FWave - Analiza Falowa

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
FWave
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2016, 13:44

FWave - Analiza Falowa

Nieprzeczytany post autor: FWave »

zapraszam do dziennika gdzie będę prezentował opracowany przeze mnie system. oparty jest o analizę falową. Nie chodzi jednak o fale Eliota a o DFT (Dyskretna Transformata Fouriera). Transformata ta przekształca wykres na sumę funkcji falowych.
System składa się z dwóch podsystemów grających na zupełnie przeciwstawnych zasadach.
System nr 1 zajmuje pozycje zgonie z trendem przy silnych krótkoterminowych wybiciach. Stosuję w nim dość ciasnego stopa i powiększanie zyskownych pozycji.
System nr 2 zajmuje pozycje przeciwne do trendu przy dużych wychyleniach od średnioterminowych trendów. System ten jest dość ryzykowny gdyż nie stawiam stopa i powiększam stratne pozycje.
Ulubione pary walut to: EURUSD, EURAUD, GBPUSD, GBPCAD, AUDNZD.
Mój cel: 50% do końca 2016 roku przy obsunięciu nie większym niż 25%.

pozdrawiam
Feliks
Obrazek
Obrazek

FWave
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2016, 13:44

Re: FWave - Analiza Falowa

Nieprzeczytany post autor: FWave »

Pierwsze zagranie na plusie:)
buy 0.03 GBPUSD Open 1.44713 Close 1.44912

Otwarte pozycje:
buy 0.05 EURAUD 1.54122
sell 0.10 GBPCAD 1.8654
Czekam na rozwój wypadków.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Re: FWave - Analiza Falowa

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

Brzmi dobrze! Głównie dlatego, że nie wiadomo o co chodzi. Depozyt też przyzwoity.
Powodzenia!

monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: FWave - Analiza Falowa

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Co do części założeń mam wątpliwości. Sam system jest mi całkowicie obcy więc tutaj nie będę się mądrzyła. Jednak stosunek zakładanego zysku do DD jest raczej słaby. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Życzę powodzenia.

FWave
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2016, 13:44

Kilka słów na temat Transformaty Fouriera

Nieprzeczytany post autor: FWave »

Tak naprawdę nie ma w tym niczego skomplikowanego, jednak matematycy potrafią tak zagmatwać rzeczy proste, że już od samego patrzenia na wzory mam mętlik w głowie. Napiszę wręcz najprościej jak potrafię.
Transformata Fouriera (po angielsku Fast Fourier Transform lub FFT) jest przekształceniem jednej funkcji w inną. Podobny proces zachodzi gdy pakujemy dane. Przekształcamy wtedy jeden zbiór danych w inny, jest to przekształcenie bezstratne gdyż zawsze możemy przekształcić dane w drugą stronę i odzyskać oryginalny zbiór. Celem takiej fransformaty może być na przykład analiza funkcji, przyspieszenie obliczeń, upakowanie danych itp. Przykłady takich przekształceń znajdujemy codziennie wokół nas, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. TTF jest używana do kompresji obrazów w formacie jpg, kompresji muzyki w formacie mp3 oraz do przyspieszania obliczeń w procesorach numerycznych.
Transformata ta przekształca dowolną funkcję (w naszym przypadku wykres) na kilka funkcji sinusoidalnych, takie przekształcenie pozwala nam dostrzec główne cykle jakie mamy na rynku, oraz oszacować poziom szumu.
Obrazek
Powyżej przedstawiłem rozkład wykresu GBPUSD na 7 funkcji falowych. Kolorem pomarańczowym i czerwonym zaznaczono funkcje które mają najdłuższe okresy i kształtują rynek w średnim terminie. Pozostałe funkcje mają coraz krótsze okresy i coraz mniejsze znaczenie. Stanowią one szum rynkowy. Oczywiście podział gdzie kończą się główne cykle i zaczyna szum jest umowny i można przyjąć inne kryteria. Na dolnym wykresie kolorem szarym przedstawione jest połączenie wszystkich funkcji falowych.
Wykres podzielony jest na dwie części po lewej widzimy funkcje wygenerowane na podstawie danych historycznych po prawej projekcje przyszłości.
W tym przypadku projekcja przyszłości jest dość trafna jednak nie jest to regułą, dlatego ja w swoim systemie skupiam się tylko na pewnych szczególnych przypadkach. Przypadki te opiszę w kolejnych postach gdy będę prezentował transakcje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Obrazek

FWave
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2016, 13:44

Zagranie AUDNZD

Nieprzeczytany post autor: FWave »

W międzyczasie udało mi się zrobić kilka zagrań. Głównie były to zagrania systemu 2, czyli grałem przeciwnie do trendu średnioterminowego licząc na jego odwrócenie.
Oto sytuacja średnioterminowa na wykresie AUDNZD H1 w momencie zajęcia pozycji. TTF2 (dwie główne podfale) wskazują, ze rynek jest wyprzedany i predykcja (linia przerywana) wskazuje na możliwość wzrostów.
Obrazek
Czekałem więc o poranku na możliwość zajęcia pozycji. Na wykresie AUDNZD M5 wskaźnik TTF7 (składający się z 7 podfal) wskazuje, że rynek zawróci i to jest moment na który czekam. Kupuję. Rynek rzeczywiście zawraca, jednak nie osiąga mojego TP
Obrazek
czekam więc na ponowny sygnał kupna na M5 TTF7.
Obrazek
Tym razem trafiony-zatopiony, zamykam obie pozycje na TP.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ