webskitrader w realu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Witam wszystkich.

Mam 36 lat, mieszkam w środkowej Polsce i będę tutaj opisywał swoje poczynania na rynku.

Dziennik Inwestycyjny na forum zmobilizuje mnie do bycia jeszcze bardziej konsekwentym i systematycznym w działaniu. Ponieważ od tego momentu moje działania będą transparentne, niejako zmusi mnie to do solidnego wywiązywania się z przedstawionych założeń.

Ale do rzeczy:

Moje doświadczenia ze spekulacją trwają od 2008 roku. Na początku nie było różowa. Straciłem dużo pieniędzy, aż dotarło do mnie, że albo to zarzucę, albo niech ktoś mi pokażę jak to się robi.
Więc przeszedłem na demo i zacząłem się szkolić. NA początku było kilka bezpłatnych szkoleń biur maklerskich. Teraz z perspektywy czasu uważam, że były dobre tylko po to, żeby pokazać jak się nie traduje.
Tak na logikę - czy ktoś zaoferuje wiedzę jak zarabiać duże pieniądze (lub nawet jakiekolwiek) za darmo? Nie sądzę.

Były okresy kiedy wracałem na realny rynek, a następnie znowu przechodziłem na demo. Miałem huśtawkę jak większość początkujących.
W końcu znalazłem Mentora, który powiedział mi to co nalezy robić. Łatwym uczniem nie byłem. Jak zacząłem szkolenie w lipcu 2014, to na dobra sprawę dopiero je kończę. Święty nie jestem i swoje przywary mam.
Jednak ten czas był mi ewidentnie potrzebny abym zrozumiał, że w tradingu najważniejsze jest podejście do tego całego zagadnienia.

Otóż, podchodzę do sprawy profesjonalnie, mam wiedzę o tym co i jak mam robić i sprawia mi to frajdę.
To trzy składowe mojego podejścia. Nie twierdzę, że jest idealne, ale dla mnie sprawdza się właśnie takie.

W 2015 wcale nie tradowałem, ze względów osobistych, a na początku 2016 roku, gdy syt się unormowała, postanowiłem powrócić do spekulacji. Zbudowałem Plan Działania, który postanowiłem sprawdzić na koncie demo od kwietnia do grudnia 2016. Ponieważ wyniki okazały się zadowalające. Postanowiłem wejść ponownie realnymi pieniędzmi na rynek.
Od początku marca handluje na koncie realnym.

Perspektywa to D1. Gram w oparciu o price action. Mój ulubiony sygnał wejścia w rynek to Inside Bar. Jedyna trudna rzecz w tym Planie to czekanie na sygnał. Składam zlecenie oczekujące i zostawiam. Cała filozofia

Ponieważ jest to perspektywa dzienna, nie będzie problemu, żeby pokazać każdą transakcją jaką wykonam.

Zakładam, że wszystko będzie transparentne, zatem na każdej transakcji będą widoczne wszystkie dane.
W 2016 roku gdy grałem na koncie demo - założyłem sobie, jako kapitał początkowy 3000 PLN.
Wyszło fajnie, dlatego teraz rozpoczynam dokładnie taką samą, tylko że realną, kwotą.

ZATEM REASUMUJĄC:

W marcu 2017 zakończył się mój pierwszy miesiąc na koncie realnym - zestawienie umieszczę w następnym poście w tym temacie.
W tym miesiącu już były transakcje więc je również pokażę, tak jak od dziś wszystkie, które wykonam.

Zastanawiam się czy jest sens wrzucania tutaj zleceń oczekujących, bo przecież nie wszystkie wejdą w transakcję. Może poprostu będę pisał, że złożone jest takie i takie zlecenie, albo na danym rynku mieli się transakcja... itp.

Zakładam, że będę ten dziennik prowadził przynajmniej do końca roku. Moim celem jest 100% transakcji zgodnych z Planem.

Na wszelkie pytania odpowiem, gdy tylko zauważę, że się pojawiły:-)

POZDRAWIAM I DZIAŁAM
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

POSUMOWANIE MARCA 2017
Podsumowanie marca 2017.jpg
Zestawienie z platformy marca 2017.png
Oba screeny pokazują podsumowanie marca tego roku.

Jedno jest z platformy, a drugie pokazuje statystyki, które potem wykorzystuję do analizy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Do tej pory w kwietniu zakończyły się następujące transakcje:
2017_04_03 transakcja US500.png
2017_04_10 transakcja SOYBEAN.png
Oczywiście wszystkie transakcje są wydrukowane i składowane w segregatorach.

Po prostu organizacyjnie kontynuuję to co robiłem na demo.

Ma to być dziennik, więc postaram się codziennie dawać znać co tam u mnie piszczy z tą całą spekulacją.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Fajnie że nie poczułeś się obrażony, a zmotywowany moim postem z innego tematu.
Zakładam, że będę ten dziennik prowadził przynajmniej do końca roku. Moim celem jest 100% transakcji zgodnych z Planem.
Super, takie profesjonalne podejście rzadko się tu spotyka. :564:

Będę śledził, jakbyś przynajmniej w pierwszych transakcjach napisał co i dlaczego, pokazując na wykresie było by wspaniale.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

Tutaj na przykładzie jednej z transakcji starałem się wyjaśnić wszystko co i w jaki sposób robię.

W razie pytań jestem do dyspozycji.
Opisana transakcja.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

hej webski, strategia prosta jak machanie cepem. Jak zwykle najslabszym ogniwem jest tutaj czlowiek, widze to po sobie. Tez starram sie handlowac w oparciu o IB na dziennym wykresie ale popelniam bledy:
1)wyprzedzam rynek,
2) szukam IB na sile,
3) szukam sygnalu przeciwko trendowi.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Prawidłowe podejście, to strategia ma być dostosowana do Ciebie a nie Ty do niej. Widzę, że grałeś waluty towary oraz indeksy to trochę duży rozrzut. Nie szukaj na silę sygnałów gdzie się tylko da. Wybieraj instrumenty, które pasują do Twojej strategii i takie gdzie koszty są rozsądne. No i uważaj na rolowania na indeksach i towarach.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

irmentruda pisze:hej webski, strategia prosta jak machanie cepem. Jak zwykle najslabszym ogniwem jest tutaj czlowiek, widze to po sobie.
Fakt banalne zasady, jak znajdę chwilę napiszę EA i przetestujemy to na danych historycznych, ale nie spodziewałbym się po tym rewelacji.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

irmentruda pisze:hej webski, strategia prosta jak machanie cepem. Jak zwykle najslabszym ogniwem jest tutaj czlowiek, widze to po sobie. Tez starram sie handlowac w oparciu o IB na dziennym wykresie ale popelniam bledy:
1)wyprzedzam rynek,
2) szukam IB na sile,
3) szukam sygnalu przeciwko trendowi.
Zgadzam się z Tobą w pełni. Człowiek to najsłabsze ogniwo tego całego łańcucha biznesowego.

Swoją droga wiecie jak się zdziwiłem, kiedy poszedłem do pewnych rozreklamowanych trzech panów na szkolenie, a oni zrobili wielkie oczy gdy to powiedziałem. Przyznali mi rację. Nie zmienia to faktu, że to oni mnie powinni uczyć a nie ja ich. Masakra - zwiałem stamtąd szybciej niż dalej.

Teraz już ich nigdzie nie widać. Chłopaki się nachłapali i zniknęli. Ostatnie filmy w na YT pochodzą sprzed 2-3 lat. To apropos tego co pisałeś w innym temacie MUSTAFA. Miałeś rację, że trzeba być ostrożnym. Jedną z moich cech, nad którą pracuję to zbytnia ufność we wszystko co zobaczę.

IRMENTRUDA, wiesz nad czym musisz pracować. Podobno pierwszy krok do pozbycia się problemów to zdać sobie sprawę z tego, że istnieją. Dziękuję za podpowiedzi. Będę uważał na te aspekty.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

webskitrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2017, 12:28

Re: webskitrader w realu

Nieprzeczytany post autor: webskitrader »

To zlecenie oczekujące na ropie. Przed IB jest potężny ruch w górę, zatem kontynuacja ruchu z tą samą siłą jest mocno wątpliwa. ALe na rynku jak wiadomo wszystko jest możliwe, a wg Planu - jest to sygnał do złożenia zlecenia.
Zlecenie oczekujące OIL na forum.png
Mam pytanie. W jaki sposób mogę dać pochwałę dla użytkownika za rzeczowy i konkretny post?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Szacunek dla wszystkich próbujących swoich sił na wykresach cenowych :564:

ODPOWIEDZ