Wycinanki na DAX'ie

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Sarim
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2017, 15:51

Wycinanki na DAX'ie

Nieprzeczytany post autor: Sarim »

Witam,

Nie jestem zupełnie nowy na forum ale dotychczas jedynie zdarzało mi się je przeglądać. Po przerwie wracam do FX'a więc postanowiłem się podzielić dziennikiem. Dotychczas prowadziłem dziennik prywatnie ale uznałem, że upublicznienie go na tym forum nie zaszkodzi, a być może ktoś będzie miał coś ciekawego do napisania.

Nigdy nie trejdowałem ani w ten sposób ani na tej parze ale do zbadania tej pary przekonała mnie korzystna w moim odczuciu oferta w porównaniu do innych instrumentów. Mam też pewne wątpliwości do brokera (FXCM), póki co tylko z punktu widzenia zaufania i bezpieczeństwa środków, jeszcze nie wiem jak się sprawuje od strony technicznej. Biorąc pod uwagę powyższe depozyt na początek niewielki (300 EUR).

Jak trejdujemy?
Stały SL=5 pips na DAX'ie. TP okazyjnie, zazwyczaj będę zamykał z ręki, konto typowo pod scalping. Pozycje będą otwierane na krótki okres czasu (max kilka minut) tylko na podstawie czystego wykresu, żadnych wskaźników. Opierał się będę na M5, czasami mogę dodatkowo weryfikować M1, wyższe interwały tylko poglądowo aby unikać wkładania palca w zawiasy, dane=brak trejdingu. Brak ograniczeń w zakresie ilości pozycji dziennie aczkolwiek Excel stworzony na moje potrzeby (być może jego też upublicznię, jeszcze nad tym myślę) ma limit 25 i powinno wystarczyć z nawiązką.

Kiedy trejdujemy?
Trejding w godzinach 8-21 ale nie stały, zazwyczaj będą to 1-2 godzinne sesje, najczęściej 1-2 dziennie. Będą się jednak zdarzać dni gdy nie będę trejdował wcale.

Ile trejdujemy?
Wielkość pozycji to 10 lotów/300 EUR na DAX (wartość według przelicznika z FXCM). Planuję sukcesywnie dokładać 200 EUR co tydzień do rachunku.


Jestem otwarty na wszelkie opinie, w tym również dotyczące brokera. Profil na myfxbook w pełni odkryty.

Podstawowe parametry
Instrument: DAX
Metoda: stały SL=5, scalping
RR: zmienny, <1
Dźwignia: 1:50
Platforma: MT4
Broker: FXCM

Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wycinanki na DAX'ie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Skoro przyjmujesz także uwagi dot. brokera to wg mnie warto rozważyć jego zmianę. Firma jest w marnej kondycji, co całkiem realnie obrazuje kurs akcji:
https://finance.google.com/finance?q=NA ... PtsAGDoKBw

(zmienili nazwę na Global Brokerage chwilę po "aferze")

Kapitał mały czy nie, nie znasz dnia ani godziny kiedy zamkną im biznes na dobre, a to znów przerwy w handlu, dopraszanie się o wypłatę, i kto wie co jeszcze.

Może o czymś nie wiem i mają w ofercie coś wyjątkowego dla tradingu na DAX-ie ale obecnie można znaleźć sporo ofert ze spreadem poniżej 1.0 pips, MT4, i to wśród brokerów działających w modelu STP/ECN.

A za samego journala trzymam kciuki. DAX i scalping to jest TO :twisted:
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Wycinanki na DAX'ie

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Dokładnie tak jak napisał raposo, spadaj stamtąd w podskokach. Dobrych brokerów nie brakuje.
Obrazek

Sarim
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2017, 15:51

Re: Wycinanki na DAX'ie

Nieprzeczytany post autor: Sarim »

Stąd moje wątpliwości, jestem jednak lekko ograniczony w tej kwestii ze względu na konieczność oferowania spread bettingu przez brokera, wysłałem zapytanie do Tickmilla czy oferują rachunki tego rodzaju bo na stronie niestety nic nie znalazłem, jeśli tak i spread wynosi <100 (znalazłem info, że jest to 70 pips) to najpewniej się tam przeniosę.

Co do samego FXCM'a to nie zauważyłem nic specjalnego, oferują spread betting i akceptowalny spread na DAX'ie czyli to czego potrzebuję, wątpliwości są jednak co do ich wiarygodności.

Awatar użytkownika
KorneliaFx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2017, 16:09

Re: Wycinanki na DAX'ie

Nieprzeczytany post autor: KorneliaFx »

Polecam Tickmill. Jestem tam od roku i nie zamierzam zmieniać. Również handluję DAXa. Pozdrawiam! :)

Sarim
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2017, 15:51

Re: Wycinanki na DAX'ie

Nieprzeczytany post autor: Sarim »

Dzisiaj sesja między 16:00-17:30. Póki co jeden short na 1,8 pipsa, polujemy dalej.

Tickmill odpisał, że niestety nie posiadają rachunku spread betting, a to dla mnie niezbędne. Rozglądam się zatem dalej, sprawdzałem interbroker (mimo bardzo niezachęcających tekstów przedstawiciela na tym forum) ale spread po 16:30 wzrasta do 2 co jest dla mnie jednak zbyt wysoką wartością.
Kojarzycie brokera oferującego spreadbetting i spread na DAX'ie nie większy niż 1 przynajmniej do 20?

Póki co najlepsze co znalazłem to CMC, gdzie spread po 16:30 wzrasta do 1,5 co jednak średnio mi odpowiada.

Sarim
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2017, 15:51

Re: Wycinanki na DAX'ie

Nieprzeczytany post autor: Sarim »

Nic nowego już się nie pojawiło zatem dzisiaj skończyliśmy o 17:30 z jedną tylko transakcją. W międzyczasie znalazłem brokera, który zdaje się spełniać moje wymogi czyli DF Markets https://www.dfmarkets.co.uk/sb/. Ma jednak swoje minusy w postaci braku MT4 (co jest jeszcze do zniesienia) oraz małej ilości informacji na jego temat co również może budzić wątpliwości dotyczące jego wiarygodności.

Sarim
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2017, 15:51

Re: Wycinanki na DAX'ie

Nieprzeczytany post autor: Sarim »

Wracamy na łowisko. Dzisiaj sesja 13:00-14:00.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Wycinanki na DAX'ie

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Nie martw sie o FXCM. Mam u nich konto od kilkudziesieciu lat i jestem zadowolony. W porownaniu do innych to bardzo dobry broker. A od czasu kiedy jest nowy wlasciciel to i spready mniej skacza. A po drugie jestes ubezpieczony. Twoja kasa jest safe. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wycinanki na DAX'ie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Kasa jest ubezpieczona. To prawda. Gwarancja w 100% do 50 000 GBP, więc jest naprawdę dobrze. Tylko jest mały problem... Czas zwrotu wynosi 1-2 lata. Przerobiłem to ze świętej pamięci Alpari UK [*]. Problem też robi się powyżej tej kwoty ale w przypadku autora tematu to nie ma znaczenia.

Bankructwo jest mało realne (prędzej przejęcie, które pewnie w końcu nastąpi), tylko o niepotrzebny stres i przerwy w handlu są większe obawy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ