Eastwood »

Cześć i czołem
Zakładam sobie tutaj dziennik.
Chciałbym codziennie o ok. 8:30 rano zawierać 2-3 pozycje oczekujące.
I mam taki pomysł, żeby nie tylko pisać tu wejścia, ale robić to na live stream...

Czy ktoś ma pojęcie czy można coś takiego zrobić legalnie, w sensie na żywo zawierać zlecenia?
Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej dziedzinie? Na jakiej platformie (youtube??).

Pozdro!

forexkiller
Gaduła
Gaduła
Posty: 351
Rejestracja: 20 lis 2013, 10:56

Re: 7 chudych lat.

Nieprzeczytany post autor: forexkiller »

Co z tymi wejściami?
Nie ma "Nie mogę", jest tylko "Nie chcę".

Eastwood
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2016, 11:51

Re: 7 chudych lat.

Nieprzeczytany post autor: Eastwood »

Cześć.

Napiszę trochę o założeniach, zasadach.
Trochę czasu zajęło mi tworzenie klarownych reguł gry, oraz testowanie.
Utworzyłem również kanał na youtube, w którym będę zawierał pozycję (w 90% zlecenie oczekujące).
Link do kanału:
https://www.youtube.com/channel/UCOrztn ... w/featured
Pozycję zawierać będę codziennie od godziny 21:00. Będzie to stream live, tu będę jedynie pisać krótką notkę.

Kiedy startuje? 18 czerwca (wtorek).
Mój system nazywam Łazik. Prawdopodobnie będą jakieś aktualizacje systemu, o wszystkim muszę informować przed zawarciem pozycji.

Najważniejsze cele systemu łazik (poza dochodem):
Wypracowanie mikronawyków, przy założeniu że złamanie najmniejszej reguły prawdopodobnie pociągnie za sobą złamanie kolejnych reguł.

Czemu się tym dziele? Forum ma być surowym katem, który niepierdoli się w sytuacji kiedy widzi oszustwo.
Dodatkowa interakcja ma wspierać zaangażowanie w proces.

System łazik wer. 1.0

Parametry systemu:
Wkład startowy: 9000zł
Procent straty na pozycje : do maksymalnie 4%
Maksymalny SL w pips: 30 pips
RR: minumum 1:1. Przeciętne szacowane 3:1
Para walutowa: GBP/JPY
Czas zawierania transakcji: około 21:00 / 1 pozycja dziennie.
Timeframe: Analiza tylko 1h. Dopuszczalny pogląd m15 w wyjątkowych sytuacjach
Dopuszczalna maksymalna strata kapitału: -3000zł od stanu początkowego. Czyli przy 6000zł wypłacam kapitał. Bądź wcześniej jeżeli naruszę zasady.
System wypłat: wypłata 1/3 zarobionego zysku co 15 dni roboczych. Nie mniej niż 200zł.

Typy wejść:
1) Niedoszacowany supply demand
2) Przeszacowany supply demand
3) Klasyczny supply demand
4) Odbicie LT
5) Przebicie LT
6) Reset LT
7) Gra w oparciu o konsole o wąskiej rozpiętości cenowej
8.) Gra na dołki/górki LH,HL. Wejścia z bardzo małym SL
9) Świeca zakończenia korekty w klarownym dla mnie trendzie. (???rozmyślam tu jeszcze czy nie wywalić)

Ideologia systemu Łazik:
Zakładam że klasyczna analiza techniczna (dotycząca tylko jednej wybranej metody wejścia), pozwala uzyskać maksymalnie 0% zwrot z przeprowadzonych transakcji, przy założeniu RR: 1:1.
Aby zwiększyć ten parametr przychodu, należy dokładnie dobierać wybraną metodę wejścia, w zależności od nastroju rynku.
Trzeba brać pod uwagę interesowność podmiotów rynkowych, zmowy cenowe bądź niewynikające z popytu/podaży sztuczne manipulowanie kursem w celu pozbycia się konkurencji.

Krótko mówiąc: rynek chce za wszelką cenę nas wydymać. Raz na jakiś czas zagra coś z klasycznej AT, żeby utrzymać konkurencję(nie zniechęcić jej do spekulacji), która gwarantuje płynność rynku. Najczęstszym zabiegiem wycinania konkurencji jest przeszacowywanie/niedoszacowannie poziomów wynikających z analizy technicznej np: poszerzanie trendu, fałszywe wybicia itp. Naszym zadaniem jest myśleć jak przeciwnik, czyli wykombinować gdzie będą chcieli nas wychujać, znając fakt że nie mogą pozwolić sobie na totalne olanie analizy technicznej.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: 7 chudych lat.

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Trochę za dużo ideologi do tego dorabiasz ;)

Jako, że crossy są pochodną odpowiednich majorsów proponuję patrzeć również na GBPUSD i USDJPY powiązania te są ścisłe i wynikają z arytmetyki.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Eastwood
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2016, 11:51

Re: 7 chudych lat.

Nieprzeczytany post autor: Eastwood »

Wiem, ale robię to świadomie dla siebie. Mój móżg potrzebuje dokładnych planów, schematów(nawyków) i wyjaśnień (ideologia) bo inaczej leży. Jakkolwiek pary nawet crossowe odrzucam, wolę zaliczyć sla na kiepskim rynku i trzymać się schematu, niż mieć w głowie wątpliwość, czy zdecydowałem się na dobrą parę, która może spowodować rozwalenie się chematu.

Eastwood
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2016, 11:51

Re: 7 chudych lat.

Nieprzeczytany post autor: Eastwood »

Drobna aktualizacja systemu.
Łazik wer. 1.1
-Usuwam pkt nr. 9 w typach wejść.
-Wejścia o godzinie 21:00 będą od pon.-cz., w piątek wejście będzie o godzinie 9:00 rano.
-Wykres m15 dostępny będzię jedynie do analizy wejścia nr 5 i 7.
- start od poniedziałku(18.06)

Awatar użytkownika
KropkaCom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2014, 15:29

Re: 7 chudych lat.

Nieprzeczytany post autor: KropkaCom »

Wybierasz jedna z najtrudniejszych par walutowych. SL max 30 pips na rzezniku ktory potrafi zrobic 200-300 w jeden dzien? ADR dla ostatnich 20 dni to 132 pips.

Eastwood
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2016, 11:51

Re: 7 chudych lat.

Nieprzeczytany post autor: Eastwood »

Przyjąłem jakieś założenia na podstawie testów więc narazie muszę się ich trzymać. Eur/Aud, Eur/Cad też fajnie chodzą, ale moja strategie przewiduje tylko 1 parę.

Awatar użytkownika
KropkaCom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2014, 15:29

Re: 7 chudych lat.

Nieprzeczytany post autor: KropkaCom »

Poszedlbym raczej w kierunku E/G.

Eastwood
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 21 wrz 2016, 11:51

Re: 7 chudych lat.

Nieprzeczytany post autor: Eastwood »

Też całkiem fajnie chodzi technicznie. Tylko zmienności mniejsze. Narazie potestuje G/J ale niczego nie wykluczam.

ODPOWIEDZ