Konto długoterminowe

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Paweł Gawron
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:15

Konto długoterminowe

Nieprzeczytany post autor: Paweł Gawron »

Cześć wszystkim :)

Z rynkiem forex jestem związany od 2013 roku, od tamtego okresu działam mniej lub bardziej regularnie. Z ostatnich wydarzeń to miałem 4 miesiące przerwy poprzedzone 11 miesiącami tradingu dziennego na interwale m15. Moim największym osiągnięciem jest to, że jako jeden z nielicznych chyba traderów nigdy nie wyzerowałem konta :D Tworzę ten dziennik, ponieważ z doświadczeniem jakie posiadam nie sądzę abym mógł sobie zrobić krzywdę na rynku forex. Chciałbym też mieć jasny wgląd w to co robię dlatego przyda się jakaś forma kontroli co bym musiał liczyć się z hejtem jak by mnie podkusiło aby zrobić coś głupiego. Od dawna posługuję się taką formą blokady głupich zachowań więc i teraz jej użyję.

Co zamierzam? Jak można domyślić się z tytułu, zamierzam prowadzić konto długoterminowe. Nie odnoszę się tu do tradingu na jakimś wysokim tf tylko raczej do charakteru tego konta. Zamierzam grać sobie na spokojnie z ryzykiem 1% na trade, może mniejszym. Lewar konta to 1:20, czasami po prostu są okazje do tego aby sl był ciasny.

Depozyt startowy to 2450zł. Ponieważ konto ma charakter oszczędnościowy, coś w stylu lokaty, to jeśli nie będę miał jakichś problemów to będę starał się dorzucać co najmniej 500zł miesięcznie. Chodzi o to aby ta kasa mogła coś robić, nie przekonuje mnie oszczędzanie do skarpety. Jeśli stracę kilka % to też nie będzie tragedii, w końcu pieniądze które leżą to też stratna pozycja więc nie będę narzekał.

To chyba tyle, link do konta jest w moim podpisie, teraz pozostaje czekać na pierwsze ruchy :)

Awatar użytkownika
Paweł Gawron
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:15

Re: Konto długoterminowe

Nieprzeczytany post autor: Paweł Gawron »

Poprawiłem link do konta na myfxbooku ponieważ był błędny, teraz już widać :)

Dziś short na GBPUSD, udało się zgarnąć 60 pips co przy pozycji 0.02 lota dało 39.94zł (1.63%). Ryzyko wynosiło dokładnie połowę zysku więc udało się ugrać RR 2:1. Wartość SL nie przekroczyła 1%. Wszystkie założenia zostały spełnione.

Obrazek

Przy okazji mam pytanie - czy znacie jakieś EA, które przestawiało by mi sl na be +1 pips po osiągnięciu przez cenę RR 1:1? Na trading mam rano dosłownie 15 minut, wchodzę z interwału H1 i nie zawsze będę miał możliwość aby to robić ręcznie więc automaty by się przydał.

Awatar użytkownika
Paweł Gawron
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:15

Re: Konto długoterminowe

Nieprzeczytany post autor: Paweł Gawron »

Dzisiejszy sell na GBPUSD, zobaczymy jak będzie :)


Obrazek


Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: Konto długoterminowe

Nieprzeczytany post autor: Jones »

na forex lepiej wypłacać niż dokładać
graj tym co masz a zarobek i ewentualne inne środki na lokate
jak zgromadzisz wiekszą kwote to 1% straty zje cały zysk
to tak na marginesie
oczywiście powodzenia :564:
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Konto długoterminowe

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Powodzenia
:564:
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
Paweł Gawron
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:15

Re: Konto długoterminowe

Nieprzeczytany post autor: Paweł Gawron »

Jones, oczywiście w planie działania mam uwzględniony wzrost depozytu oraz reguły na jakich będą się odbywały zmiany wielkości pozycji. Gram na max 1% ryzyka względem kapitału z początku miesiąca, nie posługuję się procentem składanym w skali poszczególnych dni - na tym etapie tak czy inaczej jest to niemożliwe ponieważ pozycja to 0.01-0.05 lota w zależności od wielkości sl.

Kończąc miesiąc, oceniam wynik względem stanu konta z początku miesiąca. Niezależnie od tego ile będę mógł dorzucić do rachunku, rozliczam następny miesiąc względem depozytu z poprzedniego miesiąca jeśli miesiąc będzie stratny. Jeśli miesią będzie zyskowny, ustalam nową wartość 1% i posługuję się nią do końca nowego miesiąca.

W ten sposób wartość pozycji jest uzależniona od wyniku na fx a nie od wielkości salda rachunku.

Czemu uznałem że warto budować takie konto również przy użyciu środków zewnętrznych? Ponieważ dla mnie dobry wynik to 5% w skali miesiąca. Pozycje otwieram 15-16 razy w miesiącu, ponieważ jest kilka dni kiedy są fedy i boe i odpalanie pozycji na starcie sesji w Londynie to kiepski pomysł, a gram w ten sposób, wyłącznie na GBPUSD. Wynik nie zawsze będzie dobry, liczę się z tym że będą miesiące na stracie, na zero, na niewielkim plusie. Żeby regularnie zarabiać duże pieniądze na fx potrzebny jest odpowiedni kapitał, stworzenie konta 50.000 pln w mojej sytuacji to kilka lat. Jeśli wynik będzie dobry, to nie widzę powodu dla którego miał bym nie korzystać za jakiś czas z depozytu 5.000zł zamiast obecnego 2500zł oraz większego w przyszłości.

Na ten moment tak wygląda plan działania, trzeba mieć jakiś plan. To jak będzie, przetestuję w praktyce. W każdym razie, wiem jakiego zysku/straty mogę się spodziewać miesięcznie więc gram kompletnie na luzaku. Lepiej iść powoli do przodu niż biegać w kółko. Ostatecznie nawet jeśli w skali roku wynik nie będzie imponujący, to będę miał odłożoną kasę ;) Lepiej ją mieć niż nie mieć.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Konto długoterminowe

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Jak na moj gust plan bardzo dobry. 3mam kciuki.
:564:


Awatar użytkownika
Paweł Gawron
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 28 sty 2018, 21:15

Re: Konto długoterminowe

Nieprzeczytany post autor: Paweł Gawron »

Nie było aktualizacji jakiś czas. Nie zdmuchnąłem konta, miałem dosyć mało czasu i po prostu nie grałem. Zmieniłem nieco szatę graficzną swojej konsoli, tak aby automatycznie widzieć potencjalne miejsca na tp/sl, oraz ważniejsze miejsca w cyklu sesji europejskiej. Ustawiłem pionowe linie na 2h przed startem w Londynie, wydaje mi się że wywalenie nocnej konsolidacji z dnia bardzo "oczyszcza" wykres. Całość pozwoli mi zaoszczędzić czasu, ponieważ wcześniej musiałem codziennie ręcznie szukać tych miejsc.

Obrazek

Jeśli ktoś by chciał, to szablon oraz jego elementy można pobrać z mojego folderu za free

http://chomikuj.pl/Alteranin

Interakcja kursu z różnymi poziomami to ciekawa informacja, więc może komuś się to przyda. Ustawienia dla GBPUSD, nie działam na innych rynkach.

ODPOWIEDZ