Trading jest prosty tylko ciężko zarobić

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Trading jest prosty tylko ciężko zarobić

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

Mój dziennik :)

Strategia
Sygnały - formacje świecowe w miejscach wyprzedaży itp.
Interwał - 1H
W większości TP=10p, SL=30p
To tyle :)
Strategię dopiero będę testował, efekty zobaczymy.

Jedziemy pierwszy setup GBPUSD buy tp=10

Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: Trading jest prosty tylko ciężko zarobić

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

Dzień dobry, z r:r=0,33 będzie Pan miał kłopoty zarobić w dłuższym terminie, niemniej życzę powodzenia.
Pozdr. R.

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Trading jest prosty tylko ciężko zarobić

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

Robiwan pisze:Dzień dobry, z r:r=0,33 będzie Pan miał kłopoty zarobić w dłuższym terminie, niemniej życzę powodzenia.
Pozdr. R.
Dzięki. Liczę na skuteczność powyżej 90% ale po to jest test :)

Awatar użytkownika
Tyler Durden
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:41

Re: Trading jest prosty tylko ciężko zarobić

Nieprzeczytany post autor: Tyler Durden »

Robiwan pisze:Dzień dobry, z r:r=0,33 będzie Pan miał kłopoty zarobić w dłuższym terminie, niemniej życzę powodzenia.
Pozdr. R.
Pełna zgoda, to będzie męczarnia.
Żeby taki system zarabiał, potrzeba w tym momencie minimum 76% skuteczności.

Przy 75% skuteczności wyjdziesz na zero.
Proponuje R:R trzymać minimum na 0,5-0,6 prz skuteczności 65% i wzwyż

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Trading jest prosty tylko ciężko zarobić

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Nie wiem jak obliczyłeś parametry sl i tp, weź jednak pod uwagę, że każda zmiana typu sl-29, tp-11 działa na Twoją korzyść. Zmiana niewielka a statystycznie może pomoże. Lubimy bardzo okrągłe liczby a nie zawsze działa to dla nas dobrze.
Powodzenia
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Trading jest prosty tylko ciężko zarobić

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

Chłopaki, dzięki za troskę ale takie właśnie mam założenia do testów i dopuszczam niewielkie modyfikacje w szczególnych sytuacjach. Nie wymyśliłem sobie tego na kolanie tylko kilka dni analiz.
Co do RR to też nie do końca bo jeśli założymy kompletną losowość wejść i brak kosztów transakcyjnych to TP trafi 3 razy częściej niż SL co równoważy RR, nieprawdaż ? :) Sprawdzałem zakres SL od 10 do 100 w historii pary EURUSD, ten wydał mi się optymalny ale nie wiem jak zadziała na innych parach. Testujemy, może będzie optymalizacja a może kapitulacja :)

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Trading jest prosty tylko ciężko zarobić

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

Acha, GBPUSD oczywiście na TP :)

Awatar użytkownika
Tyler Durden
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:41

Re: Trading jest prosty tylko ciężko zarobić

Nieprzeczytany post autor: Tyler Durden »

Morlok pisze:Chłopaki, dzięki za troskę ale takie właśnie mam założenia do testów i dopuszczam niewielkie modyfikacje w szczególnych sytuacjach. Nie wymyśliłem sobie tego na kolanie tylko kilka dni analiz.
Co do RR to też nie do końca bo jeśli założymy kompletną losowość wejść i brak kosztów transakcyjnych to TP trafi 3 razy częściej niż SL co równoważy RR, nieprawdaż ? :) Sprawdzałem zakres SL od 10 do 100 w historii pary EURUSD, ten wydał mi się optymalny ale nie wiem jak zadziała na innych parach. Testujemy, może będzie optymalizacja a może kapitulacja :)
Wierz mi stary, przerabiałem to multum razy i analizowałem wiele "odsłoniętych" dzienników.
Nawet ludzie którzy deklarowali dla wejść RR 2:1, w praktyce wychodzili dużo inaczej, z powodu Break evenów, przesuniętych stop lossów, czy braniu TP dużo niższego od planowanego.

Przy stabilnych systemach (jak np. swego czasu journal niemiaszka) realne RR oscylowało w okolicach 0,55-0,60 przy bardzo wysokiej skuteczności rzędu 80%+.

Mam nawet stworzony specjalny arkusz do sprawdzania zdolności systemu do generowania zarobku i przy twoich założeniach, punkt zarobku zaczyna się od 75% skuteczności.

Problem twoich założeń jest taki, że maksymalny RR jaki jesteś w stanie uciągnąć przy twoich stałych założeniach to 0,33.
Realnie nie ma szans żebyś to uzyskał i pewnie realny RR spadnie ci do okolic 0,20, co będzie wymagać jeszcze większej skuteczności.

Powodzenia. Wieczorem wrzucę ci wykres zależności.

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Trading jest prosty tylko ciężko zarobić

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

Tyler Durden pisze:(....) i przy twoich założeniach, punkt zarobku zaczyna się od 75% skuteczności.
Dokładniej to ok.80-85% w zależności od pary i spreadu :)

Nie twierdzę że będzie sukces - po prostu testujemy. Widziałem myfxbook Niemiaszka chociaż nie wiem jak grał.

O 12 się zgapiłem a tak bym miał już TP na USDCHF :) no cóż bywa

Awatar użytkownika
Tyler Durden
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:41

Re: Trading jest prosty tylko ciężko zarobić

Nieprzeczytany post autor: Tyler Durden »

Morlok pisze:
Tyler Durden pisze:(....) i przy twoich założeniach, punkt zarobku zaczyna się od 75% skuteczności.
Dokładniej to ok.80-85% w zależności od pary i spreadu :)

Nie twierdzę że będzie sukces - po prostu testujemy. Widziałem myfxbook Niemiaszka chociaż nie wiem jak grał.

O 12 się zgapiłem a tak bym miał już TP na USDCHF :) no cóż bywa
Przeliczając RR na wartości kwotowe spread można pominąć, dlatego pisałem że twój realny RR i tak będzie mniejszy od planowanego.
Łap w załączniku małą symulację...

Dla RR 0,33 potrzebujesz 75% skuteczności żeby nie tracić.
Jak ci realny RR zjedzie do 0,2 do dopiero od 84% nie będziesz tracił.

Jeżeli sądzisz że dasz radę wyciągać koło 90% skuteczności żeby zarabiać, to naprawdę jesteś pewny siebie :wink:.

Dlatego radzę ci celować w RR 1:1 to finalnie realnie powinienes się utrzymać powyżej RR 0,5 co pozwoli ci dość
systematycznie zarabiać.

Wygląda to tak, jak byś szukał skuteczności wejść nie w umiejętnościach tradingowych (odpowiednie wychodzenie z pozyji) tylko liczysz na to, że statystyka i przypadek zrobi robotę, bo przecież łatwiej zaliczyć TP niż SL przy takich proporcjach - ale to tylko złudzenie.

Powodzenia.


Ps. Przyjmij w tradingu prawo Murphy'ego, to łatwiej będzie się z tym wszystkim pogodzić :d
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ