Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Witam wszystkich.
W ramach zabawy, urozmaicenia i większego pilnowania się bo może ktoś obserwuje :), pobawię się w dziennik. A w ramach dywersyfikacji ryzyka brokerowego, wrzucam parę zł do Pepperstone.
Powiadają, że fajny broker.
Zwykle wrzucam na real coś pomiędzy 40 a 100 tys zł przy lewarach 1/100. Tak do zabawy i przetestowania powinno wystarczyć...
Choć przy takim lewarze jaki daje Pepperstone to powinno się trzymać większość depozytu we własnym banku.
Przy depo powiedzmy 10 tys GBP i lewarku x500 można otworzyć pozycję wielkości z 50 lotów. A ja chyba i 20 nigdy nie otworzę, hm. Więc zastanawiam się, czy nie wrzucić mniej, a po prostu wirtualnie wiedzieć, że depozyt jest większy. Ale z drugiej strony fajnie widzieć całe depo.
Miał ktoś problem z wypłatą z Pepperstone?

Za chwilę zmajstruję Myfxbook, jak mi się uda, bo nigdy tego nie robiłem.

Nówka konto w Pepperstone juz otwarte, w GBP.

W ramach testu kosztów, poszły trzy przelewy.

Jeden przelew 100 GBP, zwykłym tradycyjnym przelewem, z konta prowadzonego w GBP.

Drugi poprzez dostępną opcję European Local Bank Transfer. Tu przelew poszedł 200 GBP, ale w PLN na konto Pepperstone w ING w Polsce (tak mają). Pepperstone przeliczyło sobie, że 200 GBP to 1012,14 PLN , czyli przeliczyli po kursie 5,06 zł, tymczasem kurs GBP w piątek to 4,93 zl.

Trzeci przelew 150 GBP, a właściwie wpłata kartą kredytową w systemie 3D Secure, a więc bez kosztowo. Karta prowadzona w PLN. Faktycznie bez kosztowo, oprócz przewalutowania mojego banku, który 150GBP potraktował ubytkiem na karcie 751,74 zł, czyli po kursie 5,01 zł. (nie najgorzej)

Na razie wniosek jest taki, że opcja European Local Bank Transfer jest najmniej korzystna, najmniej korzystne przeliczenie kursu.
Opcja karty kredytowej jest OK, szybko od ręki i kurs przeliczeniowy do przełknięcia.
Czekam jeszcze jak wyjdzie zwykły przelew, mam nadzieję, że najkorzystniej.
Wówczas dokonam docelowego przelewu.
Dodam, że osobiście nie bawię się w Skrille czy PayPale. Przy kwotach jakimi operuję raczej nie ma to sensu, prowizje wysokie, plus ryzyko utraty kasy. Jak dla mnie PayPal czy Skrill itp to szajs.

Cel to ugranie 10% miesięcznie, czyli około 200% w rok.
Na razie nie opisuję systemu. Zarządzanie pieniędzmi czyli Money Managment to różne wielkości pozycji, zawsze SL. SL i TP różnie, jedno i drugie pomiędzy 10 pipsów, optymalne to SL 5pipsów a TP to 10pipsów.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Uff, jutro tydzień, a tradycyjny przelew bankowy w ramach testu jeszcze nie doszedł. Najtańsza opcja, ale trzeba sie naczekać w Pepperstone :)
Obrazek
Obrazek

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: green7 »

juszjuszmilion pisze:Uff, jutro tydzień, a tradycyjny przelew bankowy w ramach testu jeszcze nie doszedł. Najtańsza opcja, ale trzeba sie naczekać w Pepperstone :)
No niestety - bankowe przelewy do USA często idą z tydzień. A tu zapewne wysyłałeś do Australii, może tyle trwać. Bankom się nie spieszy ....
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Grunt, że doszedł i bez kosztowo. Z drugiej strony zawsze troszkę się dziwię, że ludzi potrzebują dokonać wpłaty szybko, najlepiej w ciągu minuty, to świadczy chyba o hazardowych zapędach ;) A taki tydzień czekania to jednak daj do pomyślenia.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Wkrótce wracam do gry. Wypadł nagły rejs i z netem na morzu bardzo licho, ale po woli wracam, i wracam do gry :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: raposo »

juszjuszmilion pisze:Grunt, że doszedł i bez kosztowo. Z drugiej strony zawsze troszkę się dziwię, że ludzi potrzebują dokonać wpłaty szybko, najlepiej w ciągu minuty, to świadczy chyba o hazardowych zapędach ;) A taki tydzień czekania to jednak daj do pomyślenia.
Bardziej o zwyczajnym braku cierpliwości :). "Bo rynek ucieka". Też nieraz szedł mi tyle czasu przelew do/z Australii. Problemem zawsze były wypłaty, które kosztowały kupę kasy...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Test Pepperstone wypadł na plus.
Na prawdę miły broker.

Wpłaty najkorzystniej w z rachunku walutowego, kilka dni i bezkosztowo na rachunku brokera.
Mniejsze kwoty równie przyjemnie i błyskawicznie kartą, również bezkosztowo. Oczywiście należy posiadać rachunek w danej walucie i kartę do tego rachunku.
Wypłaty nie wiem jak na kartę, ale na konto bankowe też w kilka dni roboczych. Wiadomo.
Szkoda, że nie ma rachunków w PLN, no cóż.

Tak więc brokera uczciwie polecam (choć nic z tego nie mam) :)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Tak przejrzałem kilkadziesiąt transakcji zamkniętych SL i TP i choć większość zamkniętych było z nieznacznym max 1 pipsowym poślizgiem, a SL i TP było w odległości około 6 pipsów, to poślizg na korzyść przy TP wystąpił częściej niż przy SL. Co ewidentnie świadczy o uczciwości brokera.
Taki info dla zainteresowanych brokerem.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Przepraszam najmocniej tych, którzy zaglądali, ale nie za bardzo wiem jak prowadzić dziennik, poza tym tak pomyślałem, że kogo może interesować trejding jakiejś tam obcej osoby.
W związku z powyższym zamykam temat, tak dla uporządkowania rzeczy.

Jedyne co mogę powiedzieć, i jeśli kogoś to interesuje, że broker bardzo przyjemny, sprawdził się jak dla mnie, polecam.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
juszjuszmilion
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 13 sie 2016, 21:33

Re: Sea Cloude 1.0, przy okazji test Pepperstone

Nieprzeczytany post autor: juszjuszmilion »

Pytanko, ma ktoś doświadczenie z dobrym serwerem na którym można by zostawić grający automat? może ktoś coś polecić?
Czy może lepiej ustawić drugi komp i czasem doglądać?
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ