Hardcore Scalping Project

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Darro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2017, 07:54

Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: Darro »

Hardcore Scalping Project

Na początek ,krótki opis założeń projektu ,który już trwa od 29 grudnia 2016.

Jest to eksperyment -który ma na celu sprawdzenie na ile i jak długo możliwe jest realizowanie planu tradingowego stworzonego przez formułę matematyczną zakładającą systematyczny przyrost kapitału w oparciu o Daytrading.

W arkuszu EXCEL zrobiłem tabelę wyliczającą ile może wynosić stan konta po X dniach w zależności od założonego w % dziennego przyrostu.

Zmiennymi są tutaj :
• data rozpoczęcia
• kapitał początkowy - tu 1000zł
• stawka w lotach- tu w pierwszym miesiącu przyjąłem 0,1 lota
• zakładany w % przyrost dzienny - trzy warianty 1% ,3% , 5%

Kolumna " Pipsy" - wylicza ile pipsów należy zarobić, żeby przy stawce 0,1 lota uzyskać pożądany dzienny przyrost kapitału. Po miesiącu w zależności od wielkości kapitału stawka w lotach będzie korygowana w górę lub w dół.

Eksperyment rozpoczął sie 29 grudnia wpłatą 1000 zł na konto u brokera.
Według tabeli na koniec miesiąca 27-01-2017 (20 dzień= 4 tydzień eksperymentu ) w zależności od zakładanego w % przyrostu dziennego powinienem osiągnąć :
• 1% - 1220 zł czyli 122% kapitału początkowego
• 3% - 1806 zł czyli 181% "
• 5% - 2653 zł czyli 265 % "

Ponieważ z założenia ma to byc eksperyment "Hardcore Scalping" - będę się starał grac wg. tabeli dla 5% z nadzieją ,ze utrzymam tempo wg. tabeli 3% a i tak będzie zadowolony jak skończę ze stanem konta wg. tabeli dla 1%;)

Co mi ta tabela daje ? -Uświadomiła mi to ,że zarabiając tylko 4-5 pipsów dziennie można osiągnąć przyrost kapitału w wysokości 22% miesięcznie grając 0,1 lota przy kapitale 1000zł.

Zasady zawierania transakcji według autorskiego systemu RangeBary+Bolinger Bands+SD+MACD
w połączeniu z PA ( głównie w celu określenia kierunku składania zleceń)

Wpisy ze względu na specyfikę metody (scalping) ,będę robić zazwyczaj po zamknięciu zleceń, być może tylko 2-3 razy w tygodniu i będzie tu więcej statystyki dotyczącej systemu niż analizy setupów.

Mam świadomość ,że przedsięwzięcie może sie skończyć katastrofą ,dlatego ryzykuje tu małą kwotą ,która będzie niewielką ceną za wartościowe doświadczenie na rynku Forex.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Widzę jeden podstawowy błąd, który łatwo może Cię zgubić. Presja na wynik. Masz ustalone X, które chcesz zarobić w czasie Y. I właściwie piszesz tylko o tym wspominając kilkukrotnie. Brak jakiegokolwiek wspominania o ryzyku, jego zarządzaniu i ucinaniu strat. Trader szacuje przede wszystkim ryzyko, a potem "martwi się" zyskami.

Moje doświadczenie mówi mi, że skończy się to wyzerowaniem konta, prędzej czy później, niezależnie od tego ile zarobisz wcześniej (chyba, że będziesz dokonywać regularnych wypłat). Kwota może i nieduża ale jej również szkoda. Pomyśl o tym.

Powodzenia!
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fxsweet
Gaduła
Gaduła
Posty: 119
Rejestracja: 12 sty 2017, 09:20

Re: Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: fxsweet »

No tabelka super :-)
Szkoda że do.Excela pieniędzy nie.można wpłacać bo łatwiej tam kod na sumę zrobić :-)

Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

Podepnij konto pod myfxbook będziemy lukac

Awatar użytkownika
Darro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2017, 07:54

Hardcore Scalping Project dzień 20 ty

Nieprzeczytany post autor: Darro »

raposo pisze cyt: " Widzę jeden podstawowy błąd, który łatwo może Cię zgubić. Presja na wynik. Masz ustalone X, które chcesz zarobić w czasie Y. I właściwie piszesz tylko o tym wspominając kilkukrotnie. Brak jakiegokolwiek wspominania o ryzyku, jego zarządzaniu i ucinaniu strat. Trader szacuje przede wszystkim ryzyko, a potem "martwi się" zyskami."

Ryzyko jak i ucinanie strat jest określone jak w każdym innym moim rachunku- max strata 100p i nie więcej niż 20% - i są to założenia maksymalne i nieprzekraczalne. I tu dochodzimy do sedna sprawy czyli dlaczego publikuje publicznie swój dziennik ?
Tu przytoczę słowa pewnego radzieckiego polityka -"Kontrola najwyższym stopniem zaufania" :568:
Mając świadomość, że ktoś może oceniać moją wierność powyższym zasadom, podlegam zewnętrznej presji ,która zmusza mnie do samokontroli i postępowania zgodnie z ustalonymi założeniami i uniknięcia komentarza - "a pisałeś ,ze nie stracisz więcej niż 100p , i co ???

Co do presji na wynik- to celowo mam trzy "ścieżki" 1% ,3% ,i 5% dziennie więc zaczynałąc od 5% dziennie zawsze spadając niżej nadal mam poczucie ,ze trzymam się jakiegoś wcześniej zaplanowanego planu tradingowego...

Ale przechodząc do faktów ,trochę historii czyli jak się rozwijał projekt w okresie pierwszych 20 dni

20 dzień eksperymentu- podsumowanie.

Minęly 4 tygodnie od rozpoczęcia zabawy z kapitałem początkowym = 1000zł

Według tabeli w dniu 27.01 prognozy zakładały stan konta przy dziennej progresji :
wariant 1% - 1220 zl
wariant 3% - 1806 zł
wariant 5% - 2653 zł

Stan konta rzeczywisty wyniósł 3061 zł ,czyli plan trochę przekroczony, ale taki zapas okaże się bezcenny jak przyjdzie seria strat co jest nieuniknione.W tym momencie miałem otwarte trzy zlecenia ,które były na małym plusie ,ale nie wliczałem ich do kapitału.

W załączonych screenach jest trochę szczegółów. Wynika z nich między innymi ,że pary które dały zarobić najwięcej to - USDJPY i GBPUSD a najwięcej straty przyniósł mi EURUSD.
DarrO_2017-01-27_3.jpg
DarrO_2017-01-27_2.jpg
DarrO_2017-01-27_1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Robiłem podobne wyliczenia setki razy ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Darro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2017, 07:54

Re: Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: Darro »

krótkie pytanie...jak się wkleja załączniki ,żeby były widoczne w tekście tak jak zrobił kol. "Nieśmiertelny Trader " ?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Darro pisze:krótkie pytanie...jak się wkleja załączniki ,żeby były widoczne w tekście tak jak zrobił kol. "Nieśmiertelny Trader " ?
Jak dodasz już załącznik, czyli klikniesz "dodaj plik" to na dole pod obszarem gdzie wpisujesz tekst masz 2 przyciski "wstaw w tekst" / "usuń plik". Naciśnij wstaw w tekst. Jeśli obrazek jest za duży możesz otworzyć link z tego załącznika z obrazka, skopiować go i wstawić między tagi IMG [img][/img. Ogólnie jednak małe obrazki do jakiegoś rozmiaru po kliknięciu "wstaw w tekst" są widoczne w formie obrazu w poście.

Awatar użytkownika
Darro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2017, 07:54

Re: Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: Darro »

Dzieki za info,poćwiczyłem i chyba już będe wiedział jak

Awatar użytkownika
Darro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2017, 07:54

Hardcore Scalping Project dzień 25- ty

Nieprzeczytany post autor: Darro »

25 dzień Hardcore Scalping Project

Tak wygladała sytuacja na polu bitwy 03.02.2017

Minął 5 tydzień od rozpoczęcia experymentu z kapitałem początkowym = 1000zł

Według tabeli na miesiąc Luty ( czyli kolejne 20 dni projektu) w dniu 03.02 prognozy zakładały stan konta przy dziennej progresji :
wariant 1% - 2838 zl
wariant 3% - 3130 zł
wariant 5% - 3446 zł

Obrazek


Stan faktyczny wynosił 3613 zł ( nadwyżka +167 zł) w porównaniu do wariant 5%
Miałem otwarte 3 zlecenia ,które były na minusie dając equity -173zł zł w stosunku do planu.
5 tydzień eksperymentu okazał sie być najsłabszy( +18%) z dotychczasowych , spowodowały to wtorkowe (31.01) stratne zlecenia na GBPUSD.

Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ