EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Rynek cały czas się zmienia i system, który pozwala zarabiać dziś jutro będzie generował straty. Ten fakt potwierdzają testy EA gdzie wyraźnie widać, że 99% systemów ma okresy zyskowne i zawsze ma okresy niezyskowne. W efekcie 80-90 % traderów nie dostrzega okresu gdy ich system zaczyna być nieopłacalny. Tylko nieliczna grupa ma predyspozycje pozwalające dostosowywać się płynnie do zmian na rynku. I praktycznie tylko oni są skazani na sukces gdyż cała reszta pozostanie dawcami kapitału dla tych zarabiających i dla brokerów. Postanowiłem zrobić pewien eksperyment, który ma za zadanie zwiększenie szans dawców kapitału poprzez zniwelowanie efektu przewagi kasyna by nie powiedzieć stworzenie efektu przewagi gracza.
OGÓLNE ZAŁOŻENIA.
1)W odróżnieniu od tradingu konwencjonalnego oczekiwanym zyskiem z gry nie będzie zysk z otwieranych pozycji tylko zysk ze zwrotu spredu. Trader ma się skupić tylko na tym by wyszukać okazje do szybkiego złapania 1 do kilku pipsów i niedopuszczeniu do utraty zbyt dużej części kapitału.
2)Mikrokonto centowe. Kapitał przeznaczony na eksperyment 50$. I tu ważne na konto do gry trafi na początku tylko 1$ i codziennie będzie dopłacany 1$. Ma to za zadanie nie dopuścić do wyzerowania kapitału oraz stworzenia pewnej stymulacji, która pozwoli realnie odczuwać wartość kapitału po wysokościach zwrotów, które będą coraz wyższe przy rosnącym depo i wyraźnie spadną gdy zapomnimy o należytej ochronie tego depo.
3) Jeżeli wystąpi w ciągu dnia zysk z gry powyżej 20% nadwyżka będzie wypłacona.
4) Do gry użyję prostego EA do zarządzania pozycjami. Zamknie mi on wszystko gdy strata przekroczy ustalony % depo lub zysk przekroczy ustalony %. Na początek start z ustawieniem strata 25% zysk 1% ale te wartości będą się zmieniać by dobrać optymalny stosunek.
5)Cel - stworzenie optymalnych zasad i narzędzi, które ograniczą zbyt duże dzienne wahania depo i pozwolą systematycznie wyciągać zyski z samego zwrotu spredu traktując depo jedynie jako narzędzie do zarabiania, o które trzeba po prostu dbać.
6) Do zwrotu spredu użyję serwisu http://fxcash.net/?id=X74227 Jest to najszybszy znany mi serwis tego typu. Kasa ze zwrotu jest codziennie w odróżnieniu od serwisów gdzie wypłaty są miesięcznie a jej wypłata na skrill trwa dosłownie kilka minut. Przy zwrotach kilku $ dziennie nie ma potrzeby weryfikacji konta dopiero po przekroczeniu 100$ zwrotu dziennego trzeba to zrobić.

Co jakiś czas wrzucę do tego wątku wyniki i przemyślenia.
Jeśli ktoś ma podobne podejście, doświadczenia lub przemyślenia proszę o kontakt na priv.

tplayyy
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2017, 11:16

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: tplayyy »

Witam,
Jak idzie zarabianie na zwrocie ze spreadu?
Pierwsze wnioski?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Witam. Możesz podać wstępne wyniki od 19.10.2017 ?
Interesuje mnie też na jakim zysku zamykałeś pozycje, ile pips brałeś przeciętnie 1-2, więcej i jaki instrument?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

karus123 pisze:Rynek cały czas się zmienia i system, który pozwala zarabiać dziś jutro będzie generował straty. Ten fakt potwierdzają testy EA gdzie wyraźnie widać, że 99% systemów ma okresy zyskowne i zawsze ma okresy niezyskowne. W efekcie 80-90 % traderów nie dostrzega okresu gdy ich system zaczyna być nieopłacalny. Tylko nieliczna grupa ma predyspozycje pozwalające dostosowywać się płynnie do zmian na rynku. I praktycznie tylko oni są skazani na sukces gdyż cała reszta pozostanie dawcami kapitału dla tych zarabiających i dla brokerów. Postanowiłem zrobić pewien eksperyment, który ma za zadanie zwiększenie szans dawców kapitału poprzez zniwelowanie efektu przewagi kasyna by nie powiedzieć stworzenie efektu przewagi gracza.
OGÓLNE ZAŁOŻENIA.
1)W odróżnieniu od tradingu konwencjonalnego oczekiwanym zyskiem z gry nie będzie zysk z otwieranych pozycji tylko zysk ze zwrotu spredu. Trader ma się skupić tylko na tym by wyszukać okazje do szybkiego złapania 1 do kilku pipsów i niedopuszczeniu do utraty zbyt dużej części kapitału.
2)Mikrokonto centowe. Kapitał przeznaczony na eksperyment 50$. I tu ważne na konto do gry trafi na początku tylko 1$ i codziennie będzie dopłacany 1$. Ma to za zadanie nie dopuścić do wyzerowania kapitału oraz stworzenia pewnej stymulacji, która pozwoli realnie odczuwać wartość kapitału po wysokościach zwrotów, które będą coraz wyższe przy rosnącym depo i wyraźnie spadną gdy zapomnimy o należytej ochronie tego depo.
3) Jeżeli wystąpi w ciągu dnia zysk z gry powyżej 20% nadwyżka będzie wypłacona.
4) Do gry użyję prostego EA do zarządzania pozycjami. Zamknie mi on wszystko gdy strata przekroczy ustalony % depo lub zysk przekroczy ustalony %. Na początek start z ustawieniem strata 25% zysk 1% ale te wartości będą się zmieniać by dobrać optymalny stosunek.
5)Cel - stworzenie optymalnych zasad i narzędzi, które ograniczą zbyt duże dzienne wahania depo i pozwolą systematycznie wyciągać zyski z samego zwrotu spredu traktując depo jedynie jako narzędzie do zarabiania, o które trzeba po prostu dbać.
6) Do zwrotu spredu użyję serwisu http://fxcash.net/?id=X74227 Jest to najszybszy znany mi serwis tego typu. Kasa ze zwrotu jest codziennie w odróżnieniu od serwisów gdzie wypłaty są miesięcznie a jej wypłata na skrill trwa dosłownie kilka minut. Przy zwrotach kilku $ dziennie nie ma potrzeby weryfikacji konta dopiero po przekroczeniu 100$ zwrotu dziennego trzeba to zrobić.

Co jakiś czas wrzucę do tego wątku wyniki i przemyślenia.
Jeśli ktoś ma podobne podejście, doświadczenia lub przemyślenia proszę o kontakt na priv.
Zwrot spreadu to nie jest jeszcze efekt przewagi gracza co najwyżej wyrównanie szans. I nie jest gwarantem osiągania zysków. Gdyby zwrot był większy od spreadu zawieranych transakcji to wtedy szansa na efekt przewagi gracza jak najbardziej rośnie.
Skoro dochodzisz do wniosków, że za straty graczy odpowiada spread to trzeba tak grac by wpływ jego był jak najmniejszy. Czyli pozycje gdy SL i TP>>spread. Przy SL i TP rzędu kilkadziesiąt i więcej pips wpływ na końcowy wynik maleje i jest już mniejszy niż w kasynie grając np. w ruletke :)

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Na razie trudno o wnioski gdyż okres testowy jest zbyt krótki. Na razie skupiam się na tym by nie stracić kapitału bo to on jest tym narzędziem które ma teraz i w przyszłości generować zysk. Dlatego normalnie gram na ilość transakcji by tylko robić obrót zamykając je z minimalnym zyskiem. Jednak po zaliczeniu straty natychmiast zmieniam styl gry, pozycji jest mniej i są mniejsze ale szukam dłuższych swingów do odrobienia straty lub co najmniej 70-80% straty. Po odrobieniu straty powrót do gry na ilość. Jak na razie ta strategia zdaje się przynosić oczekiwane efekty ale jak wspomniałem wcześniej to za krótki okres by coś oceniać. Zmieniłem jedno z założeń. Nie wypłacam z konta do gry na konto matkę zysku dziennego powyżej 20% - powód jest prosty taki zysk może się pojawić tylko w trakcie odrabiania strat więc de facto nie jest on zyskiem. Ale temat wyprowadzania ewentualnej części zysku z gry nadal pozostaje do rozwiązania tylko pomyślę o tym później gdy historia będzie dłuższa i będzie można wyciągać jakieś wnioski. W trakcie gry okazało się, że EA w obecnej postaci nie jest dostosowany do odrabiania strat - po prostu za szybko realizował zysk i ten zysk był zbyt mały do odrobienia strat. Poszła więc mała poprawka EA ma teraz dodatkowo tzw "duży zysk". Jeśli żadne ze zleceń nie ma TP to EA gra tak jak do tej pory i realizuje "mały zysk" jeśli jednak chociaż jedno z otwartych zleceń ma TP to EA zamknie wszystko dopiero po osiągnięciu tego większego zysku lub po trafieniu w TP. Technicznie musiałem założyć 2 konta gdyż minimalne depo jest wyższe niż 1$ i robię transfer tego 1$ z konta matki na konto do gry.Dotychczasowe wyniki w załączniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

-rookie- - jak napisałem na wstępie gram z wykorzystaniem EA. Nie zwracam uwagę po ilu pipsach zamknąć pozycję bo zrobi To EA po osiągnięciu 1% zysku. Ja tylko otwieram pierwsze zlecenie i gdy cena idzie od razu w kierunku zysku to szybko je zamykam zwykle po 3-5 pipsach zysku chyba że ewidentnie idzie dalej. Jeśli zaczyna iść w kierunku strat to buduję siatkę i albo strata 25% albo zysk 1%. Budując siatkę mogę odwracać jej kierunek np jeśli mam 2-3 sele a cena idzie ewidentnie w górę mogę otwierać więcej pozycji buy i uzyskać sumaryczną przewagę w pozycjach buy. Gdy znów zaczyna spadać mogę realizować zyski z buy zmniejszając ich ilość tak by selle znów były w przewadze itd. I tak do momentu gdy zysk w tym cyklu będzie powyżej 1% bo wtedy EA zamknie wszystko. Do tej pory w tym eksperymencie grałem tylko na edku ale mogę to robić na wielu parach jednocześnie bo EA kontroluje całość.

Cblondyn - Nie rozumiesz sedna. Nie chodzi o zniwelowanie stosunku spredu do TP. dużo większy TP tylko pozornie niweluje niekorzystny wpływ spredu. Przy większym TP znacznie wydłużony zostaje czas dojścia do TP a przez to gracz jest narażony na dodatkową stratę do swojego zysku poprzez swap. Ponadto znacznie trudniej jest skutecznie prognozować większy ruch w danym kierunku. Ten eksperyment nie rozwiązuje problemów graczy, którzy jako tako sobie radzą na rynku i wychodzą na plus. Ta metoda ma pomóc tym dla których wyniki na rynku to wieczna huśtawka tj. jest jeden lub kilka dni na plus a potem tracą cały zysk i tak w kółko a takich ludzi jest 70-80%. Tu nie chodzi tylko o zwrot spredu ale także o aspekt psychologii gry. W normalnych warunkach emocje grają cały czas na niekorzyść gracza i niewielu daje sobie z nimi radę i tracą albo z powodu euforii po wygranej albo z presji odrobienia straty po przegranej bo bez odrobienia straty nie ma zysku więc jest ciśnienie by odrobić jak najszybciej a tu zysk jest cały czas bez presji bo zarówno na zamknięciu straty jak i na zamknięciu zysku zarabiamy na spredzie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Więc powiększasz codziennie depo konta do gry o 1 dolara i próbujesz kręcić wolumen żeby dostawać coraz większy zwrot spreadu. I używasz EA do zarządzania pozycjami. Ciekawe, ciekawe... Założyłem konto tydzień temu ale okazało się że trzeba konto u borokera założyć z ich strony, nie można podpiąć istniejącego. Konkretnie wyjaśniłeś, dzięki.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

-rookie- nie musisz zakładać konta z ich strony. Większość jeśli nie wszyscy brokerzy zezwalają na posiadanie wielu kont. Po prostu zakładasz u swojego brokera nowe konto wpisując przy zakładaniu ich ID partnera i potem to konto rejestrujesz u nich w serwisie. To oczywiste, że spred musi najpierw trafić do nich przez ID partnera by mogli ci go zwrócić.

1) Zakładamy konto na http://fxcash.net?id=freebonus
2) Szukamy ID parnera dla konkretnego wybranego przez siebie brokera
3) zakładamy kolejne konto u tego brokera
4) rejestrujemy nasze nowe konto w serwisie

Opis masz w załącznikach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

karus123 pisze:
Cblondyn - Nie rozumiesz sedna. Nie chodzi o zniwelowanie stosunku spredu do TP. dużo większy TP tylko pozornie niweluje niekorzystny wpływ spredu. Przy większym TP znacznie wydłużony zostaje czas dojścia do TP a przez to gracz jest narażony na dodatkową stratę do swojego zysku poprzez swap. Ponadto znacznie trudniej jest skutecznie prognozować większy ruch w danym kierunku. Ten eksperyment nie rozwiązuje problemów graczy, którzy jako tako sobie radzą na rynku i wychodzą na plus. Ta metoda ma pomóc tym dla których wyniki na rynku to wieczna huśtawka tj. jest jeden lub kilka dni na plus a potem tracą cały zysk i tak w kółko a takich ludzi jest 70-80%. Tu nie chodzi tylko o zwrot spredu ale także o aspekt psychologii gry. W normalnych warunkach emocje grają cały czas na niekorzyść gracza i niewielu daje sobie z nimi radę i tracą albo z powodu euforii po wygranej albo z presji odrobienia straty po przegranej bo bez odrobienia straty nie ma zysku więc jest ciśnienie by odrobić jak najszybciej a tu zysk jest cały czas bez presji bo zarówno na zamknięciu straty jak i na zamknięciu zysku zarabiamy na spredzie.
To Ty nie rozumiesz. Samo zniwelowanie spreadu nie daje ci ŻADNEJ przewago nad rynkiem. Co najwyżej wyrównuje. O przewadze zdecyduje skuteczność i RR. A na to złożą sie takie czynniki jak setup oraz jak sie otwartą pozycje prowadzi. Z matematycznego punktu widzenia bez analizy wykresów czy analizy fundamentalnej każdy trader poprzez koszty spreadu/prowizji(koszty) jest na przegranej pozycji. Rynek ma przewage "na dzien dobry" i ta przewaga jest uzależniona od stosunku kosztów do zysków. I ten stosunek jak łatwo policzyc jest zależny od spreadu brokera i TP otwieranych pozycji.
Otwierasz wątek "efekt przewagi kasyna" a piszesz o psychologi i takie tam. To nie ma nic ze sobą wspólnego. Przewaga kasyna nie opiera sie o jakąś psychologie a o matematyke :)
A konkretnie o rachunek prawdopodobieństwa. I piszesz głupoty o tym, że trejd typu long term jest obarczony jakimś wydumanym ryzykiem. A jak ktoś sobie nie radzi z emocjami to niech sobie spekulowanie na rynkach finansowych odpuści. Moja rada. Jak chcesz nie tracić to:
TP=SL i TP i SL na tyle duże, żeby spread nie miał znaczącego wpływu na wynik końcowy. A w przypadku, gdy broker odda koszty spreadu to szanse są wtedy równe. Pomyśl wtedy nad wypracowaniem przewagi. Podpowiem że ma to związek z AT :)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

AT, AT, AT... Teoretycznie wystarczy EA które będzie balansowało w okolicach 0, będzie kręciło wolumen i nie dojdzie do głupiej straty kapitału przez awarie. I cel zostanie osiągnięty - zysk będzie ze zwrotu części spreadu.

ODPOWIEDZ