Big Long

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
starywyjadaczfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 23 paź 2017, 02:48

Big Long

Nieprzeczytany post autor: starywyjadaczfx »

Dzień dobry,

Ten temat będzie na ustach całego środowiska fx w Polsce.

R:R ponad 10 (w big shorcie mieli cos kolo 15?) Realizację szacuje na 3-12 miesięcy (w big shorcie było ok. 2 lata?)
Temat to moje ubezpieczenie na wypadek "lepkich łapek", sztuczek i innych niemiłych zagrań ze strony brokera XTB gdyby takie zaistniały (depozyt jest na koncie MM) np. nienormalne wahania spredem, nierynkowa cena, bad ticki, zwiększanie swapu na niekorzyść trejdu, zmniejszanie dźwigni bez informowania mnie (xtb zawsze informuje na emaila) wszelakie problemy na platformie... no i oczywiście problemy z wypłatą którą zrobię jak Big Long dobiegnie końca.

Inwestycja wyniesie ok. 10tyś złotówek. Zysk wyniesie ponad 100tyś.

System, strategie, metodę powiem gdy zrealizuje się TP.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: raposo »

A scenariusz ma się zrealizować "bo tak"? :)

TP = ok. 1700 pips, czyli do zysku 100 000 zł potrzeba ok. 35 tys. CAD. Wolumen transakcji 2 loty, czyli SL na kapitale przy na ok. -170 pips?
No cóż, teoretycznie do zrobienia ale cierpliwość to się przyda... ;)

Na szczęście w tym przypadku swap jest dodatni (0,325).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jackub

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Scenariusz ma szansę się zrealizować, trendy miesięczny i tygodniowy wyglądają na bardzo silne
NZDCAD.lmxWeekly.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

starywyjadaczfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 23 paź 2017, 02:48

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: starywyjadaczfx »

Raposo. Scenriusz ma sie zrealizowac bo tak mi mowi system i matematyka.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jasne, rozumiem, że masz ku temu podstawy. Liczyłem, że uchylisz rąbka tajemnicy dot. swojej analizy ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

olds

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: olds »

W ciągu 2-3 miesięcy spodziewałbym się raczej dalszego zjazdu w dół o 460 pipsów
poniżej masz 2 letni wykres na interwale miesięcznym. Wskazany przez ciebie pinbar nic nie znaczy. Ta para siedzi w trading range i jest w ruchu ku dolnemu ograniczeniu.
Obrazek

starywyjadaczfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 23 paź 2017, 02:48

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: starywyjadaczfx »

olds pisze:W ciągu 2-3 miesięcy spodziewałbym się raczej dalszego zjazdu w dół o 460 pipsów
poniżej masz 2 letni wykres na interwale miesięcznym. Wskazany przez ciebie pinbar nic nie znaczy. Ta para siedzi w trading range i jest w ruchu ku dolnemu ograniczeniu.
Obrazek
Jestem pewny swojego na 100 procent. Pinbara nie pokonają.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

przeciez to jest para crossowa, w dodatku jakis egzotyk z dwóch stron świata, pinbary i takie tam nic tu nie znacza.

starywyjadaczfx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 23 paź 2017, 02:48

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: starywyjadaczfx »

irmentruda pisze:przeciez to jest para crossowa, w dodatku jakis egzotyk z dwóch stron świata, pinbary i takie tam nic tu nie znacza.
Czy pieniądze z jakiegoś egzotyka są inne od np. Edka? Czy sprzedając makulaturę a diamenty otrzymam inny pieniądze ze sprzedaży?

Co za różnica czy egzotyk czy majors...

Ja mówię tylko że tego pinbara nie przejdzie kurs. Ja nie podejmuje decyzji tylko na podstawie tego pinbara.

Dziękuje. Im więcej negatywnych komentarzy tym bardziej się utwierdzam w moim zagraniu.... :564:

Kurs coraz nizej. Niedługo zakupy. W myśl zasady. Kupuj tanio, sprzedawaj drogo. Jest to moja fundamentalna zasada.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Big Long

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

starywyjadaczfx pisze:
irmentruda pisze:przeciez to jest para crossowa, w dodatku jakis egzotyk z dwóch stron świata, pinbary i takie tam nic tu nie znacza.
Czy pieniądze z jakiegoś egzotyka są inne od np. Edka? Czy sprzedając makulaturę a diamenty otrzymam inny pieniądze ze sprzedaży?

Co za różnica czy egzotyk czy majors...
wg nabytego doswiadczenia ma to duze znaczenie, ale spoko, nie moje pieniadze i nie moje zyski :P

ODPOWIEDZ